С лекота завършват висше в провинцията...

  • 4 768
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 41 382
Не говоря конкретно, а за преобладаващата тенденция. Иначе е ясно, че има всякакви.

# 46
  • Мнения: 14 973
Авторе, с тези разнообразни наблюдения върху всякакви учебни заведения и всякакви образователни направления в цялата страна - да беше завършил образователен мениджмънт или поне кариерно консултиране, че да препоръчваш университет според интелектуалните способности и вложените в четене човекочасове.
Абсурдно завистлива тема.

# 47
  • Мнения: 72
Абсурдно завистлива тема.
Какво пък "завистливо" видяхте в темата? Перфектна си е.
Просто се чудя - как с такава лекота взимат дипломи за инженери и ИТ. И то хора, които биха закъсали още в ПМГ. Камо ли в ТУ-София 😀😀

# 48
  • Мнения: 14 973
Аз пък се чудя как ги прецени, че биха закъсали. Изпит ли им проведе, с тях ли живя да ги видиш? Не ти ли хрумна, например, че може математическата им мисъл да е по-добра от твоята?

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Нещо ми е много дълга и объркана темата. Нашият автор завършил ли е поне едно висше образование?

# 50
  • Мнения: 14 973
МЕИто е завършил, а преди това областна ПМГ, и сега го е яд, че си е давал зор.
Ами има хора, които не си дават зор и редят добри оценки. Аз като ученичка изкарвах между 4.75 и 5.00 само от слушане в час, без дори с пръст да бутна учебника, камо ли да го отворя. Пълна шестица с 1-2 прочитания на урока. Изпадах в диво недоумение някой като ми каже, че учел по цели следобеди и след вечеря.
За мое съжаление обаче се възползвам постоянно от най-ценното качество на човешкия мозък - да забрави Grinning Месеци след като съм проумяла логиката и взаимовръзките на нещо учено, което не ползвам в ежедневието, вече ми е някъде в дълбоките слоеве на пасивната памет.

Мисълта ми беше, не разбирам възмущението. Има хора като мен, дето учат с поглед, има хора като познатите ми, които без усилия няма да минат четворката. Накрая в бележника на всички ни има шестици.
Тези селски тройкаджии с провинциални инженерни дипломи може да са от по-мързеливата подгрупа на моя вид.

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
чувства се прецакан, това е.

# 52
  • Мнения: 24 467
Милене, в България по принцип от доста години завършването е лесно. Защото ВУЗ-овенте нямат студенти и приемат куцо и сакато, като поемат ангажимента и да го избудат до успешен край /диплома/.
Отдавна у нас трябваше да се резнат цели университети, на които само името им е такова, иначе са фабрики за печатане на  дипломи, или отделни факултети и специалности. Поне на 50%. Предоставянето на възможност всеки неграмотен да завърши доведе до изключителна девалвация на образованието ни.
Като си наясно с това, от теб зависи да се подготвиш добре и да не си на нивото на огломната маса неграмотни абсолвенти.

Общи условия

Активация на акаунт