Дългото чакане след трансфер- тема 91

  • 43 160
  • 772
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 110
На мен от прогестерона ми се мота.

# 61
  • София
  • Мнения: 232
Здравейте! От днес и аз се включвам в темата, със свеж трансфер на 1 бластоцист. Да видим какво ще излезне 😍 Успех на всички чакащи 🍀
На мен от Циклогеста още преди трансфера доста ми се гадеше и виеше свят, но го продължавам, няма как. Май организмът свиква и вече съм по-добре.

# 62
  • Мнения: 53
Този път освен Циклогест имам и инжекции прогестерон, които се поставят на всеки пети ден. Днес ми поставиха,може и е от това.

# 63
  • Мнения: 1 307
И аз искам да са симптоми но е от лекарствата. От Циклогеста е при мен. Силен е, а гърдите така ме болят, че умирам.

# 64
  • Мнения: 108
Момичета,какво мислите за ПИД..прилагате ли го.?? Страх ме е от увреждане на ембриона при биопсията..

# 65
  • Мнения: 251
Sidjordji, аз имам живо и здраво дете след ПИД! Преди това имах два неуспеха с неизследвани ембриони.Благодарение на него изкарах една спокойна бременност, без притеснения!

# 66
  • Мнения: 413
Sidjordji, мисля че процента да го увредят е много малък и ползите от изследването са повече.
Аз съм щастлива, че направихме пид на всичките си ембриони и много малък процент от тях бяха хубави. Сега имам положителен резултат и дай боже всичко да е наред с един балансиран и един не напълно окей, но с възможна самокорекция.
Препоръчвам изследването с две ръце, защото в нашия случай, мисля че заради него имаме положителен резултат.

# 67
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 093
Ние с ММ много се разочаровахме от ПИД,защото ни съсипаха два ембриона при размразяването,от останалите 4 два не ставаха и накрая от два трансфера само една биохимична бременност.И след това фиаско докторът ни вече не знаеше какво да ни прави и го смених.Последва стимулация при новия лекар, неуспешен свеж трансфер и успешен ЗЕТ като за мое спокойствие в 10 г.с. си направих пренатален тест.И добре ,че го направих,защото БХС не ми бе от най-добрите...

# 68
  • Мнения: 594
Има ембриони, от които не може да се вземе биопсия, това докторите го преценяват.Не че не може, но е рисковано. Така да се каже самите ембриони са по слаби и не трябва да се рискува.

# 69
  • Мнения: 629
Има ембриони, от които не може да се вземе биопсия, това докторите го преценяват.Не че не може, но е рисковано. Така да се каже самите ембриони са по слаби и не трябва да се рискува.
Не докторите, ембриолозите преценяват. Дали и кой ембрион става за биопсиране. Доколкото знам зависи от стадия на развитие, ако ембрионът е изоставащ, е по трудно.
@Елислава, ако ембриологът е опитен и знае как да вземе проба за ПИД, шансът да  увреди ембриона е почти нулев.
Вероятно,във вашият случай сте попаднали на неопитен ембриолог, който няма достатъчно рутина и умения за биопсиране. Другият показател,че даден ембриолог е с умения - е качествено да размрази ембрионите.
пп.В Турция е почти невъзможно да не успее да се размрази ембрион, именно защото квалификацията на тамошните ембриолози е много висока.

# 70
  • Мнения: 415
Здравейте, а какъв е шанса след размразяване, трансфер да не се осъществи? Много се притеснявам, скоро ми предстои ЗЕТ за първи път и сме само с една снежинка.

# 71
  • Мнения: 76
Здравейте момичета!
Утре ми е 8 ден от Овитрел и 12ти от трансфера. Дали ако утре пусна кръвни ще покаже реално? По принцип теста ми е за понеделник.

# 72
  • Мнения: 108
Ние с ММ много се разочаровахме от ПИД,защото ни съсипаха два ембриона при размразяването,от останалите 4 два не ставаха и накрая от два трансфера само една биохимична бременност.И след това фиаско докторът ни вече не знаеше какво да ни прави и го смених.Последва стимулация при новия лекар, неуспешен свеж трансфер и успешен ЗЕТ като за мое спокойствие в 10 г.с. си направих пренатален тест.И добре ,че го направих,защото БХС не ми бе от най-добрите...
Ели,,аз затова са страхувам..5 опита имам и от всички само 1 замразен бластоцист..трансфери, 3 имам, на 3 дневни винаги..сега искаме бластоцисти за трансфер и затова ме е страх.откога ги чакам и се опитвам да ги събера.утре им е трети ден и нзм какво да реша за пид,а трябва да кажа на ембриолозите

# 73
  • Мнения: 594
Има ембриони, от които не може да се вземе биопсия, това докторите го преценяват.Не че не може, но е рисковано. Така да се каже самите ембриони са по слаби и не трябва да се рискува.
Не докторите, ембриолозите преценяват. Дали и кой ембрион става за биопсиране. Доколкото знам зависи от стадия на развитие, ако ембрионът е изоставащ, е по трудно.
@Елислава, ако ембриологът е опитен и знае как да вземе проба за ПИД, шансът да  увреди ембриона е почти нулев.
Вероятно,във вашият случай сте попаднали на неопитен ембриолог, който няма достатъчно рутина и умения за биопсиране. Другият показател,че даден ембриолог е с умения - е качествено да размрази ембрионите.
пп.В Турция е почти невъзможно да не успее да се размрази ембрион, именно защото квалификацията на тамошните ембриолози е много висока.
Да, извинявам се за грешката- ембриолозите преценяват.

# 74
  • Мнения: 53
От нетърпение пуснах един Шуър Чек днес, на шести ден, отрицателен, което се предполагаше ама пусто нетърпение Grinning

Общи условия

Активация на акаунт