Забременели след ин витро - тема 49

  • 47 795
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 121
Казва се Прогеста 400 , на листовката пише само как се слага , но няма нищо за лежане . Дано бебо се адаптира без проблем , вчера бях на първа фетална и съм безумно влюбена ♥ в малкия човек .

# 721
  • Мнения: 65
Мами , предполагам тъп въпрос , но имам нужда от вашият опит и съвети .
Вчера беше последната ми инжекция Пролутекс в 12 седмица . От днес съм на вагинален прогестерон 2х1 за няколко седмици с тенденция да намалявам и спирам . Сложих си глобулката сутринта , полежах обилно 😄 , почти час и после почти всичко изтече когато се изпишках .
Знам , че трябва да изтече в даден момент , но дали се е усвоил толкова бързо ?
Притеснявам се за бебо …
Аз слагам Циклогест и когато стана винаги изтича без значение колко време лежа. Аз го намирам за нормално.

# 722
  • Мнения: 5 895
Alexadubai, не ми е познат, но за повечето, които са под формата на глобули или свещички е хубаво да се лежи половин-един час. При циклогест, който е гел в хубаво да се ходи след това да се усвои. Аз винаги гледам да си полежавам 1.5-2ч, когато е дневен прием. Всичките изтичат различно и в различна консистенция. Може би циклогест ми беше най-поносим.

# 723
  • Мнения: 858
Циклогестът е свещичка и доколкото знам няма друга форма. Чувала съм, че след Кринон (гел) препоръчват ходене. При всички случаи 30 минути до час лежане е достатъчно време прогестеронът да се усвои.

Alexadubai, не ми е познат, но за повечето, които са под формата на глобули или свещички е хубаво да се лежи половин-един час. При циклогест, който е гел в хубаво да се ходи след това да се усвои. Аз винаги гледам да си полежавам 1.5-2ч, когато е дневен прием. Всичките изтичат различно и в различна консистенция. Може би циклогест ми беше най-поносим.

# 724
  • Мнения: 121
Да предполагам е местно лекарство тук в Дубай и не е същото име като в БГ , но съставката е само прогестерон 400 , консистенцията е като свещичка която като се разтопи е мазно . Циклогеста така ли е ?
Alexadubai, не ми е познат, но за повечето, които са под формата на глобули или свещички е хубаво да се лежи половин-един час. При циклогест, който е гел в хубаво да се ходи след това да се усвои. Аз винаги гледам да си полежавам 1.5-2ч, когато е дневен прием. Всичките изтичат различно и в различна консистенция. Може би циклогест ми беше най-поносим.

# 725
  • Мнения: 5 895
Най-вероятно е аналог на циклогест така като го обясняваш, което е чудесно. Аз от него съм най-доволна. За съжаление имам не малко трансфери и бременности и изредих всичко през годините. От него имам най-високи нива на прогестерон. Не ме дразнеше толкова, изтича като течност, но минусът е, че цапа много, защото е мазен. Трябва да се внимава с това. Кринон беше удобен за ползване и това, че трябва движение след него, но прави страшни тапи при продължително ползване. Другото, което не ми харесваше е, че прави оцветявания. Непрекъснато си нащрек дали нямаш зацапване или той е виновник. А при човек с  лошопит в прокървяванията е изключително неприятно такова нещо. Утрогестан и дразни и цапа. По стечение на обстоятелствата пак трябва да го ползвам тази бременност и най-вероятно ще откарам до финала Frowning

# 726
  • Мнения: 121
Благодаря ви момичета за изчерпателните отговори 🤗 🙏 според инвитро доктора ми няма нужда от прогестерон след 12 седмица , но мен ме достраша да го спра изведнъж и затова следящата ми изписа свещичките за още няколко седмици . Да се надяваме ,че всичко ще е наред 🌞

# 727
  • Мнения: 150
Алекс, аз бях на лутинос вагинални таблетки, после кринон гел. Спряха ми всички лекарства в края на 10г.с. Повече от пет дни вече се чистя от тез чудеса и още има.... 😃  Не се тревожи, колкото трябва си остава където трябва! Успех 🍀



Благодаря ви момичета за изчерпателните отговори 🤗 🙏 според инвитро доктора ми няма нужда от прогестерон след 12 седмица , но мен ме достраша да го спра изведнъж и затова следящата ми изписа свещичките за още няколко седмици . Да се надяваме ,че всичко ще е наред 🌞

# 728
  • Мнения: 303
Здравейте,  момичета.! 11г.с съм и вече почти един месец се боря с тези бактерии,  явно са доста упорити... Някоя от вас сблъсквала ли се е с бактерии по време на бременност.? Има ли опасност за бебчо,  че от притеснение не мога да стоя на едно място...  Другата седмица съм на БХС и се моля само на БОГ всичко да бъде наред...  🙏

# 729
  • Мнения: 793
Dalinda, аз съм лекувала втория вид бактерии преди някакво време, но не бях бременна.. Пих антибиотик Левокса, но в указанията пише че не се препоръчва при бременност... На теб какво ти изписа Чапанова?

# 730
  • Мнения: 303
Първия път Чапанова ми изписа вагинален Амоксиклав за 7 дни.  Като аз лактобацилите и пробиотика не съм ги спирала почти една година.  А сега чакам доктор Станева при която се записах за ЖК да се консултира с микробиолога и ще ми каже какво да приемам.  Моята вагинална среда постоянно е подложена на бактерии.  От началото на годината до сега само две съм виждала без бактерии. Не знам от къде ги навъждам..  Спрях да ям сладко.  Сега през бременността ми се дояжда и си позволявам по малко и гледам повече фибри да ям.  Страх ме е най много за бебчо да не му стане нещо от тези смотани гадини...

Dalinda, аз съм лекувала втория вид бактерии преди някакво време, но не бях бременна.. Пих антибиотик Левокса, но в указанията пише че не се препоръчва при бременност... На теб какво ти изписа Чапанова?

# 731
  • Мнения: 148
Здравей! Не знам дали с това мога да помогна, но точно снощи попаднах на едно предаване тук в Испания, в което казваха колко опасно може да бъде приема на необработено(не пастелизирано) мляко. Особено за бременни. Имаше един случай на една жена, която по време на бременност консумирала кашкавал от сурово мляко, което предизвикало появата на тази бактерия лактобацили и преждевременно раждане.
Аз израснах в едно селце в България и като малка винаги сме имали животни и не сме купували прясно мляко от магазин или имахме или се купуваше от други хора от селото.
Предаването ми се стори доста интересно, тъй като винаги ми се е наслагало ,че домашното е най-полезно...
Здравейте,  момичета.! 11г.с съм и вече почти един месец се боря с тези бактерии,  явно са доста упорити... Някоя от вас сблъсквала ли се е с бактерии по време на бременност.? Има ли опасност за бебчо,  че от притеснение не мога да стоя на едно място...  Другата седмица съм на БХС и се моля само на БОГ всичко да бъде наред...  🙏

# 732
  • Мнения: 3 240
Пастьоризация по името на Луи Пастьор просто значи, че е нагрято до 70 градуса.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C%D0% … D1%86%D0%B8%D1%8F
Няма проблем да се пие домашно мляко, само трябва да се свари, а млечните продукти да минат термична обработка.

# 733
  • Мнения: 5 094
Mialma, с Лактобацилите няма проблем, даже е добре да се съдържат във вагиналната флора, затова се приемат и пробиотици. За сметка на това Листерията е опасна и затова не се консумира несварено/непастьоризирано мляко и съответно продулти от тях.

# 734
  • Мнения: 303
Баба ми живее на село и си взимам домашно мляко.  Добре го варя и си го пия.  Знам, че в него има най много лактобацили,  но аз не прекалявам с него защото преди месеци като лекувахме пак бактерии ми беше забранено от док

Здравей! Не знам дали с това мога да помогна, но точно снощи попаднах на едно предаване тук в Испания, в което казваха колко опасно може да бъде приема на необработено(не пастелизирано) мляко. Особено за бременни. Имаше един случай на една жена, която по време на бременност консумирала кашкавал от сурово мляко, което предизвикало появата на тази бактерия лактобацили и преждевременно раждане.
Аз израснах в едно селце в България и като малка винаги сме имали животни и не сме купували прясно мляко от магазин или имахме или се купуваше от други хора от селото.
Предаването ми се стори доста интересно, тъй като винаги ми се е наслагало ,че домашното е най-полезно...
Здравейте,  момичета.! 11г.с съм и вече почти един месец се боря с тези бактерии,  явно са доста упорити... Някоя от вас сблъсквала ли се е с бактерии по време на бременност.? Има ли опасност за бебчо,  че от притеснение не мога да стоя на едно място...  Другата седмица съм на БХС и се моля само на БОГ всичко да бъде наред...  🙏

Общи условия

Активация на акаунт