Сапун в автоматична пералня ?

  • 5 616
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Абре хора...
Нима в сапуна няма 1т. препарати, които също съдържат какви ли не чудесии...?!  Thinking
НЕ е това решението. В никакъв случаи.
Но ако все пак решиш - няма никакъв проблем за машината. Ползвай течен сапун!

# 16
  • Мнения: 369
Всичко стана перфектно  Hug Laughing Значи настъргах сапуна , разтопих го в много топла вода докато нищо не остана изсипах водата направо в барабана и сложих дрешките. Обаче се наложи повторно изплакване понеже май прекалих със сапуна. Много съм доволна  bowuu
Защо не пробваш с бебешки прахове ,те са за чувствителна кожа. Не рискувай с настърган сапун ,чувала съм ,че повреждат пералните. Едно време са перяли с обикновени перални. Доколкото знам сапунът се наслоява и може да затрудни я въртящите се части ,я помпата. url е права -сапунът образува много пяна, а праховете перат на друг принцип.

Аз досега я перях с прах Тео бебе за чуствителна кожа .Naughty Но за всеки случай ще проверя и за други прахове 

# 17
  • София
  • Мнения: 5 828
слагам  Peace, ситно настърган в екстрени ситуации, когато открия, че съм забравила да купя прах за пране, а се налага спешно да пусна пералнята, нищо й няма на машината и няма нужда от приплакване, изпират се добре  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 3 249
Не виждам какво страшно има в настъргания сапун. Единственото, от което трябва да се притесняваш, е да не разпени прекалено много. Ако мислите, че в съвременните прахове има по-щадящи съставки, отколкото в сапуните, тогава защо не се къпем с прах за пране, а?  newsm78

Ако живеете в район с варовита вода, би следвало към сапуна да добавяш Калгон. Но пък щом става въпрос за алергия и отхвърляне, нищо няма да й стане на пералнята ти от няколко въртенета с настърган сапун. За всеки случай сложи малко количество препарат и ако не разпени добре, я извърти още веднъж - по-добре е така, отколкото да ти потече пяна от прекомерно разпенване!

Успех!  Peace

ПП - в ранните 90 години си спомням, че майка ми така переше. Не съм се замисляла защо, просто явно не е имало прах или не е бил добър. Пералнята остана читава, изгледа мен, едно бебе и на третото дете майка ми си заслужи нова пералня със сушилня, но старата отиде при баба. Изобщо не е обосновано твърдението, че сапунът е по-вреден от праха. Не и за пералнята!

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Аз веднъж прах със сапун в които имало крем и остана по дрехите  Laughing. Внимаваи какъв е сапуна ина4е няма проблем мисля!

# 20
  • Мнения: 822
Единственото което ми хрумва е да пробваш да разтопиш сапуна на водна баня/така ли се казваше newsm78/,след това да го разредиш с малко водичка и да го ползваш като течен перилен препарат.
И аз имах това предвид,като споменах "сапунена вода"...Много добре разтворен сапун,като не прекаляваш с концентрацията...

Общи условия

Активация на акаунт