Детето ми се нервира и тръшка постоянно

  • 2 713
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте.

Детето ми на 12месеца се тръшка и ядосва за толкова дребни неща, че вече незнам как да реагирам. Незнам какво да правя, а знам че трябва да се обърне внимание на този "проблем" още от сега, защото след време ще е късно.

Примерно пие вода, и когато вече се е напила, решава да обърне бутилката и да започне да разлива навсякъде. В момента в който и взема бутилката, се започва един рев, тръшкане, захласване, става синя чак от това да реве.

На ръбът съм, тази сцена се развива 1000 пъти на ден, за супер дребни неща. Да не говорим, че обличане и смяна на памперс, с всичките игри, приказки, занимавки, играчки - отново протича с някоя сцена от нейна страна.

Какво правя ли? Пробвах с усмивка,  занимавка, отмяна на фокусът, обяснения, опитвам се да ме погледне в очите да я успокоя. Нищо не помага. Имам търпението и желанието да "поправя" нещата, но тя е бетон ИНАТ.

Някоя мама, която да е преминала през това и да ми даде жокер, как и какво мога да променя или да правя.

П.С. такива теми намерих от преди много години, а точно ьа тръшкане, беше последно разглеждана през 2020 юни. Ако някоя мама знае тема в която има обяснения относно тръшкане, и мислите че ще помогне - пратете един линк просто.

Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 30 142
Така ще е до към 3-4г., а после ще дойдат други ядове на дневен ред и така докато очите ти гледат.Smiley Майка ми все вика, че майката си е майка до гроб и преминава през какво ли не.
Малкият е на 4,5г и пак си има своите моменти на тръшкане. Здрави нерви просто. И аз обяснявам, гледам да съм търпелива, ама понякога ми избиват балансите и в такива моменти броя бавно докато се успокоя, че ми идва да му плясна един по задника, но съм против боя във всичките му форми и моите деца не са удряни никога и по никакъв повод, което пък е за сметка на моите нерви. Smile

# 2
  • Мнения: 3 589
Не бих казала, че ще е дългосрочно.
Моята имаше такива периоди в месеци около 2 годинки, после години "затишие" и "нормалност".
Сега влезе в пубертета обаче и съм се подготвила за повечко...месеци 😀
Досега най-капризна беше между 9 и 10 години.

# 3
  • Мнения: 6 150
Мда, още нищо не си видяла от тръшкане. А съветите не са общовалидни, ти най-добре трябва да познаваш детето си и да знаеш какво "минава". Юнашки нерви и това е. Едно ще мине, друго ще дойде.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 493
Отиваш в магазина. Купуваш един кашон вино от 3 литра. Занасяш вкъщи и заявяваш никой да не го пипа. Пиеш по 1 чаша при всеки нервен срив. Това е.

# 5
  • София
  • Мнения: 30 142
Отиваш в магазина. Купуваш един кашон вино от 3 литра. Занасяш вкъщи и заявяваш никой да не го пипа. Пиеш по 1 чаша при всеки нервен срив. Това е.
Sweat SmileSweat Smile

# 6
  • Мнения: 6 150
За непиячки - мента, глог и валериана. Две таблетки и да олива колко ще.

# 7
  • София
  • Мнения: 30 142
За непиячки - мента, глог и валериана. Две таблетки и да олива колко ще.
SatisfiedSatisfied

Смея се с глас вече, ама истината си е истина.

# 8
  • Мнения: 4 009
Смешно не смешно, майка така се е справяла с мен. В другата стая със затворена врата докато не се навикам, и после ме вади като се успокоя, а тя през това време вади бирата. Вече като съм била по-голяма и съм говорила, ме е питала преди това да и обясня защо викам. Ако не съм давала смислен отговор - в стаята да си викам сама Grinning

# 9
  • Мнения: 672
Всяко дете си минава периоди, при всяко различни. Ще има период после да се кротне и да стане разбрано. До следващия. Моето от 2,5 г.до 3 беше най-райското дете - толкова разбрано стана, че чак ми беше нереално. Викам си и след 3 ще става още по-лесно. Сега е на три и малко и ела гледай що нервения почнаха. Така ми кресва, че подскачам. Както е споделила по-горе една потребителка, и мен почна да ми иде да й зашия един, но също съм против удрянето и не сме си позволявали. Но понякога не издържам и виквам. Най-често при такъв изблик отивам в другата стая. За щастие поне бързо се успокоява. Освен това упорито отказва да ляга и да почива денем, което подсилва нещата. Вярвам, че също ще отмине и този период, само не знам кога изцяло отшумяват тия неща. Първи клас ли да чакам... Simple Smile

# 10
  • Мнения: 6 150
Аз като почнеше да олива ѝ връчвах парцелчето да си избърше. Децата обичат да се забавляват на чужд гръб - тя да разлива, ти да чистиш ... колко забавно, я да го повторим 10239 пъти. Еми, не ... който цапа, после чисти. Меракът ѝ угасна доста бързо.
Като ронка навсякъде трохи пък получава малката метличка.

# 11
  • Мнения: 2 352
Да се тръшка, нейн си е проблема. Като и мине яда ще стане и ще се заиграе с нещо друго. Единствено в магазина съм я изкарвала принудително, да не пречим на хората, не за друго.

# 12
  • Мнения: 14
Аз като почнеше да олива ѝ връчвах парцелчето да си избърше. Децата обичат да се забавляват на чужд гръб - тя да разлива, ти да чистиш ... колко забавно, я да го повторим 10239 пъти. Еми, не ... който цапа, после чисти. Меракът ѝ угасна доста бързо.
Като ронка навсякъде трохи пък получава малката метличка.


Да, така правя. Даже казвам "Хайдеееее, време е за бърсане.".  Аз просто дадох пример с това, разбира се че след като се е напила, и има възможност за изява ще го направи.

За вино и бира не искам и да чувам, защото не пия. Но ментата, глог и валериан и бейлис, ми звучат по-така 🤣

Не мога да повярвам просто как бебе на 12 месеца, може по този начин да се тръшка, да играе роля на страдалник и др. Ще кажеш че е завършила Натфиз 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

# 13
  • София
  • Мнения: 38 493
Ооо, от сега се започва, та докъм 5 г.

Сега сериозно - явно е по-чувствителна. Гледай като я извеждаш навън, да е нахранена и да е спала, за да е малко по-спокойна. При нас измиването с вода на лицето помагаше понякога.

# 14
  • Мнения: 4 411
Те повечето деца се раждат с диплома от НАТФИЗ. Драма правят от всичко. Просто наистина се научи да броиш до 10, да дишаш дълбоко и виното спасява, да. Аз си отдъхнах, когато дъщерята стана на 8 някъде. Ама сега се подготвям за пубертета. Имам винаги вино. У дома вече знаят, че като извадя бутилката,някой е преминал границата и изчезват да не ги виждам.

Общи условия

Активация на акаунт