Колко често се виждате с родителите си?

  • 5 979
  • 142
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 508
Здравейте, интересувам се колко често се виждате с възрастните си родители, когато вече имате свое семейство? В какво се изразяват срещите, вашата помощ към тях? И най-вече за хората, които ги дели разстояние, не са от един град.
Много искам да си сверя часовника. Склонна съм да обвинявам половинката си, че пренебрегва мен и синът ни, заради  грижата към майка си. Ядосвам се, не го разбирам, но приемам, че може пък аз и аз да не съм права, защото не съм имала такъв модел на семейство.

# 1
  • Мнения: 2 838
Ами дай малко подробности. В какво се изразява пренебрежението? Майка му болна ли е, има ли нужда от грижи? Дали мъжа ти не се притеснявя за нея, защото е сама/вдовица или има някакви болежки? Много ли е възрастна?

Аз в момента живея в чужбина, но си разпределяме почивките по равно- 2 седмици в неговата държава и 2 седмици в моята. Той ако не може да дойде се прибирам сама.
Преди като си бях в Бг, също бях в друг град, но те ми идваха често на гости или аз си ходех.
Нямам мъж и деца обаче. Всички са ми били гаджета, не бих казала че съм ощетявала някого.

# 2
  • Мнения: 22 867
Често се виждахме преди време, в смисъл, че като ни щукнеше, сядахме в колата и отивахме на вечеря или гости на едните или другите. Растоянията не са големи, петдесетина км. Когато свекърва ми остана сама, ММ също ходеше често при нея, един-два-три пъти в седмицата. Не ми се е струвало нередно или да ми тежи. Сега е жива само моята майка, всяка седмица пътуваме до нея, носим продукти, оправяме каквото има за правене, това е от няколко години. Дума не е казал ММ, това е всяка събота или неделя, понякога се налага и през седмицата да се ходи. Не знам, като нещо нормално съм го приемала винаги. А със свекърва ми нямахме добри отношения, но и през ум не ми е минало да го спирам, да се сърдя или да си мисля, че е за моя сметка.

# 3
  • Мнения: 9 709
Много относително е. Ако дадеш повече подробности може и да си свериш часовника. Моят е с два часа назад Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 1 508
Labrex, нещо подобно е и при нас. Майката остана вдовица от една година. Близо 70 годишна е, тепърва ще има да се гледа, но засега се справя. Има социален живот, сестра в родния си град. Ние сме в София, тя е на 350 км. Синът й ходи седмица тук, седмица там. Разликата е, че аз се дразня.

# 5
# 6
  • Мнения: X
Дразните се, защото някой си гледа родителя? Вашите родители, ако недай си Боже им се случи нещо, няма ли да ги гледате, няма ли да им помогнете?

Сори, аз знам че има много токсични родители, но повечето са нормални и са си възпитали децата достатъчно добре, да им отвърнат с грижи, когато дойде това време.

# 7
  • Мнения: 40 926
Синът й ходи седмица тук, седмица там.

Това какво значи? Че седи там по цяла седмица? Или че един уикенд е там, един с теб?
Ако виси по две седмици месечно и аз ще се дразня. Не мисля, че е нормално. особено докато е здрава и енергична.

# 8
  • Мнения: 22 867
Аз съм го писала вече в свекървенската тема, не си струва да си разваля човек отношенията в семейството по такава причина. Аз самата не ходех, но не съм спирала ММ и децата да ходят при свекървата. Тя му е майка все пак, на децата баба, не те са я избирали, така че да се тръшкам не виждах смисъл. Че не ми е било приятно, така е, няма да си кривя душата, но реших, че ще направя компромис в името на мира вкъщи и нашите с ММ отношения. И от него ни една дума не съм чула като обвинение, задето не ходя при майка му и досега. Та, mia1, просто си прецени и реши, ти знаеш ситуацията, аз за себе си пиша. При вас и разстоянието е голямо. Като говорите, не намирате ли някакво компромисно решение? 70-годишна жена, ако не е болна нещо, спокойно ще се оправи и сама. Просто може по-рядко да се ходи. Нашите бяха по-наблизо, та ставаше и след работа да се прескочи.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 508
Е, точно това искам да разбера. Аз съм склонна да го обвиня, че не е скъсал пъпната си връв с майка си, но тъй като аз самата никога не съм имала такава и съответно си мисля, че може пък да прекалявам. Подробностите мога да ги кажа от последния месец. Общо взето го изкара в командировка. Връща се спорадично за ден- два. По Великден бяхме за седмица при нея. Тази седмица пак командировка и съответно се върна онзи ден. Днес замина при нея, като текущата седмица пак няма да го има. На 24 май бях за пореден път сама с детето. Той с майка си на село тя да копае.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 104
Мне, не е скъсал пъпната връв.
Винаги ли е бил такъв?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 508
Мне, не е скъсал пъпната връв.
Винаги ли е бил такъв?
Да

# 12
  • Мнения: 40 926
Той отначало си е бил от силно привързаните към мама, къде си гледала? Едва ли след брака се е променил. Сега ще го търпиш, какво друго ти остава? Поне поговорете, че се дразниш.

# 13
  • Мнения: 22 867
Множко ми се виждат отсъствията му, цели седмици.....все пак той има семейство. Ако само тоя месец така се е случило, би могла да изтърпиш, той така или иначе свършва. Но, ако е постоянно, не е много ок. Понякога и майките се държат като малки деца, синовете едва ли не ги обгрижват като такива. Няма лошо да се грижи за родител, но не бива да е за сметка на жена и деца.

# 14
  • София
  • Мнения: 35 104
Говорила ли си с него или ти е неудобно?

Общи условия

Активация на акаунт