Според доки - кърмата ми не е достатъчно калорична!

  • 1 448
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 619
Стигнала съм до следния извод:ако искаш да не кърмиш,да отбиеш или да объркаш процеса ''кърмене''-потърси док! #Cussing out

# 16
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ех, много се веселя на такива реплики  Grinning А и "пациента" вече на 8м. ми той сам ще разбере ако не ти е калорична кърмата, все пак 8м стаж в кърменето е натрупал. Ако лекаря ви е добър лекар (щото явно не е добър консултант по кърменето) го слушай само за което трябва, пък за храненето на детето си прави каквото мислиш за редно.

# 17
  • Мнения: 3 161
Лелеее, как така да не кърмиш между 6 сутринта и 9 вечерта, за да ти се събере кърмата! Ми това си е явна схема за отбиване!

А това за добрия диагностик как го познавате, не знам. Ако един лекар е толкова смотан, че да говори неща, от които си няма грам понятие (в случая - кърменето), то как да му се довериш, че за някой по-специален медицински проблем ще е в час?

Кърми си колкото ти и бебо искате и колкото по-често - по-добре!

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
А това за добрия диагностик как го познавате, не знам. Ако един лекар е толкова смотан, че да говори неща, от които си няма грам понятие (в случая - кърменето), то как да му се довериш, че за някой по-специален медицински проблем ще е в час?

Наистина едното не пречи на другото. По правило (особено ако съдим по чужбинските педиатри) педиатъра трябва най-вече за здравето на детето да се грижи, болести и т.н. И моята педиатърка е от тези, които нищо не разбираха от кърмене, но пък иначе много добър диагностик и съм доволна от нея (макар че лекувам с хомеопатия последните 8-9 месеца, то не пречи, имах време да преценя).

# 19
  • Мнения: 3 926
А това за добрия диагностик как го познавате, не знам. Ако един лекар е толкова смотан, че да говори неща, от които си няма грам понятие (в случая - кърменето), то как да му се довериш, че за някой по-специален медицински проблем ще е в час?

Кърми си колкото ти и бебо искате и колкото по-често - по-добре!
Напълно подкрепям Peace Честно казано предпочитам педиатърът да се съмнява винаги и да търси помощ от колеги тесни специалисти, а не да е със самочувствие на Бог и всичко, което казва да счита, че е меродавно. Моята малко не отговаря на описанието, ама така съм я дресирала, че изобщо избягва да ми говори за каквото и да било странично от въпросите ми и знае, че докато не ми отговори и на последното ЗАЩО не излизам Mr. Green И само скърца със зъби на сестрата и я гледа под вежди, че тя хич не одобрява кърменето над 6 месеца, какво остава над годинка Mr. Green Но докторицата ме подкрепя, че дори ме даваше за пример сега, когато СИяна кара ентеровируса само на кърма и беше супер жизнена Grinning

# 20
  • Мнения: 728
Ми не я знам какъв диагностик е, работила е уж в детско отделение в болница. Честно казано малко ми е съмнителна, то ще си проличи.

Благодаря за отговорите   bouquet

# 21
  • Мнения: 3 161
А това за добрия диагностик как го познавате, не знам. Ако един лекар е толкова смотан, че да говори неща, от които си няма грам понятие (в случая - кърменето), то как да му се довериш, че за някой по-специален медицински проблем ще е в час?

Наистина едното не пречи на другото. По правило (особено ако съдим по чужбинските педиатри) педиатъра трябва най-вече за здравето на детето да се грижи, болести и т.н. И моята педиатърка е от тези, които нищо не разбираха от кърмене, но пък иначе много добър диагностик и съм доволна от нея (макар че лекувам с хомеопатия последните 8-9 месеца, то не пречи, имах време да преценя).

Ами тя може да е добър диагностик и да не разбира от кърмене - не всеки е чел новостите - но поне да знае докъде й стига компетентността и да не дава твърде авторитетно мнения, където й е тънко под краката. Въпрос на интелигентност. Иначе не оспорвам казаното от теб - стига да не се бърка и да не обърква майките с глупави съвети и мнения (което тази май прави).

# 22
  • Мнения: 366
  Вижте аз съм в стрес от това, което чета, до сега на мен ми е говорено как няма нищо по. хубаво от това да си кърмиш бебето, даже свекърва ми вече един месец през ден ми носи готвено , за да имам повече кърма, а майка ми ме кара да се изцеждам след всяко кърмене, за да стимулирам кърмата, раждах в МА и там също това говореха... кърмете момичета от това по- хубаво за вашите деца няма. Защо да вървим срещу природата ако нямаме причина???  И Защо казват тогава, че нормално е първия месец детето да качи 800 гр , ама кърмените качват и до 1400 гр??? Честно не мога да разбера тези които предпочитат да облагодетелстват компаниите ,които продават АМ, вместо детето си!!!   Аз смятам , че природата си го е измислила и за раждането и за храненето, да не кажа, че ако ми се перяха пелени и памперси няма да ползван, ама тва вече....

# 23
  • Мнения: 134
Моята тактика е следната. Ходя на две места на детска консултация – при GP-то на сина ми и в частна клиника. И на двете места са педиатри с дългогодишен стаж. И на двете места не са компетентни по въпросите на дългото кърмене и късното захранване. И на двете места знаят, че кърмя и захранвам късно (е, спестявала съм подробности, в интерес на истината). Разликата е, че на първото място ми се карат, че не следвам препоръките, а на второто – казват „Браво, че кърмиш!”.
А относно лечението – сравнявам диагнозите и терапията и аз преценявам кого да послушам. 
Нямам намерение да сменям GP-то, защото в града, в който живея, изборът на педиатри не е голям, и най-вече защото той е от тези педиатри, които следят всеки ден състоянието на болните деца и не бързат с изписването на АБ.

Общи условия

Активация на акаунт