Прием Ясмин за първи път - гадене, кървене...

  • 851
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
Отскоро съм редовно сексуално активна и гинеколожката ми препоръча да използвам Ясмин като контрацептив. Започнах приема с първи ден на менструацията (при мен е 5 дни кървенето). Днес е 7 ми ден и все още кървя, освен това имам гадене, дискомфорт в левия прасец на крака и ме избива на плач (тези симптоми от 2 дни). Последните 2 вечери и спах трудно, заради болки в корема, имах и разстройство предните 2 дни. При тези симптоми трябва ли да бъде прекратен приема или се счита, че ще отшумят, ако имате опит. Ще се консултирам и с гинеколожката, просто съм извън града, в който живея и няма да е възможно да се случи в следващите 2-3 дни. Хапчето приемам вечер 21-21.30ч, вчера употребих алкохол преди приема, непушач съм.
 Благодаря за съветите.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 726
Прекратете приема, но преди това си звъннете на лекарката да ви ги смени ако искате още да приемате противозачатъчни.

# 2
  • Мнения: 5 820
Същите симпоти имах и аз при прием на противозачатъчни хапчета. Вие много време сте издържали да пиете тези противозачатъчни. Аз прекратявах приема им още на 1-я или 2-я ден. Това е истински ад. По-добре се обадете на гинеколога си, за да ви смени веднага с нови противозачатъчни. Ако и следващите не Ви понесат, тогава изглежда, че сте от процента жени, които не им понася прием на хормонални таблетки. Ако е така, единственият начин да се предпазите от бременност е само с кондом.

Общи условия

Активация на акаунт