Ясмин

  • 356
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте. Предписаха ми противозачатъчни Ясмин, за първи път ми е да ги пия, искам да попитам тези от вас, които сте ги приемали, как се приемат и кога се прави почивка.

# 1
  • Мнения: 792
Първата опаковка се започва от първия ден на месечния цикъл. Хапчетата се приемат всеки ден по едно и също време. След последното хапче се прави почивка от седем дни и тогава се започва следващата опаковка.

# 2
  • Мнения: 521
Аз ги пия вече от 4-5 години- нямам никакви оплаквания. Пия ги за ПКЯ и нередовен цикъл, кистите изчезнаха, лицето ми се изчисти и леко отслабнах. Гинекологът ми не ми е казвал да ги спирам, но аз на своя глава на всеки 6 месеца ги спирам за няколко месеца, тъй като много ми влияят на либидото и ми изчезва всякакво желание за интимности. След почивката се чувствам супер отново.

# 3
  • Мнения: 9 448
Както са ти казали:
- първа таблетка от първия ден на МЦ.
-21 дни приемаш таблетките всеки ден горе-долу по едно и също време.
-7 дни почиваш.
- на 8-ми ден започваш нова опаковка.

# 4
  • Мнения: 68
Здравейте момичета и аз ги започнах по предписание на лекар, но не уточни колко време да ги пия, само каза да пробвам как ще са ми и ако не се чувствам ок да се обадя за смяна.
Изписаха ми ги защото имах ендометриозна киста, правиха ми лапароскопска преди два месеца. Казаха че е лека или начална фаза нещо такова, и засега няма нужда от по-силни препарати. Според вас може ли да се пият билки заедно с Ясмин- например добавките Витекс или Див ямс?

# 5
  • Мнения: 121
Здравейте момичета и аз ги започнах по предписание на лекар, но не уточни колко време да ги пия, само каза да пробвам как ще са ми и ако не се чувствам ок да се обадя за смяна.
Изписаха ми ги защото имах ендометриозна киста, правиха ми лапароскопска преди два месеца. Казаха че е лека или начална фаза нещо такова, и засега няма нужда от по-силни препарати. Според вас може ли да се пият билки заедно с Ясмин- например добавките Витекс или Див ямс?

Няма смисъл да пиеш Витекс или Див ямс - те регулират хормоните, а про теб това става от Ясмин

# 6
  • Мнения: 68
Благодаря! А като цяло какво мислите за пиенето на Ясмин и изобщо на противозачатъчни, защото чета предимно негативни мнения и че не е хубаво да се тъпчем с химия.. ноо все пак когато има Ендометриоза, според мен по-добре да пием хапчета, отколкото да се надяваме, че няма да се появи пак, и дотам…
 
Здравейте момичета и аз ги започнах по предписание на лекар, но не уточни колко време да ги пия, само каза да пробвам как ще са ми и ако не се чувствам ок да се обадя за смяна.
Изписаха ми ги защото имах ендометриозна киста, правиха ми лапароскопска преди два месеца. Казаха че е лека или начална фаза нещо такова, и засега няма нужда от по-силни препарати. Според вас може ли да се пият билки заедно с Ясмин- например добавките Витекс или Див ямс?

Няма смисъл да пиеш Витекс или Див ямс - те регулират хормоните, а про теб това става от Ясмин

# 7
  • Мнения: 121
Благодаря! А като цяло какво мислите за пиенето на Ясмин и изобщо на противозачатъчни, защото чета предимно негативни мнения и че не е хубаво да се тъпчем с химия.. ноо все пак когато има Ендометриоза, според мен по-добре да пием хапчета, отколкото да се надяваме, че няма да се появи пак, и дотам…
 
Здравейте момичета и аз ги започнах по предписание на лекар, но не уточни колко време да ги пия, само каза да пробвам как ще са ми и ако не се чувствам ок да се обадя за смяна.
Изписаха ми ги защото имах ендометриозна киста, правиха ми лапароскопска преди два месеца. Казаха че е лека или начална фаза нещо такова, и засега няма нужда от по-силни препарати. Според вас може ли да се пият билки заедно с Ясмин- например добавките Витекс или Див ямс?

Няма смисъл да пиеш Витекс или Див ямс - те регулират хормоните, а про теб това става от Ясмин

Аз преди години пиех Цилест от 16 години до 24 г. Само позитиви имаше за мен - редовен цикъл, хубава коса и кожа, нямах никакви странични реакции и след като ги спрях нямах проблеми. Моите приятелки тогава също пиеха такива таблетки (Ясмин, Логест)  и никоя нямаше странични реакции, но както знаеш това е индивидуално. Дъщеря ми сега (17г) трябва да пие Ясмин заради акне и дълъг цикъл 35-40 дни. Притеснено ми е, но ако не й понесат винаги може да ги спре. При вас ситуацията е по- сложна и трябва да ги пиете, слушайте доктора. Все пак основното е да не пушите, да имате добър индекс на телесната маса, да пиете течности и да сте под 35 години, да нямате тромбози или високи триглицериди. Не предпазват от полови предавани болести, така че ако сте с нов партньор се пазете допълнително.  Проблемно е спирането при някои жени, защото им отнема около 6 месеца да “заработят самички” хормоните .

Общи условия

Активация на акаунт