За храненето в първите месеци на бременността

  • 12 135
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 550
Цитат на: sunny_zt
В първите месеци обикновено организмът сам подсказва от какво има нужда, за разлика от по-нататъшните месеци, когато ти се яде всичко.


Подкрепям sunny_zt! Аз също много се зачудих какво и колко да ям оттук нататък когато се установи, че съм бременна. Лекарката може би сама се досети по питащия ми поглед и ми каза да ям каквото и колкото ми се яде. Няма нужда да броиш калории. Това организмът е голямо нещо и сам ти подсказва от какво има нужда. Слушай го.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 271
Цитат на: Ina Sebieff

За сирената синьото сирене не е препоръчително, но незнам защо-може би заради процеса на мухлясване-не е хубаво да ядеш храни, които са загнили.
. Laughing


Синьото сирене направо е забранено по време на бремеността. Плесента, която има съдържа естествен антибиотик - Пеницилин.
 Close-mas:

# 17
  • Мнения: 948
Аз си хапвам всичко, което ми се яде. Малко гледам да не прекалявам с туршиите и киселото зеле .
В началото на бременността е най- лесно, защото организма ти казва какво иска и какво- не.
Щом не ти се ядат плодове и зеленчуци, значи си има причина. При мен е същото и си го обяснявам с нитратите. Явно са много. Купувам си от различни места по малко и ако ми харесат си купувам пак от там, но повече. Установих, че не ми е неприятен самия вид храна, а конкретното нещо, което ям.
Гаденето в първите месеци не трябва да те притеснява, а напротив- това си е защитна реакция на организма срещу отрови и вредни неща.
Когато малкото чудо се изгради и си има всичко,  ще видиш, че като с магическа пръчка преминават всички несгоди. (след 3-тия месец)
Има много материали по въпроса с храненето, но моето мнение е, че са доста пресилени относно забраните.

Общи условия

Активация на акаунт