Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 15

  • 27 008
  • 799
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 712
Аз правих в 15гс и въпреки това ми казаха да отида преди да си бия инжекцията за деня. Аз я слагам в 8 сутринта и съответно отидох в 8 там, взеха ми кръв и си я бих на място там. И въпреки това пише, че има само 4% ДНК от бебето, което ми се струва на границата.

# 61
  • Мнения: X
Всичко е много относително аз пускав в 10 и 4 и не исках да рискувам да чакам 5 дена на празнои да няма днк. И имах 11% днк . Но и момичето изрично ми кза по добре така да се направи .

# 62
  • Мнения: 28
Здравейте, знаете ли дали дозата на фолиева киселина отговаря на същата доза фолат? Изписали са ми 5мг фолиева киселина, но поради мутирал mhrfr ген, знам че трябва да пия фолат, но дали пак трябва да е 5мг? Чудя се при кой да отида за консултация.

# 63
  • Мнения: 5 110
Как 5мг? Стандартните таблетки са по 0,4мг.

# 64
  • Мнения: X
пиеш си фолат 0.4 мг или 400 микрограма . Няма катава доза 5 мг

# 65
  • Мнения: 28
Бях в киев за инвитро с донорска яйцеклетка и там ми дадоха 5 мг фолиева киселина преди трансфера да пия

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
Дозата си е една и съща независимо от формата на Б9 (фолиева киселина или фолат).

Но съм забелязала, че при мутация на MTHFR някои лекари просто увеличават многократно дозата на фолиевата киселина вместо да предпишат прием на метилирана форма. Нямам идея защо го правят. Попадала съм тук във форума на предписани 10 таблетки фолиева киселина заради тази мутация.... Scream

# 67
  • Мнения: X
Ако имаш такава мутация само Фолат , никаква фолиева киселина

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
Фолиевата киселина първо не я усвояваш, второ ако се натрупа може да стане токсична.

# 69
  • Мнения: 831
На мен ми дадоха 800 мкг на ден....(метилирана)

# 70
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 096
Фолиевата киселина първо не я усвояваш, второ ако се натрупа може да стане токсична.
А дали наистина води до аутизъм?Големият ми син е от спектъра.Имам си мутацията за неусвояване,ама тогава едва ли са знаели за това.Че и до 7 месец я пих...

# 71
  • Мнения: X
Това са факти които не са доказани , Сигридов ако питаш магнезия води до такъв . Но се изписва масово на бременни особенно в чужбина .

# 72
  • Мнения: 8
Бях в киев за инвитро с донорска яйцеклетка и там ми дадоха 5 мг фолиева киселина преди трансфера да пия

Не я пийте тази фолиева от Киев, вземете си Неофолик мета. И аз съм така като вас...

# 73
  • Мнения: 217
Това са факти които не са доказани , Сигридов ако питаш магнезия води до такъв . Но се изписва масово на бременни особенно в чужбина .
Това ми го е спестил.Та според него магнезия води до аутизъм,правилно ли разбирам.Аз пия алеракт,в който има магнезий.Дали става въпрос за по големи дози.

# 74
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 096
То и аз вземам Алеракт по 2 и Магнерот по 2,но за магнезия не съм чувала.За фолиевата киселина обаче знам от други източници.В годините толкова съм чела и къде ли не водихме детето.Накрая просто спряхме, защото искам едно щастливо дете,а не стресирано от постоянното ходене насам-натам.Сега почти не му личи(само като се изнерви),но пък влиза в пубертета и за там също ме наплаши една психиатъра,че може да стане много зле (или съвсем да се оправи,но по-вероятно е влошаване)...Та затова си имам една постоянно светеща червена лампа...

Общи условия

Активация на акаунт