Сред хора преди 40-а ден

  • 2 325
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 474
Няма никакъв проблем  Hug

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
няма проблем!
искаш да кажеш, че не е трябвало да го извеждаш преди 40я ден ли?!?
просто не давай да го пипат с неизмити рице или разни сополиви елементи Simple Smile
Извеждай го, разбира се - нали трябва да е на въздух, но както каза bubanka не давай да го пипат, ама хич!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 561
Първата ни разходка беше на 15-я ден, а преди това ходихме до педиатъра за пробно кърмене на 8-я ден! Не виждам да му се е отразило зле   Laughing

# 18
  • Мнения: 2 019
Не съм спазвала това поверие,по-скоро внимавах дали някой от близките ми не е болен  Peace
Peace

# 19
  • Мнения: 8 917
Здравейте, мами,
Искам да попитам всички какво мислят за излизането на бебчо сред хората преди 40-а ден от раждането. Аз лично го показах на близки и приятели и на разходки го водих, но от време на време си мисля дали е правилно все пак. Не съм суеверна, но нали няма още имунитет....
Правилно е всичко, което решиш ТИ - не се връзвай с хорски мнения - няма да успееш да угодиш на всички Peace

# 20
  • Русе
  • Мнения: 170
Още в болницата имах доста посетители. Бебчето бе при мен и всеки, който искаше можеше да го гушне.. е нямаше видимо болни. После на десетия ден чакахме час и нещо пред кабинета на лекарката,  а там имаше болни  Confused...

# 21
  • Мнения: 858
от  болницата се започна с посетителите и продължихме да имаме гости почти всеки ден и са го държали и гушкали и все още се продължава с това .От 10я ден сме на вън по разходки,паркове и молове.И за сега всичко е ок и сме си здравички

# 22
  • Мнения: 3 323
Малкия ми е роден на 22.10 - макар и хладно по съвет на педито на 7-мия ден бяхме навън. За заразите - само гледане от по далеч ако може и никакво пипане!

# 23
  • Мнения: 27 524
Мисля, че е най-нормалното нещо на света. Само в България има разни глупави предразсъдъци да не се излиза и показва бебето. Навсякъде от първия ден си излизат с тях, често даже съм била свидетел на миниатюрни, недоносени бебета, дремещи в скута на родителя в шумен ресторант. Не, че и това е много нормално, де  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз не можах да изтърпя 40дни.Виждали са го приятели,а и съм излизала на разходки с него.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
За мен тия 40 дни са глупости - изтърваш хубавото време да си изведеш детенцето, заради незнайно какви причини. Ако не искаш да го пипат не давай, но не виждам причина да се затворите в къщи.

# 26
  • Мнения: 397
Това преди 40-тия ден е поверие - казва се, че тогава бебето трябвало да се представи/въведе в обществото, да се отиде на църква, да се почерпи.... Естествено е, че не можеш да се затвориш вкъщи през тия дни и да чакаш до 40-тия ден!?
Понеже моят е зимно бебе - аз си го изведох за първи път на 2-та седмица, но за много малко тъй като беше много студено, гледах да не го пипат и да му се радват от разстояние. Но на 40-тия ден си отидохме на църква с него и после вкъщи се почерпихме с най-близките. Но всичко е наистина каквото майката реши и каквото й диктува сърцето!!! Simple Smile

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  На 8-я ден след раждането вече бяхме вън  Simple Smile
Вкъщи обаче не съм пускала болни хора, а и на здравите я показвах от далече. Гушкане и мляскане - НЕ  Naughty

Правилно е всичко, което решиш ТИ - не се връзвай с хорски мнения - няма да успееш да угодиш на всички Peace

  Абсолютно подкрепям!

# 28
  • Мнения: 962
Ние на 10 ден бяхме по разходки,а на 13 дена си пътувахме до Русе.Или  300 км път,не се притеснявай!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 164
Аман от глупавия поверия  Naughty
Извеждай си детето на разходка и не се притеснявай!

Общи условия

Активация на акаунт