въпрос към майки раждали в Испания

  • 5 877
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 246
Явно при всеки е различно.Аз съм доволна от протичането на раждането,всички бяха мили и ме успокояваха,всичко мина страшно бързо,от приемането ми в болницата  до раждането точно 2 часа и половина.
Поне при мен всичко беше безплатно,имах осигуровка,и наистина 2 месеца преди мен роди моя позната без документи - също напълно безплатно.
Така е в Каталуния,не знам за другите места.
Бях с епидурална упойка,не чувствах болка и си говорихме с мъжът ми и екипа.Месец педи раждането ме изпратиха на консулта с анестезиолог за упойката,там потвътдих,че я искам.
Това е,раждането ми е приятен спомен  bouquet

# 16
  • Мнения: 811
Ей Скарлет,недей така  Stop Подлоги нямя да ставаме на никой,само заЩото "диШаме въздуха им".
Ти какво ...гониШ ли ни или не даваШ мнение разли4но от твойто да се изкаже newsm78

# 17
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
alest , никого не гоня. аз и да искам, не мога Mr. Green

я се върни малко по-надолу и ми изцитирай точно къде изгоних някого, лично ще се самобичувам - обещавам.

много харесвам хората с мнение, но много мразя да се пее в хор 'мразя' и мрънкането, недоволстването...

Подлоги нямя да ставаме на никой,само заЩото "диШаме въздуха им".
ами няма...нали знаеш - кой каквото си направи и господ не може да му го направи Wink Mr. Green

# 18
  • Мнения: 811
Скарлет,ами ако има масово мранкене и недоволство не се ли замиаляШ,4е има заЩо Mr. Green
ами няма...нали знаеш - кой каквото си направи и господ не може да му го направи
това за диШането на въздуха им го беШе казала ти,ако не се лъжа Wink,а и не ям "техния "хляб...ям този, който съм си купила ,работейки Naughty.И ако има от какво да съм недоволна ,Ще си кажа,заЩото плаЩам SS и най малкото имам право на мнение.

# 19
  • Мнения: 3 098
Alest,ти във Валенсия ли роди?
ЗаЩото аз не,то4но заради небрежното отношение на гинеколозите,а и заЩото епидурал не са слагали на нито една моя бг или испанска позната,с която сме говорили.
На мен ми препоръ4ваха гореЩо цезарово,но тъй като тук това се прави,ако ве4е си с двата крака знаете къде,отидох в Алзира,там слагат епидурал.Така и така знаех,4е Ще е ужасно мъ4ение,поне болката от самия процес на раждане да ми се спести.
Добре е,4е при вас може да се роди и документи ако нямаш,но тук не е така.Моята кума ходи до 7 месец изцяло в 4астна клиника,дори и акушерка не й дадоха да посеЩава,докато не й излезе "заветната карта" Rolling EyesБеше се притеснила много.
Другото,което ми стана странно тука,след раждане мъжа ми отиде да й вади акт за раждане,да я записва в рехистро сивил.Не му дадоха,Щото не сме се били бракосъ4етали във Валенсията.Трябвало и аз да присъствувам. Mr. GreenСрока е 30 дневен,оба4е аз на третия ден от раждането трябваше да се мъкна по опашки,да пишем декларации,заЩото пък без тези неЩа не искаха да й направят скринингите в поликлиниката.Е,тогава питам,как е безплатно,след като докато не им занесеш документ,4е 4акаш или 4е си легален,дори жизненоважни изследвания няма да направят на детето ти?А за ваксините да не говорим.
Единственото хубаво според мен тук е акушерката.Подготвя те изцяло за раждането,ходиш на курсове,спорт и в първите три месеца наистина се правят вси4ки важни изследвания.После"Епопея на забравените" Mr. GreenЗа жалост.

# 20
  • Мнения: 5 299
Nemoga da razbera kak v zql svqt govorqt angliiski samo v typata ispaniq nikoi ne znae.
ооох! сега го видях това newsm78 добре де, какво правиш в тъпата испания тогава?
и нали дявол да го вземе се намираш в испания?! а в испания съвсем логично е да се говори именно испански!
да ви кажа честно и съвсем откровено винаги съм се чудела на такива определения, епитети...тъпи, прости, расисти....ще каже човек, че нашата страна е най-толерантната на света!
и друго- ами на който не му харесват хората, живота, болниците, лекарите, работодателите, ами има лесно- да си ходи на мястото, където ще е добре дошъл, където ще се чувства чудесно, всички ще му се усмихват мило и всичко ще е ухаещи, красиви рози. мазохисти ли сте? хем тъпо, хем седите.
това никога май няма да го разбера... аз ли не ставам? Shocked
виждам много отрицателни неща и тук, но дишам този въздух, ям техния хляб, и не само аз, и децата ми. и щом не съм си мръднала задника вече 6 г значи има за какво да стоя тук... или?
МНого добре казано Grinning
Мацки няма смисъл да се карате. Ако знаете при Русенките какви люти кавги има по въпросите за раждането - кой, къде и т.н Всеки си има различно виждане за нещата. Хайде не се карайте Grinning

Хулиганче - епидурална може да ти сложат в БГ срещу 80 лв - съвсем легално си е. Grinning

# 21
  • Мнения: 2 825
Скарлетка, няма смисъл да спориш с вятърни мелници, нека не подхващаме пак темата за и против Испания. Ясно е, че щом стоим тука значи не е чак толкова зле.

Ралито, аз не съм раждала и не мога много да ти помогна по точно този въпрос.
Но да си кажа мнението все пак  Laughing мисля, че като си изкараш тархета санитария, предварително като си записваш час за консултациите може да питаш за лекар/матрона с английски език. Не мисля, че ще ти откажат, поне при нас е така.
Но не очаквай, че като отидеш през ноща в спешното всички са длъжни да говорят английски защото ти не знаеш техния език. Замисли се в БГ, ако отидеш в болницата и кажеш, че не знаеш дума български как ще те гледат.
Успех, желая ти спокойна бременност и леко раждане  Peace

# 22
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
кларка, нали виждаш - спрях Mr. Green

то ние уж всички тук говорим един език и пак не можем да се разберем, а какво остава... Wink

# 23
  • Мнения: 3 098
Да и аз спирам.ВъобЩе пове4е няма да отговарям в темата на никой,който пита за неЩо как стои в Испания.
Винаги казвам"в комунидад Валенсиана е..."и накрая излиза,4е плюя по Испания. Thinking
Всеки има глава на раменете,да си събира достоверна информация откъдето си иска.Както го правя и аз.
Много неЩа са направени както трябва тук,не съм го оспорвала никой път,оба4е за важни неЩа,които тук при нас се гледат като маловажни,ами не мога да си затворя о4ите и да изпадам във възхиЩение,когато буди у мен единствено гняв.
Ето сега например си стоя в къЩи,Щото съм с пневмония.Диагнозата е тяхна,ле4ението е мое,Щото според техния на4ин на ле4ение трябва да се вла4а много време болна,пък и усложнения Ще си навлека. Sad

# 24
  • Мнения: 811
Aз съЩо не искам да се заяждам и не го правя...само разказвам моя опит и това ,4е не беШе хубав.Моми4ето попита за мнение и всеки си разказа .Не виждам какво лоШо newsm78.Мойто раждане проте4е така и колкото и да искам да го украся,за да изглежда Испания най великата страна..немога.Но и аз като Марица винаги казвам как е тук в Comunidad Valenciana ,неискам да генерализирам.
Марица,да ,раждах тук във Валенсиа,La Fe.Не разбирам заЩо казваШ,4е се плаЩа,ако нямаШ тархета...напълно безплатно е и имам позната,която роди без да има документи и не плати абсолютно ниЩо.

# 25
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте и от мен  Hug
сега и аз да се включа като скоро обебила се мама. Тархета санитария ти вадят веднага, разбира се само за периода на бременността, само трябва да имаш адресна регистрация.
Назначават ти матрона, която ти прави картон на бременността и ти я следи, тегли те, мери те, назначава ти изследвания на всяко триместрие. Ехо-граф имаш в 12, 22 и 32 седмици, ако всичко е нормално. Накрая почети всяка седмица ходиш. Аз смених 2 матрони, явно се заместваха, от едната бях по-доволна, но по принцип и двете бяха много любезни. Ако са те навикали в урхенсията е било защото си попаднала на някоя недоспала докторица Simple Smile. Като цяло съм доволна от наблюденията, които са ми направили по време на бременността, като имаш в предвид че не съм дала ни една стотинка. От форума четях как в БГ им искаха пари за какво ли не, за ехо-граф, извън които им се полага, за преглед, за лекарства, после за ангажиране на лекар, които да присъства на раждането. Майка ми е здравен работник и по нейни и по мои впечатления, кадрите ни в БГ са добри, но там всичко се е юрнало да печели и здравето на хората остава на по заден план. чувала съм секцио да го водят по лекарско предписание (т.е. теглят пари от Касата, а същевременно искат и от родилката). Тук няма такова нещо, даже дрехите, с които ме бяха приели в да раждам ги върнаха в найлонов плик. Мъжът ми присъстваше през цялото време до мен и за разлика от други родилки на мен ми беше голяма подкрепа, а това да видим появяването на детето ни заедно е наистина вълшебно.
Не мислех да раждам с упойка, но когато ме стегнаха напъните поисках. Докато дойде анестезиолога бях получила пълно разкритие и нямаше нужда от упойка и да ти кажа не съжалявам.
По време на бременността ми бяха открили завишена кръвна захар, то бяха изследвания, срещи  с ендокринолог, дадоха ми апаратче за мерене на кръвната захар и ми назначиха диета. До колкото знам от бг мами, не се прави такова изследване в БГ.
Така, че не бои се, лека бременност ти желая и едно хубаво бебече. Кога ти беше термина.
Когато ходиш на ситите с матроната, ако не разбираш и ти е трудно в началото викай някоя позната българка да идва да ти превежда(в Онтиниенте има много Simple Smile ) Ако имаш въпроси остави си телефона на лични аз ще ти се обаждам да ти помагам.
Хайде късмет!!!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт