През НОЕМВРИ мама и татко ще си гушкат бебче сладко!!!

  • 14 424
  • 281
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 274
    Pepipetia, ами аз така бях с първото - с контракции и разкритие и без да ми са ми изтекли водите  Peace!
    Роси, ти малката за това ли я води на зъболекар? Ми да ми я беше довела! Аз съм майстор на ваденето на зъби  Mr. Green! Питай сина и племенницата  Joy! А пък за килата - аз не се притеснявам особено, щото принципно не пазя диети, а съм слаба! Пък и първия път като родих излязох от болницата само +1 кг. т.е. почти всичко бях оставила в болницата  Mr. Green!
   София, явно с тебе мила нямаме късмет! Аз вече си мисля да питам доки дали нямам бактериална вагиноза, защото нормалните лактобацили при мен липсват и предполагам от там идват и инфекциите  Tired!

# 76
Много ми е тъжно, днес бях на консултация, лекарката, с която се бях разбрала за раждане, нямало да я има до Нова година... Сестрата ми предложи друга, ама тя една младичка, младичка, направо не знам дали да й се доверявам или не. По-лошата новина е, че все още е седалищно, а така ми се искаше да раждам по естествен начин. Мислех си, че поне едно предимство ще има от широкия ми ханш, но уви... Някой чувал ли е дали има предродилна депресия, че аз май изпадам в нея?!

# 77
  • Мнения: 256
Здравейте мамчета  Heart Eyes

Я да ви питам - някоя от вас пие ли още Магнерот след като е влязла в 9-я месец? На мен ми казаха да го пия, докато не стане 20.10. /термин 11.11./  тъкмо и да определят по какъв начин ще става раждането. Някои мами го пиели до датата на плановото секцио. Лекарката от ЖК заяви " с тези контракции спреш ли ги хапчетата и си родила".
Баба днес ме видя и смята, че коремът  ми е паднал малко, то и аз го чувствам странно.

Слънчево настроение   bouquet

# 78
  • Мнения: 815
Елимира, аз започнах да пия магнезий- Магне Б6 (то същото като магнерота) преди 3 дни- т.е. след като бях влязла в 9 месец- и ще го пия още 10 дни, защото ако го спра могат пак да започнат контракциите и да родя- както беше тръгнало да става в събота вечерта..  Вярно е, че съм в 9 месец, но за бебето е по- добре да поседи в коремчето поне още 1-2 седмици

Да кажа какво ми казаха във Фемина- първо ми направи не толкова добро впечатление, че зверски се натискаха да направят фетална морфология- аз бях отишла за прословутия доплер!!! Накрая се навих, защото ставаше дума за разлика от 15 лв- просто за тая сума не си заслужаваше толкова да се циганят... чак пък кой знае какво не видях да направиха- видяхме органите- но това на мен ми се случва всеки месец на прегледа при Ненов. По въпроса за кръвопотока към бебка.- всичко е ок- малка е- лекарката я измери 2600- с малка главичка и дълго бедро, но каза, че щом така си е вървяла от самото начало - нямало страшно. Някаква моя артерия била с повишено налягане, но това не пречело на бебето- ако вдигна кръвно - тогава да звъня на доктор- а на мен такова нещо не ми се е случвало никога.



# 79
  • Мнения: 1 986
Били,не се притеснявай и не го мисли,че е седалищно бебо-важното е да е живо и здраво PraynigИ моето първоначално си беше седалищно разположено,и аз се бях настроила за секцио,но бебка взе,че се обърна и сега малко се притеснявам от предстоящото нормално раждане/че тук няма и епидурална упойка Confused/- както и да е,важното е всичко да мине нормално Praynig
  Ели,моят корем от началото,та до сега е все смъкнат,ниско долу нося бебето,което постянно провокира хората,които ме виждат да казват "ааа,момченце чакаш,нали" Laughing-та,не знам като вземе да се смъква още преди раждането,къде по-надолу ще слезе Laughing
  Дени, направо благородно/и не чак дотам/ ти завиждам за здравия сън Wink-аз най-късно ставам в 7.00-7.30,да не говорим,че от 02-03.00 съм ей така Shocked-отсега ми излязоха торбички под очите,а като родя и се започне нощното будуване-сигурно на чували ще станат Mr. Green
  Рени,София,вие ме подсещате,че и аз трябва да се прегледам за гадните гъби... newsm78-имах преди 2 месеца,ще видим сега Thinking

# 80
  • Мнения: 815
Аз днес разказвах, че няколко часа преди да ми изтекат водите корема ми направо изчезна- стопи се!!! Защото и моя никога не е бил високо- явно така става като го носиш ниско. Софи, да изнахалствам и аз - щом няма да раждаш в Търново- къде? и там ли нямат епидурална упойка?

# 81
  • София
  • Мнения: 3 064
Уффф, досадни са тия гъби.  

Елимира, май тази дата при теб 20.10. съвпада с истинския 9-ти месец. Т.е. 8 навършени от оплождането. Това е някъде 37-ма седмица.

# 82
  • Мнения: 498
здравейте и от мен
И мен май ме е обзела някаква предродилна депресия,,,
в нещо като паника съм,,все едно утре ще раждам,,,чувствам че нямам контрол над нещата,,и всичко ми се изплъзва  Sad
Въобще - криво ми е,,,чак и на мъжа ми се ядосах, колко е спокоен и ми вика: има време,,спокойно. ще го питам аз като отида да раждам  Close
Аз че съм си по-припряна,,така е,ама на него хич явно не му е ясно какво ще се случва скоро.

Мерелин, чувалчетата на ТСМ са едни такива с пух - аз съм виждала само черни. Приличат на малки спални чувалчета (пухенки ) и мисля, че бяха по 25 лв,,но тук във Варна няма, и няма,,а в Атракцион не са получавали - постоянно следя.. Ще съм много благодарна,,ако някой ми купи,,и ми го прати,,ще платя разноските,,,само да намерим,,че просто си го бях заплюла.

Как е Карил?????
Цвети,,,радвам се че засега устискваш Simple Smile.
Тука вируси няма, край морето,,,но пък духа леден вятърррррррррррррррррр
Точка, при кого ще раждаш?

# 83
  • Мнения: 256
Уффф, досадни са тия гъби.  

Елимира, май тази дата при теб 20.10. съвпада с истинския 9-ти месец. Т.е. 8 навършени от оплождането. Това е някъде 37-ма седмица.

Ами да - вече съм в 37 г.с. Някъде из форумите четох, че магнерота се спира с влизането в деветия месец. А то бебенцето не е сложено с ръка, така пък има риск да се преноси  newsm78

# 84
  • Мнения: 325
Привет и от мен на мамите които не дойдоха на лекцийката днес! smile3513но да призная самата лекция нас изобщо не ни засягаше-понеже си беше за мамите с още малка и финна талийка toothОбачеее само може да съжалявате за пропуснатото Уго smile3534добре си побъбрихме-ще видите снимки и да не си помислите ,че сме хапвали-неее особедно аз-дето щях да съм на диетка cryПосле с Мерилин си купихме много изгодно безшевно бельо и  се прибрахме доволни и предоволни!!!!!
   Мони много ми хареса новата ти визия-бебче ще се кефи с готина мама 4470
  Жени да се похвали с новата кошарка,а Гери с една  положителна оценка newsm10
  ИВИчЕЕЕ ,защо не дойде днес мила разбра,че вчера в дъжда сте идвали с Марена на срещата -да не сте се разболели?
  И накрая да се похваляяяя  newsm44ДНЕС ВЛИЗАМ В 9-МЕСЕЦ

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 16:15 от klukarkata

# 85
  • Мнения: 2 274
  Били, не се притеснявай! На моя приятелка бебчето и се обърна седмица преди да роди  Peace! А и има много мами, които раждат нормално, въпреки че бебчетата са седалищно! Само доки може да прецени спрямо таза ти и големината на бебето! Не е задължително да се ражда секцио, когато бебето е седалищно  Peace! Тук прочетох за доста мами, които са родили по този начин! А твоята докторка до сега не можа ли да ти каже, че ще отсъства, а чак сега когато можеш да родиш всеки момент  #Cussing out? Според мен е хубаво да пуснеш тука търсачката и да си избереш друг доктор или поне да потърсиш мнения за докторката, която акушерката ти препоръчва!
   А за депресията  /ти нали беше на тази лекция/, тогава ако не се лъжа лекторката каза, че понякога се изпада в такова депресивно състояние още преди раждането! Заради страха от новото и непознатото  newsm78!
   Цвети, много кофти! Б..и лекарите! Вместо да си свършат работата те се чудят как да ти вземат още пари  #Cussing out! Иначе браво на бебка - ще е финна и стройна госпо'ица  Laughing!
   Ели, май и аз ще съм като теб - на магнезий до края, че както са ме започнали още по усърдно тия контракции - ха съм го спряла, ха съм родила  Sick!
   Ronja, тия чувалчета на ТСМ ги има тука, но МЕРЕЛИН по ходи насам натам с колата, така че ако ходи до склада би могла да ти вземе  Peace! Казвам го така, щото тя самата беше предложила /дано не се разсърди  Praynig /!
   Karil не съм я чувала отдавна, щото вече нямаме телефон, а тя пък няма нет  ooooh!! Дано се сети да ми звънне, че иначе няма шанс да разбера как е / освен ако не си купя ваучер  Mr. Green/

# 86
  • Мнения: 1 064
Мен не ме е обзела паника (все още), ама ми е едно такова странно как ще реагирам. Иначе при най-малката болежка се ослушвам като "гърмян заек" и се питам "дали не се почва?"...Все по-трудно обаче ми става обръщането в леглото и все по-бързо се изморявам като съм права (веднага усещам напрежение в кръстта и краката)...Най- ми е добре легнала и последните няколко дни, заради студеното време, почти не съм излизала. Притеснявам се обаче да не се обездвижа.
Може би и заради стоенето в къщи по цял ден сама, на моменти ми става адски криво и си поплаквам smile3518, но се успокоявам с това, че е хубаво от време на време човек да си "прочиства" слъзните канали...
Мога само да ви кажа: Горе главата, момичета! Няма да се даваме на вируси, гъби, бактерии и лоши настроения! Та нали в най-скоро време ще ни се случи най- прекрасното чудо на земята!!! Кураж! newsm10

# 87
  • Мнения: X
Момичета, аз пък да ви се оплача - имам страшно много работа. Днес цял ден съм пред компа и вече две не виждам. Постоянно ми се спи, боли ме главата, схвана ми се целия гръб, таза ме болииии. Днес смятах да ходя при лекаря, при който мисля да раждам, за да се уговарям, ама съм толкова изморена и не знам дали ще имам сили. Как ще я карам по-нататък - идея нямам. Иначе като изключим работата съм си много добре. Но не мога да си позволя да спя повече от до 7,30 - имам чувството, че деня ще свърши и аз няма да мога да свърша нищо полезно.
Тези дни съм решила да започвам да купувам разни неща за болницата и за бебето, защото до сега май само зяпам по магазините.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 437
Току-що се прибирам от магазина на "Арбор", който е в нашия квартал и вече си поръчах матраче.  newsm68 newsm44 newsm68 Вече съм спокойна, че бебо ще има къде да спи, защото доста се бях притеснила newsm07До 10 дни ми казаха, че ще е готово.
Мамите, които ги интересува (Гери да знаеш) получили са нова стока. Имат готини неща и не са скъпи, но трябва предварителна уговорка с младежа, че не седи много-много в магазина. Той ми каза, че Джени вече си е взела легълцето, така че искаме снимки.

После с Мерилин си купихме много изгодно безшевно бельо и  се прибрахме доволни и предоволни!!!!!
  

Е и откъде. То за болницата ли ще ви трябва, защото аз се чудех дали да не си взема от тези еднократните. newsm78

Клюки мерси за комплимента и честит 9-ти месец. И аз вече го чакав с нетърпение. И да вземеш да дойдеш в четвъртък да опиташ от готините сандвичи в "Мис Каприз" eatХич да не ти пука всички вече сме  261uu

Цвети радвам се за добрите новини от доплера, а иначе отдавна съм на мнение, че повечето лекари са се превърнали в търговци #Cussing out

Весе какво ти каза лекарят? Скоро ли ще е?

# 89
  • Мнения: 2 249
ronja с удоолствие ще ти свърша работа и ще взема такова чувалче-само дет не разбрах какво е точно newsm78
Рени,тия дето ги гледахме в склада не бяха ли само за количка? Thinkingако го има в атракциона поне на снимка-дайте да го видим-да не стане да ти взема нещо дет не искаш-иначе не ми е проблем да ти го пратя-никакъв Hug
ммм днеска верно съм много доволна от лекцията(тоест от сбирката де-от лекцията нищо не чух Mr. Green)-ама след тва добре хапнахме и добре напазарувахме Laughingв четвъртък-пак да се съберем на лекцийката-и после на тонове дружно съм обещала да ви закарам newsm01
Гери,ай казвай какво стана с изпита,че ме заболяха пръстите да стискам fingerscrossed

п.с.Мони,не за болницата белъото бе душа-нали и сега трябва да обуваме гащи-хихихи-просто намерихме ефтинийки и си взехме потничета,като сутиени и бикини и бодита-безшевното е мекичко,разтегливо и не убива-тъкмо е за дундички кат нас
иначе....не ме питай колко блузи мерих и колко комично ми стояха-депреееееес от всякъде!

Общи условия

Активация на акаунт