Захар във водата?

  • 3 925
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
... направо им се чудя на майките че така безрезервно вярват в нещо ново, недоказало се, а не се придържат към мнението на БГ педиатрите ...

В много голяма грешка си  Laughing даването на вода е нещо ново и модно, а не недаването  Crazy от както свят светува, до 70-те години бебетата не са пили вода, тогава решили да си направят хората експеримент, видели, че не става и пак си се върнали на стария начин.
Апропо, живяла ли си през 70-те?? newsm78 Joy
Ти видяла ли си някой бозайник да пие вода, когато е още на кърма  Thinking

Вода се предлага, когато бебето се е наяло, а не часове след това, когато е гладно, тогава много ясно, че ще пие, има ли избор  Tired
Ето че сме на едно мнение, че все пак вода се предлага, нали??? Peace
в голяма грешка си ти, мисля. Защо само не разбрах сравняваш бозайниците / т.е. животните/ с Хомо сапиенс- човека, та нали ние сме на по-висше стъпало от тях. В този ред на мисли и по твоята логика :Ти видяла ли си някой бозайник в количка или в проходилка??? newsm78 Не ми се спори повече.

# 76
  • Мнения: 748
в голяма грешка си ти, мисля. Защо само не разбрах сравняваш бозайниците / т.е. животните/ с Хомо сапиенс- човека, та нали ние сме на по-висше стъпало от тях. В този ред на мисли и по твоята логика :Ти видяла ли си някой бозайник в количка или в проходилка??? newsm78 Не ми се спори повече.
ми хубаво, щото се излагаш вече.............

# 77
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ама на моменти ми се струва, че има ново-сформирана секта, не разбирам защо се карате и се опитвате да се убедите една друга в своите тези. Всяко бебе е различно и различните бебета пият или не пият вода, готови са за ранно захранване или не са, то си е човече, което само си показва, кое му е приятно и кое не.
Аз лично давах в началото вода, за да си изплаква устичката след хранене, сега от месец и половина давам само чай от копър на Хип с цел да облекчава стомахчето.
Относно БГ педиатрите дали са компетентни или не не мога да споря, но тези, които сме в България сме поверили децата си на тях, не ходим на консултации в чужбина, просто това са различи школи. Тук ми се струва, че "новата секта" е на вълна всичко българско е боклук, ето това не ми харесва. От друга страна не харесвам репликата, ние така сме отгледани и давай и ние така да отглеждаме. Аз лично смятам да дам сокче от ябълка в 4 месец, просто виждам, че детето ми го иска, облизва ми устните когато съм яла ябълка и после примлясква доволно и ги търси отново.
А иначе отново споделям, че всяка майка преценява как да гледа бебчето си, никоя не иска да навреди на рожбата си, а самото бебче знае най-добре и показва какво харесва и какво не.

# 78
  • Мнения: 1 029
И аз категорично отказах да давам вода със захар. Наистина в повечето други държави дори само вода не дават, защото се счита, че тя се набавя чрез кърмата. А в родилния дом ми обясниха, че се давало заради жълтеницата, за да отшуми по-бързо, а една педиатърка каза, че било заради кръвната захар, която се понижавала нощно време...  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 46 526
... Относно БГ педиатрите дали са компетентни или не не мога да споря, но тези, които сме в България сме поверили децата си на тях, не ходим на консултации в чужбина, просто това са различи школи ...

Част от педиатрите (българските) вече не препоръчват вода, още няколко години и няма да има въобще препоръчващи, съответно и такива спорове  Wink

# 80
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
... Относно БГ педиатрите дали са компетентни или не не мога да споря, но тези, които сме в България сме поверили децата си на тях, не ходим на консултации в чужбина, просто това са различи школи ...

Част от педиатрите (българските) вече не препоръчват вода, още няколко години и няма да има въобще препоръчващи, съответно и такива спорове  Wink

Ами ето, че всяка майка има и право на избор при кой педиатър да ходи, което от своя страна показва, че не може да слагаме всички под един общ знаменател като некадърници.
Не защитавам никоя страна разбира се, но ми прозвуча обидна подобна квалификация, за това изказах мнението си.

# 81
  • Мнения: 439
здравейте,

кърмачетата нямат нужда от вода, а захарта се предписва от педиатрите, за да се залъгват бебчовците да пият! голяма глупост е това, добре че във форума има много информирани майки, които не се подлъгват при такива глупости! а моето бебе и подсладена вода дори не иска да пие!


Общи условия

Активация на акаунт