Захар във водата?

  • 3 933
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 392
Макс е на АМ от много малък и винаги е пиел вода,и то по много,така че не можете да ме убедите, че сте прави
забравих да поясня,че само в пърия месец му слагах захар
и то по съвсем малко
Пак да кажем> всяко бебе е индивидуално, и изключенията, в случая твоят Макс, само потвърждават правилото!
Аз имам приятелка, чието бебе при раждането се беше нагълтало с околоплодни води и ги държаха в болницата близо месец след раждането.
Дали това е причината,не знам, но детето пие вода като жаба- по 2-3 литра на ден. Кърмено е до годинката.
Възможно е да има и други причини, поради които едно бебе да иска вода. Не можем да влезем в главите им и да разберем причините. Но  за общия случай става дума тук! Peace

# 61
  • Мнения: 412
Макс е на АМ от много малък и винаги е пиел вода,и то по много,така че не можете да ме убедите, че сте прави
забравих да поясня,че само в пърия месец му слагах захар
и то по съвсем малко
Пак да кажем> всяко бебе е индивидуално, и изключенията, в случая твоят Макс, само потвърждават правилото!
Аз имам приятелка, чието бебе при раждането се беше нагълтало с околоплодни води и ги държаха в болницата близо месец след раждането.
Дали това е причината,не знам, но детето пие вода като жаба- по 2-3 литра на ден. Кърмено е до годинката.
Възможно е да има и други причини, поради които едно бебе да иска вода. Не можем да влезем в главите им и да разберем причините. Но  за общия случай става дума тук! Peace

права си Embarassed

# 62
  • Банкя
  • Мнения: 40
елементарно е и сами може  да се  сетите че водата с захар успокоява защо мислите вечер лекарите препорачват 1 чаша вода с мед преди лягяне Joy

# 63
# 64
  • Мнения: 568
За да я пие слагат захар, но е отречено вече. Аз не слагам и пак пие ако е жадно бебунчето.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 020
 Twisted Evil
Захарта е вредна. Stop

# 66
  • Мнения: 1 701
Изчитайки всичко, вече съм наясно, че всяко бебе е различно. Моето например си има дни, в които може да изпие 100 мл. вода /защото реве неутешимо, без да е гладно, наакано и т.н./ и дни, в които не близва и капка... Не ми допадат крайни теории за каквото и да било! Ако иска - ще пие, ако не - здраве! За захарта е ясно.
Относно това, че "много било изписано по темата"... извинете ме, че се повтарям - ако някой чак толкова се дразни, да не чете... в крайна сметка заглавието не е "подвеждащо" така да се каже... А и сървъра доста често е претоварен, така че за търсачка и дума не може да става в повечето случаи!
Благодаря на всички за отговорите!  Sunglasses

# 67
  • Мнения: 1 370
До 3 месец не съм давала вода, само по 1 глътка след ядене за изплакване на устата. А захар никога не съм слагала

# 68
  • Мнения: 143
Аз пък съм слагала захар във водата, дъщеря ми е на 10 години и няма кариеси изобщо Кариесите са до голяма степен зависещи от самите зъби и гените
А дали се пие вода със захар питайте всеки изкарал хепатит А, Вил или С да ве каже какъв е режима и диетата с яденето на много захар

# 69
  • Мнения: 4 392
Аз пък съм слагала захар във водата, дъщеря ми е на 10 години и няма кариеси изобщо Кариесите са до голяма степен зависещи от самите зъби и гените
А дали се пие вода със захар питайте всеки изкарал хепатит А, Вил или С да ве каже какъв е режима и диетата с яденето на много захар
Абсолютно съм съгласна, че предразположеността към кариеси е генетично заложено. Но не само това е основното. Когато научиш едно бебе на сладкия вкус, то ще го търси цял живот. Говоря за промишлената захар, не за плодовата, която се съдържа естествено в плодовете. Wink

# 70
  • Мнения: 6 164
Не съм слагала. Той не обича сладко.

# 71
  • Мнения: 2 757
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват. За да ги накарат да пият, българските педиатри прибягват до такива глупости. Не съм чула подобно нещо да се дава по света, поправете ме, ако греша.

Тук няма практика да се слага захар в шишето с вода. Захар с вода може да се даде с лъжичка уж за успокоение и то еднократно. А за жълтеницата вода със захар няма никакво значение, защото за да се отмие жълтеницата се иска мляко, т.е. храна, а не вода. Поредната заблуда на БГ педиатрите е  въпросната вода със захар против жълтеница Whistling

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 1 203

[/quote]
Не разбираш ли, че бебетата получават вода, когато се кърмят (а даже и като пият ам - това не е "храната", за която ти говори народа
[/quote] ти как разбра, че бебето ти получава вода от млякото? Прави му изследване или какво??? newsm78 Моето например си пие водичка между кърменията и след баня. Опитвала съм да му давам само цицито когато мрънка или след баня, обаче като не му е час за ядене, имам предвид ако е яло скоро, не иска да засуче и почва да плаче. Успокоява се само като му предложа шишенцето с водичка. Как да му я отнема и да го лиша от нея като то само си показва от какво се нуждае?! Сучи си редовно, наддава си добре. Какво като пие водичка? А такива крайни мнения като "Много е вредно да се дава вода на кърмачета, ще получи "Водна интоксикация" Joy!!!! направо им се чудя на майките че така безрезервно вярват в нещо ново, недоказало се, а не се придържат към мнението на БГ педиатрите. Все пак са ни изгледали по този начин......Ако не иска да пие вода, не давайте, но ако я приема и пие с охота защо да се доверяваме на някакви новости и да си правим експерименти с децата??? newsm10

# 73
  • Торонто
  • Мнения: 837
Не разбираш ли, че бебетата получават вода, когато се кърмят (а даже и като пият ам - това не е "храната", за която ти говори народа
[/quote] ти как разбра, че бебето ти получава вода от млякото? Прави му изследване или какво??? newsm78

Какво има да разбирам - самата кърма е вода! 90% вода - естествено че получава щом суче. Водата бива свободна и свързана - и в двата случая е H20 -  бебетата на кърма я поемат в свързано състояние, но то е същото химично съединение!
И това въобще не са новости - новости от социализма е даването на вода. Нашите родители са гледани без вода.
А пък много ясно, че има специфични особености при всеки индивид - твоето пие - хубаво, има и други като него. Но в общия случай е нормално да няма нужда от вода когато е изключително кърмено.

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 14:48 от Sofi

# 74
  • Мнения: 46 558
... направо им се чудя на майките че така безрезервно вярват в нещо ново, недоказало се, а не се придържат към мнението на БГ педиатрите ...

В много голяма грешка си  Laughing даването на вода е нещо ново и модно, а не недаването  Crazy от както свят светува, до 70-те години бебетата не са пили вода, тогава решили да си направят хората експеримент, видели, че не става и пак си се върнали на стария начин.
Ти видяла ли си някой бозайник да пие вода, когато е още на кърма  Thinking

Вода се предлага, когато бебето се е наяло, а не часове след това, когато е гладно, тогава много ясно, че ще пие, има ли избор  Tired

Общи условия

Активация на акаунт