Захар във водата?

  • 3 947
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 920
Давала съм вода. В началото със захар. Никога не са ми блъскали шишето. Израстнаха доста умни. Въпреки водата. Не си представям, че може да лишиш детето си от вода.

# 46
  • Мнения: 2 897
И мен в родилното ме посъветваха да давам вода,но аз не давах,пък и детето ми не искаше.И сега,десет месечен,пак не й е голям фен.Захар никога не съм добавяла,дори и храната му не подслаждам-поне тази,която сама му приготвям.Детето си расте здраво и силно,пу-пу,и се чувства прекрасно Simple Smile
Подкрепям Никол Peace

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 204
Давала съм вода. В началото със захар. Никога не са ми блъскали шишето. Израстнаха доста умни. Въпреки водата. Не си представям, че може да лишиш детето си от вода.
подкрепям те напълно Peace Peace Peace

# 48
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Аз пък давах вода и тя я пиеше с охота, от както се предполага, че има колики, защото аз не съм убедена, че има сериозни такива, давам само чай от копър на Хип. И чайчето пие с охота. Иначе докато беше с жълтеница по препоръка на педиатърката съм давала и глюкоза.
Иначе аз не бих давала категорични мнения от типа кой е грамотен и кой не. В крайна сметка има педиатри, които все още спазват старите предписания има и такива, които спазват новите, но все пак сме в България и сме поверили децата си на тях, не ходим да ги лекуваме или преглеждаме ежемесечно по света.

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И ние я слагахме само първият месец заради жълтеницата ,но вече не !

# 50
  • Мнения: 136
Педиатър,който препоръчва добавянето нa захар във водата е некомпетентен.В съвременния медицински свят, това е отдавна забравена практика.В захарта няма нищо полeзно-напротив.
Вода на бебе се дава в чист вид(без захар и пр.),стига да пие.Ако отказва,това не значи че не я обича а само,че не е жадно.Млякото е 80% вода,така че не е страшно "не пиенето".Трябва обаче да се предлага вода без значение дали е на кърма или АМ детенце.

# 51
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Захарта или глюкозата се слага по принцип за "преодоляване " на физиологичната жълтеница - друг е въпросът, че с тях или без тя си отминава Wink
И аз така знам.

# 52
  • Мнения: 1 101
Не съм слагала захар във водата, въпреки препоръките на педиатърката ми  Naughty

# 53
  • Торонто
  • Мнения: 837
Давала съм вода. В началото със захар. Никога не са ми блъскали шишето. Израстнаха доста умни.
Някоя майка тук да каже че детето й не е умно Wink? Независимо пие или не вода?

Въпреки водата. Не си представям, че може да лишиш детето си от вода.
Абсурд е да го лишиш при положение че кърмата съдържа близо 90% вода и кърмиш на поискване Peace

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 15:25 от Sofi

# 54
  • Мнения: 273
когато направи 1,5м спрях да слагам захар в водата и пак си пие но сега вече не пие толкова много - можеби заради захарта.
По рано пиеше по 40гр а сега едвам изпива 20гр след ядене.

# 55
  • Мнения: 412
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват.
Не съм съгласна с това. Бебетата се нуждаят от вода, независимо дали са на кърма или не. Опитах да НЕ давам вода на моето бебе / защото това да не се дава вода сега е новост/, но то не се успокояваше от нищо друго. Иска ми се да знам как са се чувствали бебенцата, чиито майки не са им давали водичка в големите жеги newsm78 Просто не мога да си го представя!!! Ако може някой да ми изтъкне убедителни аргументи за това, че бебетата не се нуждаят от вода.  newsm10

и на мен ще ми е интересно
п.п.тези,които не дават вода как успяват да разберат дали децата им имат нужда от вода или не?
народа го е казал:'Човек без храна може ,но без вода-не"

# 56
  • Торонто
  • Мнения: 837
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват.
Не съм съгласна с това. Бебетата се нуждаят от вода, независимо дали са на кърма или не. Опитах да НЕ давам вода на моето бебе / защото това да не се дава вода сега е новост/, но то не се успокояваше от нищо друго. Иска ми се да знам как са се чувствали бебенцата, чиито майки не са им давали водичка в големите жеги newsm78 Просто не мога да си го представя!!! Ако може някой да ми изтъкне убедителни аргументи за това, че бебетата не се нуждаят от вода.  newsm10

и на мен ще ми е интересно
п.п.тези,които не дават вода как успяват да разберат дали децата им имат нужда от вода или не?
народа го е казал:'Човек без храна може ,но без вода-не"
Не разбираш ли, че бебетата получават вода, когато се кърмят (а даже и като пият ам - това не е "храната", за която ти говори народа

# 57
  • Мнения: 46 580

... п.п.тези,които не дават вода как успяват да разберат дали децата им имат нужда от вода или не?
народа го е казал:'Човек без храна може ,но без вода-не"


Ами как- пробвала съм. Когато е сита, съм предлагам вода и не ще.


'Човек без храна може ,но без вода-не"
Човек, който е на твърда храна- да, но говорим за бебе, изцяло на течна храна. Пробвай да минеш изцяло на такава, да няма вътре сол, захар, подправки и т.н. и да видим дали след незнам си колко литра на ден, ще се сетиш за вода  Simple Smile   


# 58
  • Мнения: 3 324
Не те съветвам да слагаш захар, ако има нужда от вода то ще си я пие и без подсладители....

# 59
  • Мнения: 412
Макс е на АМ от много малък и винаги е пиел вода,и то по много,така че не можете да ме убедите, че сте прави
забравих да поясня,че само в пърия месец му слагах захар
и то по съвсем малко

Общи условия

Активация на акаунт