днес времето става ли за разходка с дете

  • 1 931
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 115
Вчера 17 излизахме на разходка и беше върха и днес на 18 пак ще го изведа като се наспи. Ако не излиза сега зимата какво ще правя  newsm78

# 31
  • Мнения: 3 506
Половината от майките в групата ще са недоволни винаги, каквото и да направи персонала- родителите на по-калените деца искат едното, а тези на по-болнавичките-друго. Втози случай как да се угоди на всички?

Лесно. С правила. Описани точно и подробно. Било от МЗ, било от директорката и мед. сестрата на градината. Примерно - при температура от 10-15гр и тихо време 1-ва група се извежда 1 час сутрин и 1 час следобед. Родителите се запознават с правилата и който не му харесва, си търси друго разрешение. Ама без правила е по-лесно..............

# 32
  • Oslo
  • Мнения: 659
Мария Ст., за един родител даден вятър може да е лек бриз, а за друг-ураган. и тези които не са съгласни да им извеждат децата трябва да ги спрат от градина, защото няма човек от персонала който да остане вътре с тях. Разбирам те, аз също извеждам децата си във сравнително хубаво време винаги и съм привърженик на това и в яслите и градините да се прави това. Но освен това съм и мед.сестра в ясла и знам, че е невъзможна да са доволни всички от всичко. На мен ми е по-добре да изведа групата навън, но на другия ден дато им текнат на 5 деца сополите виновен ще е пак персоналът(същият, който е виновен и когато не ги извежда)Кое му е по-лесното без правила?  Ако залепя такова правило на вратата измислено и създадено от мен, все едно да кажа на половината майки да не водят децата си. Не мисля че имам право да действам така.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 867
върнах се. хладно е, но не е неприятно. в края на зимата при такъв ден сваляме якетата и плъзваме по улиците.
в двора на офиса виждам колеги да провеждат срещите си навън - значи и за седене става.

предпочитам днес да не извеждат децата навън  Wink на габа ще й е топло с палтото, а никой няма да я пусне да търчи по тънка блуза (макар и с дълъг ръкав, че и с потник отдолу).

аз съм за извеждането всеки ден (освен ако не вали и вятърът не е толкова силен, че да отнесе ясленските деца), а всеки родител да преценява с какви дрехи да си изпраща детето на детска градина, за да стават и за игра навън.

ако отсега затворим децата вътре, какво ще правим след месец?

# 34
  • Мнения: 3 506
Мария Ст., за един родител даден вятър може да е лек бриз, а за друг-ураган. и тези които не са съгласни да им извеждат децата трябва да ги спрат от градина, защото няма човек от персонала който да остане вътре с тях. Разбирам те, аз също извеждам децата си във сравнително хубаво време винаги и съм привърженик на това и в яслите и градините да се прави това. Но освен това съм и мед.сестра в ясла и знам, че е невъзможна да са доволни всички от всичко. На мен ми е по-добре да изведа групата навън, но на другия ден дато им текнат на 5 деца сополите виновен ще е пак персоналът(същият, който е виновен и когато не ги извежда)Кое му е по-лесното без правила?  Ако залепя такова правило на вратата измислено и създадено от мен, все едно да кажа на половината майки да не водят децата си. Не мисля че имам право да действам така.

Хайде и ти сега. Вятърът е нещо, което се измерва като скорост и посока. Същото важи за температурата, влажността на въздуха, облачността. По този въпрос е излишно да спорим. Виж "сравнително хубавото време" е съвсем друго нещо, както и субективната преценка на всеки родител. Последната всеки е свободен да си я практикува, когато детето не е на градина, както и при избора на дрехи на детето.

По-лесното без правила му е, че ако учителката днес е на кеф, ще ги изведе, ако не е - няма. Съжалявам, но явно в повечето случаи е така (извини ме, ако не попадаш в тази категория).

Създавайки правила, казваш на родителите какво да очакват от детската градина и им даваш право на избор. Забележи, не казвам, че правилата трябва да са такива, каквито на мен ми харесват (демек децата да не излизат само при дъжд и мъгла). За мен много по-лошо е родителите да са в неведение относно порядките в ДГ.

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 15:12 от Maria.St

# 35
  • София
  • Мнения: 7 097
Вчера излизахме за няма и час по обяд, но честно казано ми беше студено. Насилих се заради Калина. Държа да отбележа, че не съм критерий, защото съм страшно зиморничава и вечно ми е студено. На Калина й беше добре  Grinning
Днес вече е много по-приятно и стояхме доста повече навън.

# 36
  • Oslo
  • Мнения: 659
От утре тръгвам на работа с уред измерване скоростта на вятъра. А за "сравнително хубавото време"- естествено че е различно за всеки родител, аз имах предвид собствените си 2 деца там. Не ми се спори, просто е наистина много трудно да се угоди на всички за всичко. И в детските заведения наистина извеждането е по преценка на персонала-аз лично ще се чувствам виновна, ако детенце се разболее защото на мен времето ми се е сторило подходящо, а това както установихме вече е субективно усещане.

# 37
  • Мнения: 3 506
Ако не вярваш на вестниците и телевизията, можеш да си купиш уред за измерване скоростта на вятъра. Иначе я казват в почти всеки бюлетин и във всяка прогноза за времето. Това първо.
Второ, естествено, че не може да се угоди на всички, затова хората трябва да знаят порядките и да си правят сметка.
Трето, щом си медицинско лице, трябва да ти е ясно, че времето рядко е причина някое детенце да се разболее.
Четвърто, като не ти се спори, не иронизирай.
Хайде със здраве! Ще си запазя енергията за разговора с медицинската сестра и директорката на нашата детска градина.

# 38
  • Oslo
  • Мнения: 659
Трето, щом си медицинско лице, трябва да ти е ясно, че времето рядко е причина някое детенце да се разболее.


На мен това ми е пределно ясно, но един родител заплашван с уволнение заради непрекъснатите болнични които е принуден да взима въобще не гледа на нещата така. Моите собствени деца са навън при всякакво време(ако не вали дъжд), с чуждите нямам право да своеволнича. Извинявам се на всички, че го обърнахме на чат-спирам да пиша.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 242
Моето първите две години се скъса да боледува. И много ме беше яд на ДГ, защото смятах, че причината е, че цяла зима не ги извеждат - изнежват ги, вирусчетата и бацилките си циркулират в затвореното помещение и т.н. Т.е. угодия няма. Дали извеждането или неизвеждането е своеволничене е изцяло въпрос на гледна точка.

# 40
  • Мнения: 3 506
Дали извеждането или неизвеждането е своеволничене е изцяло въпрос на гледна точка.

Именно. Затова щеше да е много по-лесно и по-правилно, ако някой - например МЗ - се заеме и въведе някакви правила в това отношение. Това е не по-маловажно, отколкото броя часове на седмица, който да имат учениците примерно.

Zuzina, така и не разбрах за какво спориш - аз ли не съм достатъчно ясна, ти ли не четеш.

Отново: не искам някой да ми угажда, искам да знам. Ако сега директорката ми каже в лицето, че цяла зима децата няма да ги извеждат навън, директно ще ги отпиша. Ще си направя сметката и ще търся друг вариант. А не да ми мънкат учителките измислени обяснения-оправдания.

Ето го и нагледно: малката беше понеделник и вторник на ясла. През двете нощи се съдра да кашля. Вчера я оставих вкъщи, бяхме 4 часа навън, 2 сутринта и 2 следобед. Спа абсолютно спокойно. Днес е пак на ясла, да видим нощес как ще е. При сина ми съм сигурна също, че ще има реакция, ако по цял ден е вътре - той е много активно дете и е абсурд да не излиза. Тъй че за моите деца не става и толкоз. Ако някой дойде и ми каже, че не излизат, няма да се сърдя, че не ми е угодил - ще знам и ще търся друга градина с други правила. По-ясно не мога да го кажа.

# 41
  • София
  • Мнения: 4 867
давай ги при нас - и вчера са били навън!
даже и ясленчетата излизат да играят на снега през зимата.

# 42
  • Мнения: 3 506
Даа, те при вас сигурно само нас чакат  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт