Противоположностите ли се привличат или....

  • 4 650
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 278
Има една теория,която гласи,че "Противоположностите се привличат",но има и друга,която е "Еднаквите партньори се привличат"
Хайде всеки,който иска да опише еднаквостите и противоположностите си с партньора.Да видим кои са повече..
Започвам аз и ще кажа,че ние сме от първи тип "противоположните" 😁
Аз: Импулсивна-Той:Не
Кибритлийка-Той: по-спокойно нрав
Емоционална-Той-въздържан
Нетърпелива-Търпелив
Не съм инат-Той е
Аз съм амбициозна-Той не
Конфликтна-Той не
Аз не съм тънкообидна-Той е

 Еднаквостите са малко
И двамата сме грижовни,мислим за другия и децата..
Не се сърдим,споровете и конфликтите минават бързо..Милостиви сме,обичаме да помагаме.И двамата не обичаме риска и винаги обмисляме преди да действаме.
Ако се сетя за друго ще допълня.

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 10:29 от Хюлия

# 1
  • София
  • Мнения: 6 726
Предполагам, че ако бяхме толкова еднакви нямаше да има какво да ме привлече в него. За мен хората трябва да се допълват и уравновесяват.

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 10:39 от I.R.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 759
Само противоположности или само еднаквости за мен не е добра комбинация. Определени неща е важно да съвпадат, други даже хубаво да се различават. Но всеки човек усеща индивидуално кое и как.

Примерно аз съм темпераментна и паля бързо, но и бързо ми минава. Спокойните, интертни мъже ме изнервят.

Нетърпелива съм и мудните хора също ме изнервят.

Не съм тънкообидна. С хора, които се обиждат лесно, не ми се получават нещата.

Това, че ти си инат, а той не, може би е хубаво, защото ако и двамата се запънете става страшно. В други отношения би било по-хубаво да сте еднакви.

Общо взето, времето ще покаже дали може да мелите брашно. Сега връзката е нова и се държи от емоции, а и ми се струва, че още нямаш достатъчно опит и не знаеш с кое ти се получават нещата, и с кое - не. Остави нещата да се случват, то ще си покаже дали комбинацията е добра. И другия път вече ще знаеш.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 153
Важна е общата визия на бъдещето и допирните точки по оста - съвместен живот, не дали се прозява, докато аз се паля на футболен мач.

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 20:12 от Ms.Gorgeous

# 4
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Противоположности в емоционален аспект няма как да се привлекат и дори да се случи, няма как да е за дълго.
Друго се има в предвид под "противоположностите се привличат".

За една връзка достатъчната и необходима еднаквост започва и приключва до еднакви или поне сходни ценностни системи, обща визия за това какво се очаква от тази връзка, както и сходна емоционалност. Всичко останало няма как да е еднакво, а и не е задължително.

Крайности в емоционалния аспект НЕ мелят брашно както със себеподобни, така и с противоположни.

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 10:51 от Phoenix Wright

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 655
Противоположностите се привличат в началото, определено. Но после рядко успяват да мелят заедно. Това е личния ми опит.

# 6
  • Мнения: 1 278
Лъвица От 9 години сме заедно.(дай боже да станат и повече) И точно това негово спокойствие ми хареса,защото ме укротява.Ако някой ми се пали на среща става още по-зле..

# 7
  • София
  • Мнения: 35 153
На мен също ми трябва обран мъж, с някой холерик ще си скъсаме нервите.

Обран не значи флегматик, инертен или мекушав.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 996
И двете опции са крайности. Смятам, че просъществуват връзки между хора, които се допълват, имат сходна ценностна система, натюрел, амбиции и успехи.
За мен отблъскващи са липсата на решителност (не доминантност) и амбиция, малодушие, тънкообидност.

# 9
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Амбицията (по-често относно нещо ИЗВЪН връзката) какво общо има със самата връзка?

# 10
  • София
  • Мнения: 35 153
Амбицията по някакъв начин се обвързва с благополучие, Финикс.
Извън връзката е, но влияе пряко на нея и в разширеният и състав в частност - деца, дом, домашни любимци ако щеш.

# 11
  • Мнения: 145
Гласувах за еднаквите. Не отричам, че е възможно и привличане на пълни противоположности, но то е до време, и с годините различията си казват думата. Сходно образование, семейна среда и възпитание, материално положение, интереси, дори и тип характер гарантират, че в далечно бъдеще двама човека ще продължат да гледат в една посока и ще има нещо което ги свързва. А ако са коренно различни, като мине първоначалната еуфория от връзката, като се почне от ти си егоист и не ми помагаш за децата, печелиш малко, защото не ти е добра професията, престани да гледаш футбол и да ходиш за риба, и се стигне до вашите са много прости, не понасям майка ти и добре че бях аз, че имаш покрив над главата си и т.н. Абе с други думи всяка жаба да си знае гьола.
За протокола, щастливо омъжена от 15 години, и мисля че и поте следващите 15 ще вървим в една посока, винаги двама винаги.

# 12
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Амбицията по някакъв начин се обвързва с благополучие, Финикс.
Извън връзката е, но влияе пряко на нея и в разширеният и състав в частност - деца, дом, домашни любимци ако щеш.
Амбицията за нещо извън връзката започва в момента, в който излезеш от къщи и започнеш да се занимаваш с това, за което се отнася, и завършва в момента, в който се прибереш обратно вкъщи. Започне ли да се говори за това и вкъщи, тази амбиция вече става болна.

Влияе, да... единствено на тези, на които всичко им е "по стандарт", а нещо извън "стандарта" един вид ги излага пред публиката. Май "парвеню" им казваха на такива.... Grinning

Проблема обаче не е да имаш някакви стандарти, без значение колко реалистични са или не.
Проблема Е че значително по-често можеш да видиш тия "стандартните" да се хващат с хора, които не отговарят на "стандарта" и се опитват да ги променят, отколкото да прекратят отношения с такива в момента, в който установят, че не отговарят.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 996
Амбицията (по-често относно нещо ИЗВЪН връзката) какво общо има със самата връзка?
Амбицията има много общо. Ако единият е инертен, а другият постоянно "дърпа" каруцата и иска нещо повече от партньора, трудно да се разберат в дългосрочен план. Амбицията не е само желание за кариерно, а и за всякакво друго развитие.

# 14
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Накратко, такива, на които очевидно им е скучно и имат твърде много свободно време, по-добре да се преориентират към търсене на друг/друга, на които също им е скучно и имат същото това количество свободно време и просто да не губят времето на останалите.

А ако някой си мисли, че на всички им е скучно, че и се чудят в какво ново "развитие" да се впуснат, само защото на него му било скучно, бива да си помисли пак...

# 15
  • Мнения: 18 327
В някои неща еднакви, в други различни (допълващи се), инак не си представям да работи връзката.

P. S. Ох, сори, ама ми стана смешно... срещам например приятелка и питам: "Как сте у вас, как е мъжът ти, развива ли се (добре)?" Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 35 153
Амбицията за собствено жилище е съвсем нагледен пример за нещо, което е вътре в семейството и касае и котката.

Болни амбиции - не. Нулева амбиция - не.

# 17
  • Мнения: 1 314
Всичко е взаимосвързано в живота. Правиш грешка в една сфера, пряко повлиява друга. Добър избор в друга сфера директно подобрява обстоятелствата в друга. Видимо, невидимо, така се случва. Това заради предните коментари.
Иначе, по основния въпрос на темата, смятам, че е заложено какъв точно типаж привличаме, независимо дали за дълга или кратка връзка. Това е по-видимо при хората с по няколко връзки и е рядко свързано с приятното прекарване, без значение на талантливото и игриво въображение.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 759
Лъвица От 9 години сме заедно.(дай боже да станат и повече) И точно това негово спокойствие ми хареса,защото ме укротява.Ако някой ми се пали на среща става още по-зле..

Ами чудесно, значи ви се получава Hug

Да, паленето насреща също не е добър вариант, защото нещата ескалират. При мен мълчанието, безразличието и липсата на интерес към проблема имат подобен ефект, но тогава трупам, до момента в който не ми писне (а той идва бързо). Мен ме тушира, когато ми валидира емоцията и изкомуникираме проблемната ситуация. Мудните, спокойни хора, просто не могат да ми посрещнат нуждата в такива моменти. И да, обран е друго нещо.

Феникс, какво стана с твоята теория, че имало обективни неща във връзката, при наличието на които другия нямал право на оплакване Grinning Темата е подходяща да споделиш Relieved

# 19
  • София
  • Мнения: 7 996
Амбицията за собствено жилище е съвсем нагледен пример за нещо, което е вътре в семейството и касае и котката.
Болни амбиции - не. Нулева амбиция - не.
Именно. Ако човек не вижда причина да се измъкне от детската стая в дома на родителите, или за единия най-нормалното нещо е с две деца в гарсониера, а другият иска апартамент поне с три спални... Практиката показва, че случаи такива - бол.

# 20
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Милинка, да искаш е едно, да можеш е друго, да го направиш е трето и четвърто. Всичко останало е празни приказки.
Както казах:
Проблема обаче не е да имаш някакви стандарти, без значение колко реалистични са или не.
Проблема Е че значително по-често можеш да видиш тия "стандартните" да се хващат с хора, които не отговарят на "стандарта" и се опитват да ги променят, отколкото да прекратят отношения с такива в момента, в който установят, че не отговарят.
Лъвице, не ти ли стана ясно досега, че няма да бъдеш удостоена с отговор, докато продължаваш да вадиш изказвания от една тема и да ги ползваш в друга, както и останалите "адвокатски номерца"? Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 12 759
Феникс, мен ми беше ясно още в предишната тема, просто припомням на аудиторията, как се опитваш да се измъкваш Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 35 153
Ако старта е на кота 0 и продължава да е такъв след дете и 10 години съвместен живот, пък единият се е запънал като магаре на мост и не ще, бе, не ще друго да види?

# 23
  • Мнения: 650
Противоположностите се привличат, но за кратък период от време - после омръзва просто....

# 24
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Феникс, мен ми беше ясно още в предишната тема, просто припомням на аудиторията, как се опитваш да се измъкваш Joy
Лъвице, ако нямаш какво точно да кажеш по писаното от мен в настоящата тема, а вместо това ми "припомняш" какво съм казал в друга тема и правиш някакво опити за причинно-следствени връзки между казаното от мен там и тук, значи наистина няма какво да си кажем.

Тия опити за манипулация можеш да ги пробваш на някой на пазара примерно, пък ти си ги наричай измъкване или както си искаш, все ми е тая. Grinning

Чисто приятелски съвет: НЕ се пробвай да правиш подобни неща, когато си във връзка. Ако е умен, бързо ще отидеш в списъка на "призраците". Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 7 996
Милинка, да искаш е едно, да можеш е друго, да го направиш е трето и четвърто. Всичко останало е празни приказки.
Възможностите се менят с годините и амбицията/желанието за промяна е двигателят, който води до т. 2, 3 и 4. Ако човек не вижда смисъл да мръдне от т.1, каузата е обречена. Важно е магаретата в каруцата да гледат в една посока и да са на сходен акъл.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 759
Бе Феникс, кажи си просто, че не искаш да кажеш, и без това е ясно Joy Твоите манипулации също не минават при мен Wink

Амбицията за собствено жилище е съвсем нагледен пример за нещо, което е вътре в семейството и касае и котката.
Болни амбиции - не. Нулева амбиция - не.

Абсолютно. Амбицията е двигателя на развитието. В това отношение определено не искам моя противоположност. Ако не дърпаме напред заедно, единият просто ще бъде оставен зад борда.

# 27
  • Мнения: 19 984
Привличат се хора със сходна сетивност на ума и сетивата.
Интереси, хобита, единият харесвал сиво, другият розово, нямат особено значение. Те просто са в периферията и са допълнение към общата картинка.
Темпераментите са в зависимост от човека до теб. Мога да съм каквото поискам в зависимост какво имам насреща. Неслучайно и хората в различни връзки, имат различно поведение.
Не виждам проблем единият да е амбициозен, другият не, ако има стиковане, баланс и е добре и за двамата.
Едно е инертен тюфлек, друго е човек, който знае какво иска и то не е да превзема китайската стена и си живее по свой тертип. Натегнати мъже не понасям. Аз, аз мога, номер едно съм, повече съм от еди кой си, а и не харесвам кариеристи и работохолици.

# 28
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Бе Феникс, кажи си просто, че не искаш да кажеш, и без това е ясно Joy
Аз го казах още в първия ми пост към теб и на всеки с ниво на интелигентност над средното щеше да му стане ясно, а нямаше да продължи да дълбае... Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 12 759
Ааа, не, опита се да прехвърлиш отговорността на мен, не на нежеланието си Grin Но виждам, че продължаваш с опитите към мен Joy

Привличат се хора със сходна сетивност на ума и сетивата.
Интереси, хобита, единият харесвал сиво, другият розово, нямат особено значение. Те просто са в периферията и са допълнение към общата картинка.
Темпераментите са в зависимост от човека до теб. Мога да съм каквото поискам в зависимост какво имам насреща. Неслучайно и хората в различни връзки, имат различно поведение.
Не виждам проблем единият да е амбициозен, другият не, ако има стиковане, баланс и е добре и за двамата.
Едно е инертен тюфлек, друго е човек, който знае какво иска и то не е да превзема китайската стена и си живее по свой тертип. Натегнати мъже не понасям. Аз, аз мога, номер едно съм, повече съм от еди кой си, а и не харесвам кариеристи и работохолици.

Разбира се. Аз за себе си знам, че с такъв човек не ми се получава. Други пък търсят точно това и се чувстват добре точно с такъв типаж.

# 30
  • София
  • Мнения: 35 153
Абе, дет се вика, на Лъвицата и Финикс няма да им стане калимерата Mr. Green

# 31
  • Мнения: 7 457
Противоположностите се привличат, но единствено когато имат еднакви цели ,еднаква ценностна система и визия за съвместен живот.
И аз паля с 200, емоционална и нетърпима на моменти, но мъжът ми е спокоен и винаги знае,как да ме укроти. Безкрайно сме различни и като интереси и като общуване, но за важните неща се разбираме добре.

# 32
  • Мнения: 1 278
Happydoc Много хубаво го описа.. 👌 При нас е същото..

# 33
  • София
  • Мнения: 12 759
Абе, дет се вика, на Лъвицата и Финикс няма да им стане калимерата Mr. Green

Тц Joy

# 34
  • Мнения: 46 545
Противоположностите се привличат, но единствено когато имат еднакви цели ,еднаква ценностна система и визия за съвместен живот.
Точно! С мъжа ми сме като деня и нощта като външност, темперамент и т.н., но имаме еднаква ценностна система, разбирания за семейство и цели в живота.

# 35
  • Мнения: 7 929
С противоположност живях 15 години и го определям като провал.
Сега съм с мъж със сходен на моя интелект, начин на мислене и възпитание. По-лесно е, по-малко остри ръбове за дялкане има. И двамата сме силни характери, да не кажа тиранични, но колкото и да е странно, това ни помага да разбираме мотивите си лесно и да си отстъпваме.
Огромна пропаст зее между нас по отношение на възпитанието на децата - аз давам на моите голяма свобода да правят своите грешки и да се учат от тях, той е тотален контрол фрийк и абсолютен паникьор по отношение на децата си. За щастие нямаме общи деца, иначе вече щях да съм го убила.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 759
Противоположностите се привличат, но единствено когато имат еднакви цели ,еднаква ценностна система и визия за съвместен живот.
Точно! С мъжа ми сме като деня и нощта като външност, темперамент и т.н., но имаме еднаква ценностна система, разбирания за семейство и цели в живота.

Външността фактор ли е за да се пишете противоположности Thinking

Иначе съм напълно съгласна, че общите цели, виждания, ценности, са ключови. Но и на мен като на Ева, винаги ми е било по-лесно, и по-хубаво, със сходни на моя характери. От драми, до бързо доскучаване и разпадане, това се е случвало с връзките ми, с коренно различни на моя темперамент мъже. Вместо да ме балансират, става точно обратното - излизам извън баланс.

# 37
  • Мнения: 46 545
Външността фактор ли е за да се пишете противоположности Thinking
Не знам. Написах го, защото съм чела, че хората инстинктивно избират човек с различни гени, за да има биологично разнообразие, което се води по-устойчиво.
Под външност имам предвид, че аз съм много светла и бяла, той тъмен. Бих казала, че се получи много интересна комбинация при детето Simple Smile

За другото, засега се балансираме. Аз бях мудна, той припрян. С годините се напаснахме и поправихме, което ни помага като цяло в живота. Не е като да стана без сблъсъци, но нищо сериозно.

# 38
  • София
  • Мнения: 12 759
Чувала съм я тази теория. Чак ме накара да се замисля. Падам си по тъмнокоси, а аз съм доста светла във всяко отношение. Но все пак всичките ми мъже са били повече близки, отколкото противоположни на мен. Явно и за външен вид предпочитам сходство Joy Иначе факт, че при хора с много различни гени, се получават доста впечатляващи комбинации.

# 39
  • Мнения: 588
Противоположностите се привличат, но единствено когато имат еднакви цели ,еднаква ценностна система и визия за съвместен живот.
И аз паля с 200, емоционална и нетърпима на моменти, но мъжът ми е спокоен и винаги знае,как да ме укроти. Безкрайно сме различни и като интереси и като общуване, но за важните неща се разбираме добре.
Много съм съгласна. Еднаквата ценностна система и моралът и при двамата е много важен за разбирателството и връзката. Обаче и някакви външни черти е хубаво да са сходни.

# 40
  • Мнения: 19 984
Не винаги гените са водещи. Зависи човек какво търси в партньора – любим, приятел, компаньон или мъж за разплод на прекрасните им гени.
Нямам типаж мъж, била съм с всякакви кестеняви, руси, тъмнокоси (е, с чернокож и азиатец не съм), но съвсем други неща са определящи. Ако прилича на мен ще е най-добре. Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 38 595
Как да го кажа. Нито едното е вярно докрай, нито другото. И двамата сме емоционални, но изразяваме различно емоциите си.

# 42
  • Мнения: 17 407
Емоционален и въздържан не са противоположности. То и аз съм емоционална, ама поведението ми е съобразено с хора и ситуации, та емоциите си пазя за най-близките.
Нататък не съм чела първия пост, но ще си споделя. На хора, които в ядрото си си приличат, и по човешки имат сходни потребности е по-лесно да създават и подържат хармонични отношения. Поведенчески може и да се различават, погледнато през социума.

п.п. Непрекъснато се бърка (оправдава)  проблемното поведение с емоционалност.

# 43
  • Мнения: 12 473
От моята камбанария: Еднакви
Но по вибрации, осъзнатост, вярвания и виждания за общото ни развитие  като посока.

Нищо друго до сега при мен не е довело до траен успех и щастлив край.

# 44
  • Мнения: 13 083
Как да го кажа. Нито едното е вярно докрай, нито другото. И двамата сме емоционални, но изразяваме различно емоциите си.

И според моя опит е така. Имала съм катастрофални връзки и с еднакви и с различни. На 19-20 съм си мислела “о колко готино, че и двамата харесваме Продиджи и вино” Hug Ми да, ама после се оказа не баш така. Ако в мирогледа за живота има генерални различия… на другите неща м@йната им.

# 45
  • Мнения: 1 189
Много клиширано. И с еднакъв съм била и с различен. Все става. Не е до това.

# 46
  • Мнения: 7 457
Сега с кой си? Еднаквия или различния?

# 47
  • Мнения: 6 164
Някога като тийн си мечтаех за някой Tall, dark and handsome и накрая се натресох на не толкова висок, рус, само хендсома остана в схемата. И пълни противоположности - ин и ян. С еднаквите тръпка нямам.

# 48
  • Мнения: 1 189
Сега с кой си? Еднаквия или различния?


 Сега съм с различен от мен тотално.

# 49
  • Мнения: 7 457
Ето, по - често тръпка има с противоположните, защото донякъде те провокират и те зареждат с адреналин.

# 50
  • София
  • Мнения: 38 595
Не бих могла да се хвана с "противоположен" - примерно батка с мускули и патриотични татуси. Брр.

# 51
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 848
А какво значи противоположен, тотално различен?! Метъл - чалга, вегетарианец - месояден, дясно партиен - ляво партиен, интроверт - екстроверт, романтична личност - пън, не обичам морето - обичам морето?!

# 52
  • София
  • Мнения: 35 153
Не бих могла да се хвана с "противоположен" - примерно батка с мускули и патриотични татуси. Брр.
Това не е противоположност, а крайност.

# 53
  • Мнения: 10 993
Аз мога да меля само с някой като мен,противоположен -не. Но по-скоро ме привлича общият интерес, а не някакви качества.

# 54
  • София
  • Мнения: 12 759
Ето, по - често тръпка има с противоположните, защото донякъде те провокират и те зареждат с адреналин.

Тц, при мен е обратното. Аз съм темпераментна и мен ме провокират и зареждат хора като мен. С хора различни от мен - примерно, много спокойни, или много чувствителни - не е тръпка, а напрежение, и то негативно.

# 55
  • София
  • Мнения: 35 153
Някой умреляк ще ми е интересен точно две седмици, докато не разбера, че не е някаква страшна мистерия.
Няма какво да правя с такъв човек на дивана.

# 56
  • София
  • Мнения: 38 595
И аз не бих се хванала с някой умрял от типа - от работата - вкъщи - работа.
/Моя мъж как ме хлъзна навремето - беше готин, ходехме насам - натам и изведнъж се залепи за дивана/.

# 57
  • Мнения: 13 083
И аз тъй. Човек дето не го интересува нищо, не помръдва, няма живец… Няма да го изтърпя и две седмици. Но има спокойни жени, които са ок с това. Просто аз не съм от тях. За добро или зло тези към, които съм имала най-силни емоции са приличали много на мен по темперамент.

# 58
  • София
  • Мнения: 35 153
По темперамент не ( че агресирам), но по натюрел - О, да!

# 59
  • Мнения: 6 164
Откъде толкова търпение имате ... две седмици. Два дни макс - единия за разгадаване на мистерията /или по-точно липсата ѝ/ и втория за гутбай.

# 60
  • Мнения: 7 457
То с моя теммперамент е взривоопасно един да се изправи със същия. Не казвам някой кисел и скучен умреляк, ама поне малко по -уравновесен и не толкова избухлив. По хойкането също сме си паснали.

# 61
  • София
  • Мнения: 35 153
Ма, чакаме до последно за пулс Mr. Green

# 62
  • Мнения: 13 083
Аз агресирах в по-младите си години. Вече смятам, че на отсрещния му е става ясно и само с един мой поглед за какво иде реч и дали ще има избухване. Но определено си ме привличат огледални образи. Кротки найн Joy

# 63
  • София
  • Мнения: 38 595
Леле, много сте избухливи!
Аз съм кротко същество, освен ако много не ме дърпат за опашката.
Ще ме изкефи някой хем да е темпераментен, хем възпитан.

# 64
  • София
  • Мнения: 35 153
Аз агресирах в по-младите си години. Вече смятам, че на отсрещния му е става ясно и само с един мой поглед за какво иде реч и дали ще има избухване. Но определено си ме привличат огледални образи. Кротки найн Joy
Къ си го възпиташ, Арийо!

Аз искам мъж да ме подчини, обере и да си мъркам. Когато не ми се мърка да си трае и да вика Yea ‘ma’am, ще се прибираш ли?

# 65
  • Мнения: 7 457
Аз агресирах в по-младите си години. Вече смятам, че на отсрещния му е става ясно и само с един мой поглед за какво иде реч и дали ще има избухване. Но определено си ме привличат огледални образи. Кротки найн Joy

То си е тръпка да станете на меле за малко и после да си се обичате. Това е рецептата.
Мен, мъж не се намери на тая Земя да ме подчини. В краката ми са всички.

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 23:47 от happy doc

# 66
  • Мнения: 10 993
Аз съм кротка и много мразя скандалджии. Но трябва да е пътешественик и да има пари.

# 67
  • София
  • Мнения: 35 153
Изобщо не искам да се мельосвам и да си вадя цветния нрав, искам розово и чистичко и никой да не ми го цапа.
Да си ме обича без балкански прояви, с респект и страст. Тей.

# 68
  • София
  • Мнения: 38 595
Тотално ми е писнало от скандалите с моя! Искам нещо ийзи, с чувство за хумор, оу йе - размечтах се.

# 69
  • София
  • Мнения: 35 153
Скандали не бих търпяла, по никакъв повод.
Да вземе мъж да ми вдига тон - не, няма да му се получи повече от веднъж.

# 70
  • България
  • Мнения: 6 224
Има една теория,която гласи,че "Противоположностите се привличат",но има и друга,която е "Еднаквите партньори се привличат"
Хайде всеки,който иска да опише еднаквостите и противоположностите си с партньора.Да видим кои са повече..
Няма да описвам, не сме еднакви, не сме противоположни, просто сме различни.
Гласувах за "еднаквите".
Не съм срещала мъжкия си аналог и сигурно няма да се случи, но мисля че би ми харесало.

# 71
  • София
  • Мнения: 35 153
Уууу, аз го срещнах преди 10 години.
Големи цигани сме Joy но ми е BFF

# 72
  • България
  • Мнения: 6 224
Какво е "BFF"?

# 73
  • София
  • Мнения: 35 153
Бест френд форева Joy

# 74
  • България
  • Мнения: 6 224
Е, да.
Така го имаш за цял живот. Bowtie

# 75
  • Мнения: 1 278
Моарейн Честно,ако имах мъж като мен,щях да го убия докато спи 😂 Или аз,ако бях мъж...Боже щях да съм непоносим и да си остана ерген 😂😂😂😂

# 76
  • Мнения: 115
Аз мисля, че е много относително всичко. Ако си с партьор с които си добре, разбирате се, всичко ви е по вода, то няма какво да учите един от друг в един момент си доскучавате. Ако път сте много различни и постоянно се карате, не е добре защото човек не може да живее в постоянен стрес. За мен е важно да има различия за да има какво да уча от него и той от мен.

# 77
  • Мнения: 3 320
Противоположностите в характерите- може да се съглася. Но за вижданията за бъдещето, за това какво обичат да правят в свободното си време и т.н., не мисля че е добре да са много различни партньорите. Страстта в един момент си отива и трябва все нещо да остане, иначе шанса да стане двойката като съквартиранти е много голям.
За мен една двойка трябва да има общи занимания, не всички, но поне някои общи. Игри на карти, каране на ски, колоездене, каквото и да е.

# 78
  • Мнения: 103
Може да се привличат първоначално, но в дългосрочен план, нямат шанс. Това е според моят житейски опит и наблюдения. Нямат ли общи интереси, сходни характери, цели, ще имат все повече разминавания с времето.

# 79
  • Мнения: 41
И двете, само че противоположностите издържат кратко.

# 80
  • Мнения: X
Да.

Последна редакция: чт, 08 юли 2021, 20:19 от Анонимен

# 81
  • Мнения: 6 641
Според мен, трябва да има и от двете и много зависи в кои направления. Ние хем сме различни като емоционалност и темперамент, хем сме еднакви по разбирания за живота и важните неща. Аз примерно не мога да бъда с някой, който слуша чалга или е веган или религиозен или нещо коренно противоположно на моите разбирания за света. Да, трябва да има допълване в някаква степен, но за важните неща трябва да се гледа в една посока.

# 82
  • Мнения: X
Не съм срещала мъжкия си аналог и сигурно няма да се случи, но мисля че би ми харесало.
Искрено ти го желая. От собствен опит - няма по-прекрасно нещо. С него мога да говоря за всичко. Ако аз започна изречение, той може да го довърши и обратно. Давам си сметка, че съм проклета късметлийка.

# 83
  • България
  • Мнения: 6 224
От твоята уста, в божиите уши, както се казва.
Или да се поправят Акашовите хроники, или колелото на живота и т.н.
Но на 48г вече си мисля, че няма да се случи и си правя ежедневните компромиси.
Докато мога.
А можем и сами, нали.
_________________________________
Радвам се за теб! Hug
Сигурно е страхотно да не се налага да търсиш правилните думи.
За всяко нещо, за всяка мисъл или чувство. Изморително е.

# 84
  • Мнения: X
Я не се излагай! В друга тема бях писала, че една от най-красивите любовни истории, които съм виждала на живо, е на моя близка, която е на 50. Била на 48 моля ви се! Винаги можеш да срещнеш точно твоя човек.

# 85
  • Мнения: 7 457
Я не се излагай! В друга тема бях писала, че една от най-красивите любовни истории, които съм виждала на живо, е на моя близка, която е на 50. Била на 48 моля ви се! Винаги можеш да срещнеш точно твоя човек.

Това по- скоро звучи, като роман от Даниел Стийл или Джаки Колинс. Романтичен привкус,каращ те да мечтаеш, но нищо общо с реалната действителност.

# 86
  • Мнения: X
Зная, че звучи така. Но е съвсем реално. Завид!

# 87
  • България
  • Мнения: 6 224
Звучи по-зле, като се напише.
Все пак, на тази възраст е хубаво да сме реалисти. Каквото, такова.
В началото имаше театър, че сме почти подобни.
За това е хубаво да няма преструвки.
Когато някой си мисли, че печели нещо, всъщност губят и двамата.
Поне се уверих, че прекалено различните не са един за друг.
Не че ме топли нещо, но ако има друг живот, искам наученото да се помни.

# 88
  • Мнения: 12 473
Стига де, на почти 47 години и аз го срещнах.
Прекрасно е, да..💕

# 89
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Обикновено човек инстинктивно търси не това, което вече има, а това, което няма. Това за "аналозите", но все пак ми харесват напъните в тази посока де... Grinning

# 90
  • България
  • Мнения: 6 224
Обикновено не деля хората на "мъже" и "жени", но пък прочитайки мъжкото мнение, може би е трябвало.
Намерил някой, каквото нямал, но не знае за какво му е. Joy
Ако сте по-естествени, може и да намерите, каквото ви трябва.
Не ми харесват напъните в грешна посока, че водят и до грешни решения...Grinning

# 91
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Ха, то станало тъмно... Трябваше да се досетя.  Joy

# 92
  • Мнения: 4 728
Нито еднаквите, нито противоположните се привличат .Според мен подобните се привличат. Трябва да има нещо да запали искрата и след това нещо да поддържа огъня .

Общи условия

Активация на акаунт