"Безобидните" добавки

  • 15 161
  • 182
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 150
meristz
Хареса ми постинга ти.  bouquet
Искам само да добавя неЩа,които ги виждам по друг на4ин,беz да ги натрапвам на никого,раzбира се. Peace
Антиоксиданти....най новата иzмислица,макар,4е има иzвестна истина.Таблиците zа дажби необходими витамини не отговарят на истината.Най ве4е смеШното коли4ество Витамин С,с 75 мг дневна препорька. Grinning

Не вярвам на иzраzа "болни от Спин" Peace
Немската поговорка сьЩо ми е любима,но има и една друга.."Каквото неzнам,не ме сполита" (в лоШ превод от мен Embarassed).
Най ми хареса,4е си се откаzала от лекарските услуги.Само спеШната медицина не е zа пренебрегване(според мен),но дано на никого никога не се налага. Peace
И да,лекарите някои нямат представа,но пове4ето с 4иста сьвест правят това,което zнаят,4е вреди. Flutter

Няма болест,която да се появи и да не иz4еzне,ако zнаеШ биологи4ните принципи и поzнаваШ тялото и духа си.Затова,ако имаШ остать4ен страх,опитай се да се освободиШ от него.С това zапо4ва пьлното zдраве. Wink

Момичета,вие сте дали хубави линкове,спестили сте ми писане.Благодаря  bouquet
Най новото,което имам е на немски.
Амарена,про4ети най ве4е писмото до канцлерката Анжела Меркел.И другите писма са интересни,но това бие рекордите.
Апельт на Др.Хамер е " Информирайте се докато сте zдрави"
Ето и линка    http://www.pilhar.com/News/news.htm

Мариа СТ,
Цитат
За алкалността на организма - притесни ме това, че трябва да я внасяме "отвън". Малко опростено ми се струва. За мен организмът е така направен, че да може да се освободи от всички отпадъчни продукти от нормалната си дейност, били те киселини, СО2, или каквото там.

ТьрсиШ логика в природата и Ще я намериШ.  bouquet
Само,4е има основни принципи,които трябва да се zнаят,zа да подпомогнат раzвитието на мисьлта в таzи насока.
Много неЩа в природата са прости/опростени,но с годините ни се внуШава,че са много сложни.
Органиzмьт е способен на "чудеса",но беz кислород и вода няма да може да направи ниЩо.И това е простичко,но е така.
Ако човек се храни предимно с киселини се наруШава баланса и zапочва недостиг на алкали,което само по себе си води до всемьzможни "болести".Ако продьлжаваШ да внасяШ само киселини или прекалено малко алкали,равновесие е трудно да се постигне колкото и компеzаторна програма да има органиzма.Затова когато се zапочне "чистка" с пост или само с алкални храни настьпва пьрво "киселинната криzа" на иzхвьрляне и тогава много хора прекьсват,мислейки си,че от това им става по zле.
Всеки иска чудеса zа 1 ден,а се е тровил с години.Такива хора са доволни,когато веднага полу4ат лекарство zа проблема си при чичко доктор и това zадоволство им дава самочувствие да оспорват всякакви алтернативи на природни методи иzпитани от други хора с по силна воля и zдрав дух от техния.

Но има ли мухьл (дори минимално коли4ество) се хвьрля целия плод/храна.Ние поне така правим Peace

# 136
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Човешкият организъм е много силен........има хора, видели с очите си Атомните бомби над Хирошима и Нагасаки и доживели до 90 години, когато все пак заболяли от рак......вие за едни ваксини .......наистина са отрова и са голям бизнес.......но не може да се отрича, че са спасили живота на много хора.......така че за мен са едно неизбежно зло, с което организма трябва да се пребори ..........ако с всичко друго-  хранене и лекарства действаме разумно, не би трябвало да се притесняваме, мисля аз........
......от друга страна, ние сме  спрели естествения подбор и позволяваме на много слаби организми да съществуват...,.....откъдето идва нуждата от добавки и всякакви лекарства......но пък всеки милее за детето си и това е разбираемо, при  напредъка, който ни позволва това........

# 137
  • Мнения: 4 150
Сикрет
Цитат
ваксини .......наистина са отрова .......но не може да се отрича, че са спасили живота на много хора

Не мога да се сьглася с това,сьжалявам.И всички лекари го zнаем.Само масата е така zаблудена. Peace

# 138
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сикрет
Цитат
ваксини .......наистина са отрова .......но не може да се отрича, че са спасили живота на много хора

Не мога да се сьглася с това,сьжалявам.И всички лекари го zнаем.Само масата е така zаблудена. Peace

Защо тогава са открити......откритието им прави чудеса........вече няма  смъртоносни шарки, нали.....

Ако трябва да отидеш в Индия, например, ще откажеш ли да те имунизират срещу тамошните смъртоносни за нас болести?

# 139
  • Мнения: 18 542
Сикрет
Цитат
ваксини .......наистина са отрова .......но не може да се отрича, че са спасили живота на много хора

И всички лекари го zнаем.Само масата е така zаблудена. Peace
 doh муахаха omm

# 140
  • София
  • Мнения: 2 249

Защо тогава са открити......откритието им прави чудеса........вече няма  смъртоносни шарки, нали.....


Сийкрет, нали щеше да седнеш да почетеш за ваксините Wink.

# 141
  • Мнения: 14 654
за ваксините има доста информация в първите две заковани теми в този подфорум, най -добре споровете за и против да си останат там

# 142
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз по принцип много уважавам Andrea$ и Christian и изобщо алтернативните умове в този форум.......дават ни много интересна информация, карат ни да мислим, да се съмняваме.......Аз съм "за" информираността и "за" избора дали да ваксинираш....но аз лично не бих могла да взема решение да не ваксинирам детето си........ страх ме е и от едното и от другото.......

Iva_D...остава ни още една ваксина и ще  прочета.......ако го направя сега, само ще се психирам.....

# 143
Затова именно говоря, за смешните дневни дози от витамини, които днес са абсолютно неактуални! Аз съм човек на логиката, затова не допускам върху неверни твърдения да си градя тези, защото те водят до още по неверни заключения. А когато нещо се отрича, то трябва да се отрича с помощта на верни твърдения. Знам колко е важен ума, за да бъдем здрави, но нека не забравяме, че тялото има нужда от храна и ако тя е лоша, започва да "влачи" надолу и ума! Що се отнася до тази поговорка- "Каквото неzнам,не ме сполита", звучи ми малко като: скрий си главата в пясъка, пък тялото ти може и да остане здраво! Приемам я само, ако става въпрос за предпазване на психиката от излишни страхове, във всеки друг смисъл ми се вижда алогична, особено ако става въпрос за здравето ти. Точно там е проблема на много хора- незнанието!!!

meristz
Хареса ми постинга ти.  bouquet
Искам само да добавя неЩа,които ги виждам по друг на4ин,беz да ги натрапвам на никого,раzбира се. Peace
Антиоксиданти....най новата иzмислица,макар,4е има иzвестна истина.Таблиците zа дажби необходими витамини не отговарят на истината.Най ве4е смеШното коли4ество Витамин С,с 75 мг дневна препорька. Grinning

Не вярвам на иzраzа "болни от Спин" Peace
Немската поговорка сьЩо ми е любима,но има и една друга.."Каквото неzнам,не ме сполита" (в лоШ превод от мен Embarassed).
Най ми хареса,4е си се откаzала от лекарските услуги.Само спеШната медицина не е zа пренебрегване(според мен),но дано на никого никога не се налага. Peace
И да,лекарите някои нямат представа,но пове4ето с 4иста сьвест правят това,което zнаят,4е вреди. Flutter

Няма болест,която да се появи и да не иz4еzне,ако zнаеШ биологи4ните принципи и поzнаваШ тялото и духа си.Затова,ако имаШ остать4ен страх,опитай се да се освободиШ от него.С това zапо4ва пьлното zдраве. Wink

# 144
  • Мнения: 4 150
Само по повод поговорката да допьлня...
Аz я раzбирам по друг начин.Мисля,4е тя важи и zа народите и племена,които нямат достьп до цивилиzационната информация,която може да им навреди.В случая в който ти я интерпретираШ,да,така може сьЩо да се раzбере.

Сикрет,
Цитат
остава ни още една ваксина и ще  прочета.......ако го направя сега, само ще се психирам.....
По добре би било да про,етеШ преди да я сложите,zа да не е кьсно след това...Няма да се психираШ.Всичко е елементарно zа zдравия раzум. Peace

# 145
  • Мнения: 1 404
Само по повод поговорката да допьлня...
Аz я раzбирам по друг начин.Мисля,4е тя важи и zа народите и племена,които нямат достьп до цивилиzационната информация,която може да им навреди.В случая в който ти я интерпретираШ,да,така може сьЩо да се раzбере.

Сикрет,
Цитат
остава ни още една ваксина и ще  прочета.......ако го направя сега, само ще се психирам.....
По добре би било да про,етеШ преди да я сложите,zа да не е кьсно след това...Няма да се психираШ.Всичко е елементарно zа zдравия раzум. Peace
Явно аз нямам здрав разум,но и на дъщеря ми и остана една ваксина и точно тогава взех,че прочетох,чета и мисля,чета и мисля,отлагам ваксината,но не съм решила още нищо,повечето линкове са на английски,а аз мноооого бавно чета на английски,имам и някакво си там медицинско образование,та още по-трудно става,но определено решението не ми се струва елементарно за вземане.

# 146
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Christian, ти не обичаш да пишеш много, но ще се радвам да ми отговориш, защото наистина ми е интересно...
Няма болест,която да се появи и да не иz4еzне,ако zнаеШ биологи4ните принципи и поzнаваШ тялото и духа си.
Това за всички вирусни, бактериални и гъбични инфекции ли важи (ако се придържаме към официалната теория)?... Ако детето ти се разболее от пневмония как ще реагираш?

Но има ли мухьл (дори минимално коли4ество) се хвьрля целия плод/храна.Ние поне така правим Peace
Само за мухъл ли говориш или за всяко загниване? Не може ли просто да се отстрани увредената част?

# 147
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Christian, ако имаш мнение по въпроса дали болестите са програми, заложени от нашите собствени мисли и емоции, пиши как би диагностицирал първопричината, чието "излекуване" би неутрализирало болестотворната програма?

# 148
  • Мнения: 3 506
Christian, ти не обичаш да пишеш много, но ще се радвам да ми отговориш, защото наистина ми е интересно...
Няма болест,която да се появи и да не иz4еzне,ако zнаеШ биологи4ните принципи и поzнаваШ тялото и духа си.
Това за всички вирусни, бактериални и гъбични инфекции ли важи (ако се придържаме към официалната теория)?... Ако детето ти се разболее от пневмония как ще реагираш?

На мен пък ми е интересно дали сте наблюдавали пряко ефекта от "връщането към природата" - примерно преди сте боледували 3-4 пъти годишно, сега - не, въпреки че се срещате с болни?

И още нещо - с всички теории за плеофоризъм (което си е вид адаптация, нали?), не е ли логично, за толкова хиляди години организмът да се е приспособил към обработката на храната (поне в някаква степен)?

# 149
  • Мнения: 4 392
Само за мухъл ли говориш или за всяко загниване? Не може ли просто да се отстрани увредената част?

И на мен ми е интересно. За загниването съм чела, че ако става дума за твърд плод или зеленчук, може да се изреже загнилото, ако е мек- се хвърля целия.

Общи условия

Активация на акаунт