Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 16

  • 26 035
  • 790
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 380
Пуснах анти Ха.Резултатът е    0.26   IU/ml ,дозата Фракси ми е 0,3, реф.ст-ти 0.2-0.4.Дали е добре?На лекар съм на 14.07.Пуснах и аспи тест,дозата ми е 100 мг,резултат    60   U при реф.ст-ти 70-122...

Здравейте, а къде пускате анти Ха? Аз не видях в цибалаб да имат такова изследване, а трябва и аз да си пусна… И как го изговаряте - “анти десет а” ли?
Просто не знам как да обясня в лабораторията, какво точно ми трябва.
Благодаря предварително!

# 46
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 059
В Сити клиник на околовръстното.Казах анти 10 ха-момичето ме разбра.В Цибалаб не го правят.

Последна редакция: нд, 11 юли 2021, 14:51 от Елислава

# 47
  • Мнения: 380
Благодаря много!

# 48
  • Мнения: 30
Здравейте, когато се изследват- д-димер АПТТ и фибриноген, трябва ли да бъде съобразено с това, кога е поставен НМХ и трябва ли да е на гладно? Може би преди да се постави се изследват? За анти Ха знам, че трябва да се изследва 4 часа след поставен хепарин.

# 49
  • Мнения: 82
Здравейте, когато се изследват- д-димер АПТТ и фибриноген, трябва ли да бъда съобразено с това кога е поставен НМХ и трябва ли да е на гладно? Може би преди да се постави се изследват? За анти Ха знам, че трябва да се изследва 4 часа след поставен хепарин.

Аз ги изследвам преди да си сложа инжекцията.

# 50
  • Мнения: 574
Паскалева казва, че АПТТ при клексан и фраксипарин не се изследва, защото те са НИСКОмолекулярен херарин.

Момичета, бях при Вецев, който профилактично (заради АП дозата от 150) ми препоръчва преглед при Маринов от Надежда за фетална ехокардиография. Аз си бях записала преглед при него за 21 седмица, защоти в сайта на Надежда с  негово интервю пише, че "най-добре е феталната ехокардиография да се извърши около 20 гестационна седмица (между 18 и 22 г.с.)." Вецев обаче ми каза, че най-добре се вижда в 24 г.с. и че понякога преди това се изпускат някакви неща. Вие какво мислите?

# 51
  • Мнения: X
Аз бях в понеделник , мисля все пак доктора разбира по добре и за това е обявил кога точно прави този преглед . Моя беше в 20 та седмица . Така че Вецев нее специалист точно в това , прегледа е много обстоен и всичко си се вижда

# 52
  • Мнения: 574
Супер! Надявам се всичко е наред!
А този преглед е еднократен принципно, нали, в смисъл - не ти е казал ела пак в еди коя си седмица?

# 53
  • Мнения: X
зависи си от случая , в моя случай каза че иска да види бебето около първия месец след оаждане за да види дали се е затворила леко отворената клапичка , нее нищо серьозно .

# 54
  • Мнения: 876
Може би Вецев е видял нещо, което ще е добре развито в 24-та седмица и затова те праща тогава. Моето АГ ми казваше точно кога да правя ФМ и другите специализирани прегледи. И ми казваше, че се прави тогава, защото еди какво си ще е в подходяща фаза на развитие.
Така че аз бих послушала Вецев.

# 55
  • Мнения: X
Аз имах нещо което трябва да се доразвие в 24 та седмица но не е притеснително , Направих си прегледа тогава когато специалиста по ехография иска , каза че не се е оправило напълно ноо 100% ще се оправи до дадената 24 та седмица така че за мен е ок да се слуша специалиста и ако има нужда той ще те викне отново в 24 та там или 25 та седмица .

# 56
  • Мнения: 703
Момичета дайте мнение за Малтофер капки, че ми е паднал хемоглобина.Това добро ли е или има нещо което повече ви е допаднало.

# 57
  • Мнения: 2 000
Здравейте, когато се изследват- д-димер АПТТ и фибриноген, трябва ли да бъда съобразено с това кога е поставен НМХ и трябва ли да е на гладно? Може би преди да се постави се изследват? За анти Ха знам, че трябва да се изследва 4 часа след поставен хепарин.

Аз ги изследвам преди да си сложа инжекцията.
Аз пуснах всичко 4 ч след инжекцията, като АГ ми каза, че е важно за анти-Ха кога се прави, за останалите нищо не уточни.

Последна редакция: ср, 14 юли 2021, 19:44 от Елмайра

# 58
  • Мнения: 876
Момичета дайте мнение за Малтофер капки, че ми е паднал хемоглобина.Това добро ли е или има нещо което повече ви е допаднало.

Желязото как е?

Bochinka в случая мнението на специалиста е общо за всички, без да познава в конкретика пациента. А мнението на Вецев е познавайки пациента и предполагам след преглед. Разликата е огромна.

А и не всички имат възможност да плащат n на брой прегледи.

# 59
  • Мнения: 703
Момичета дайте мнение за Малтофер капки, че ми е паднал хемоглобина.Това добро ли е или има нещо което повече ви е допаднало.

Желязото как е?

Bochinka в случая мнението на специалиста е общо за всички, без да познава в конкретика пациента. А мнението на Вецев е познавайки пациента и предполагам след преглед. Разликата е огромна.

А и не всички имат възможност да плащат n на брой прегледи.

Утре ще го пускам и него, защото мислех че хемоглобина е ок, тъй като преди 2 седмици беше в нормални стойности, но сега е нисък , заедно с хематокрита.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт