Да обменим опит. за прането става дума...

  • 6 519
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 462
Тали,според мен препаратите против варовик са нещо безкрайно излишно Confused.Никога не ги ползвам.Направи си сметка колко струват,колко пари даваш на месец,сложи грубо години в които пералнята ще работи БЕЗ тези препарати,умножи го по сумата за препарата годишно и в крайна сметка излиза че докато се задръсти яко от варовик с тези пари които си изхарчила за Калгон ще си купиш нова,ултра модерна пералня,а старата направо заминава на сметище.За какво да се поддържа с години,след като за поддържането плащаш като поп-за да имаш вечно работеща стара пералня newsm78?
Тук при нас в Торино водата е изключително твърда.Ако капка падне върху алпаката на мивката и не се подсуши остава петно от варовик,но старата ми пералня издържа 6 години на варовика и най-накрая се наложи да я подменя заради пробито уплътнение.Добре че не бях купувала Калгон Laughing!!!


Аз съм на същото мнение относно препаратите за котлен камък , но един съвет от мен ако приемате разбира се ? Купувам през определено време препарат за почистване варовиково и де да знам друго какво на пералнята.Има ги със сигурност и при вас ,.Сипва се една опаковчица от него в пералнята по описания начин и се пуска да работи без пране в нея ..еми това е от мен .Това е за тези които много държат да им изчистена пералнята от варовик и по този начин не се задължаваш да си купувате постояно Калгон !!!

# 76
  • Мнения: 1 777
Нашите дрехи пера с течен Tide,
а на децата с течен Dreft.А омекотител използвам на Downy. Simple Smile

# 77
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
слагам калгон, 3ащото си имаме малка пералня у дома и си я па3я Mr. Green.....на голямата долу в пералното не 3нам дали слагат....

# 78
  • Мнения: 2 825
amymommy, я кажи каква е тази мрежичка на която сушиш, че ми стана интересно.
Макдирокче, аз всичкия течен прах го слагам директно при прането. В суперите се продава дозатор отделно, а като го загубя (много често се случва), го бутам с капачката.
За Калгона мнението ми съвпада на 100% с това на amymommy  Peace Не виждам смисъл да похарча пари за 1 нова пералня, а да пера със старата.
Някоя от испанките да каже как е Тайд в Испания и ако случайно Персил има някое скрито име?  Crazy

# 79
  • Мнения: 992
Пера с прах на таблетки Ариел и течен, но не този в пликчетата.
Преди време мъжът ми е имал инцидент с течния прах в пличетата,  пликчето  не се разтворило във водата и му се е залепило на една тениска и не го купуваме.

Калгон имам, но все забравям да го сложа и така си седи, не ми е станало навик и забравям.

# 80
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
клара, аз онзи ден четох мнение на работещ в хенкел, че всъшност персил е dixan и Wipp за испания, само дето са с рзлични аромати от персила. не знам доколко да вярвам...
ако си много на зор с персила Wink

Преди време мъжът ми е имал инцидент с течния прах в пличетата,  пликчето  не се разтворило във водата и му се е залепило на една тениска и не го купуваме.
какви са тия пликчета?

# 81
  • Мнения: 11 319


Преди време мъжът ми е имал инцидент с течния прах в пличетата,  пликчето  не се разтворило във водата и му се е залепило на една тениска и не го купуваме.
какви са тия пликчета?
Единични готови дозировки от гел за пране с разтворимо пликче. Нана разправяше, че пере само с такива. Аз съм пробвала на Персила, ама ги спряха от производство.

Аз сега открих този нов продукт на Ариел и съм много доволна

# 82
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
хм, не съм засичала такива тук.
а този ариел много приятен на цвят Flutter

# 83
  • Мнения: 11 319
хм, не съм засичала такива тук.
а този ариел много приятен на цвят Flutter
При нас ги има отскоро. Мисля, че беше на база натурален сапун. Мирише приятно на праскови (ама наистина приятно, а не натърващо като някои омекотители или почистващи) и пере супер.
Бях изненадана изключително приятно.

# 84
  • Мнения: 992
Преди време мъжът ми е имал инцидент с течния прах в пличетата,  пликчето  не се разтворило във водата и му се е залепило на една тениска и не го купуваме.
какви са тия пликчета?

ето ги :

Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 18:22 от R i n a

# 85
  • Мнения: 2 825
 Харич, аз точно с WIPP пера, но нито мирише, нито пере както PERSIL-а  Sad Мерси за линка, аз от време на време си вземам по някое пликче - при нас го има в магазини CAYETANO, но в едни малки пликчета и е невероятно скъп  #Cussing out

# 86
  • Мнения: 1 545
Само течен Ариел. Пробвах бая, най-различни, и установих, че от този съм най-доволна. Те това е!

# 87
  • Мнения: 3 098
клара, аз онзи ден четох мнение на работещ в хенкел, че всъшност персил е dixan и Wipp за испания, само дето са с рзлични аромати от персила. не знам доколко да вярвам...

Ако наистина е така,какво Ще се окаже Laughing,4е ние си перем с Персила(Диксан),пък се оплакваме,4е го няма у Испанията... Joy
Сега сериозно и на мен не ми прили4а по ниЩо на Персил,Диксана.

# 88
  • Мнения: 6 167
Само течен Ариел. Пробвах бая, най-различни, и установих, че от този съм най-доволна. Те това е!

десе, къде го намираш?
аз намирам само ариел ал мано newsm78

# 89
  • Мнения: 6 167
клара, аз онзи ден четох мнение на работещ в хенкел, че всъшност персил е dixan и Wipp за испания, само дето са с рзлични аромати от персила. не знам доколко да вярвам...

Ако наистина е така,какво Ще се окаже Laughing,4е ние си перем с Персила(Диксан),пък се оплакваме,4е го няма у Испанията... Joy
Сега сериозно и на мен не ми прили4а по ниЩо на Персил,Диксана.

сеериозно ли Персил = Диксан  ???
( падам по нищо не личи!)

и ДАШ = Тайд


Общи условия

Активация на акаунт