Ужасен проблем след използване на кюрета за пети! Моля ви, помогнете!

  • 9 548
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Здравейте!

Никога не съм имала проблеми с отстраняване на мъртвата кожа от ходилата - използвах пемза и всичко беше ОК. Обаче от глупост веднъж реших да използвам кюрета - това с ножчето. Минах по края на петите и след няколко дена кожата адски загрубя, стана като един голям мазол, най-зле е след къпане. Когато кожата изсъхне си стои бяло все едно не съм си оправяла краката с години. Понеже толкова много загрубя, че чак не можех да стъпвам - минах пак с кюретата и падна огромно количество кожа. Отдолу остана по-мека, но пак се белее.

Опитах всичко - пемзи, пили, кремове - нищо не помага.

Срам ме е да се събуя. Моля ви, ако можете - помогмете ми!

# 1
  • Мнения: 3 157
Крем на Шол със салицилова киселина-за 3 дни или за 7 дни....или какъвто и да е друг крем със салицил би трябвало да ти помогнат.

# 2
  • Мнения: 230
Благодаря ти шоколадче! Мазала съм се с какво ли не, ще опитам и това! Просто каквото и да правя си седят бели и болезнени - направо съм полудяла. А какви хубави крачета имах - за какъв дявол ми беше тази кюрета - не знам! newsm45

# 3
  • Мнения: 4 841
Другият вариант е да отидеш в някое козметично студио на педикюр и там специалист да прецени какво е положението и ако може да помогне. С кремове не мога да помогна, понеже лично аз не ползвам.

# 4
  • Мнения: 230
Благодаря, Агнесана! Много съм отчаяна вече. Педикюристките също използват тези гадни кюрети, а на мен точно от нея ми се получи. Дерматолог дали ще помогне? Толкова държа на изрядни крака, а сега изглеждам така запуснато...

# 5
  • Мнения: 4 841
Те също ги ползват, но знаят КАК да ги ползват. При опити на сестра ми сама да се спраявя с краката си установи, че след процедура при козметик, петите и са супер за месец, а когато сама прави това, което на педикюра и правят (абсолютно същото), то петите и изкарват седмица - две макс.

# 6
  • Мнения: 62
 Съгласна съм ,че момичетата от салоните знаят как да действат с кюрета. Обаче между две почиствания с кюрета трябва да мине поне месец (иначе кожата почва да става все по-бързо по-дебела). Аз препоръчвам да изчакаш и да отидеш в салон.

# 7
  • Мнения: 230
Момичета, прави сте. Аз направо си отсякох краката с това. Може би ще взема крема на шол и ще ида в някой салон след известно време...Би трябвало все някога да се оправи, нали? Ужасно грозно е сега!

Общи условия

Активация на акаунт