Има ли майчета 2005 за Шейново?

  • 3 814
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 437
Момичета, никой не пожела да каже и дума на моя въпрос..Sad Гуш, с теб май със сигурност ще се видим.. Моля ви, кажете - аз не ходя на ЖК в Шейново, като дойде време за раждане как ще се прехвърля там, плаща ли се раждането..? кажете НЕЩО?!

# 31
  • Мнения: 4 212
Красони, 4естит имен ден на племенника ти, Много да расте и да ви радва вси4ки.

Моми4ета искам да ви питам нещо.Аз съм от юнските мами и попитах няколко пъти мамите ,ама сега вси4ки са пощръклели, с размерите на бебетата и изследвания, така да се каже цари лек хаос, но това е нормално за този период.Та въпроса ми е колко струва епидуралната упойка или е безплатна.Някой знае ли по кое време на раждането се поставя и къде Confused:

# 32
  • София
  • Мнения: 2 100
Не принципо не се плаща и не прехвърляш нищо! От жК където ходиш ще ти дадат обменна карта 45 дни преди термина!
Там са вписани важната информация за теб!
С тази карта когато отидеш да раждаш трябва да те приемат във всеки родилен дом в България! Раждаш при дежурния екип безплатно! Ако поискаш допълнителни упойки , май се заплащат, ако ти назначат на момента секцио не! Ако са ти назначили секцио по медецински причини е редно да отидеш по-рано в избраната болница та да ти определят дата! Плаща се само ако имаш уговорка с лекар  му плащаш на ръка, за болницата има определана тарифа за избор на лекар! Тоест , ако не е на смяна го викат!
Дано разбра нещо от объркното ми обяснение!

# 33
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: Teya
Красони, 4естит имен ден на племенника ти, Много да расте и да ви радва вси4ки.

Моми4ета искам да ви питам нещо.Аз съм от юнските мами и попитах няколко пъти мамите ,ама сега вси4ки са пощръклели, с размерите на бебетата и изследвания, така да се каже цари лек хаос, но това е нормално за този период.Та въпроса ми е колко струва епидуралната упойка или е безплатна.Някой знае ли по кое време на раждането се поставя и къде Confused:


Тея тук в България се заплаща ! Май е около 100лв! Ако си поискаш ти слагат на 5 см разкритие в гръбнака!
Мисля , че на първа страница на тази тема съм дала линк с много хубава статия за упойките!

# 34
  • Мнения: 4 076
Shusha,
ами аз поне не съм ти отговорила, защото честно казано не знам. Трябва да ти каже някой с такъв опит, т.е. - раждала вече мама, а пък тази тема е предназначена за бъдещи май-чета и то водещи се на консултация в Шейново и може би по-рядко влизат настоящи майки и момичета с твоя въпрос. Защо не пуснеш отделно този въпрос като тема - не може никой да не се е сблъсквал с този проблем. По принцип мога да ти дам тел. на ЖК в Шейново да питаш там, но се съмнявам, че оттам ще ти дадат повече инфо.

# 35
  • Мнения: 4 212
Разбрах, тенкс, странното е 4е се намерихме тук Laughing

Оба4е аз съм в Испания и ме интересува цената то4но колко струва. Казхами, 4е ако съм искала епидурална тук струвала 600 евро и аз естествено не повярвах, все пак българи ми го казаха без май да са много осведомени....ще видим.
Мислех, ако се продава по аптеките или където и да е, майка ми ще идва края на този месец, да ми донесе една. Знам ли и аз ве4е Thinking

# 36
  • София
  • Мнения: 2 100
Ами ти питай дали ще взвмат упойка донесена от теб и колко ще струва поставянето само!
Майка ти да звъне в аптечен център или Търговска лига да и дадат точна информация! Мисля че там най изгоно може да я закупи! Може да потърси телефон на справки!

# 37
  • Мнения: 437
Ybag, martea, БЛАГОДАРЯ  Laughing
Вече бях започнала да се чудя защо никой бе обелва и дума... Confused
Ybag, хич не беше объркано, а много ясно Simple Smile Много благодаря!

# 38
  • Мнения: 221
Цитат на: Shusha
Момичета, никой не пожела да каже и дума на моя въпрос..Sad Гуш, с теб май със сигурност ще се видим.. Моля ви, кажете - аз не ходя на ЖК в Шейново, като дойде време за раждане как ще се прехвърля там, плаща ли се раждането..? кажете НЕЩО?!



Shusha, до колкото знам ако ходиш на друго място на консултации, може да избереш къде да родиш с направление.

# 39
Цитат на: Shusha
Момичета, никой не пожела да каже и дума на моя въпрос..Sad Гуш, с теб май със сигурност ще се видим.. Моля ви, кажете - аз не ходя на ЖК в Шейново, като дойде време за раждане как ще се прехвърля там, плаща ли се раждането..? кажете НЕЩО?!

Навсякаде раждането може да  бъде  неплатено и платено според мен. В нито една болница нама  ясни и регламентирани отношения тъй,че можеш да имаш предвалителна уговорка с някой от лекарите там. Между другото четох на много места в този форум за избор на лекар и стигнах до следният резултат. От всеки лекар, абсолютно от  всеки  има доволни бременни и родилки и не доволни такива. Зависи от броя бъдещи и настоящи майки, които вземат отношение в този форум.Нищо не ти пречи да ходиш на платена консултация един път  и да влезеш в контакт с някой доктор  там. Аз ходя в ЖК.Шейново и съм  много доволна от новия екип.

# 40
Цитат на: Shusha
Момичета, никой не пожела да каже и дума на моя въпрос..Sad Гуш, с теб май със сигурност ще се видим.. Моля ви, кажете - аз не ходя на ЖК в Шейново, като дойде време за раждане как ще се прехвърля там, плаща ли се раждането..? кажете НЕЩО?!

Аз родих на 22/11/2004г в Шейново.Родих при д-р Мишел и съм много доволна.Платих 100лв за епидурална,100лв за избор на лекар и по 40лв на ден за вип.Платих за д-р Мишел по преценка.Не съм ходила в Ж.К.Шейново .Ако искаш мога да ти изпратя координатите.Той работи и в Ж.К Шейново

# 41
  • Мнения: 437
Мда.. мнения всякакви... не мога да разбера как някой може да бъде страшно доволен от определен лекар, а друг да го проклина и да да го заклеймява като най-некадърния и лошия..
Май като гледам, по-добре да не си блъскам главата предварително твърде много, но все пак ще гледам да разузная на място повече Simple Smile Специално пък за д-р Мишел прочетох цяла ужасяваща тема тук. Човек да се чуди на кое да вярва вече... Благодаря за отзивчивоста на всички момичета, дано всички имаме късмет и да да попаднем при свестни лекари и всичко да мине гладко. Flutter .

# 42
  • Мнения: 366
Shusha, аз през цялата бременност ходя на ЖК в районната поликлиника и съм доволна. Вече съм в 45-дневния отпуск и ми пуснаха всичики изследвания. Единственият недостатък е, че са малко видозоните тук - 3-4 за цялата бременност, но не сметнах за необходимо да ходя на допълнителни на часно. Така или иначе информацията заложена в тях е ужасно осреднена и само плаши майките. В никакъв случай не се притеснявай за размерите. На мен в 20-та седмица ми казаха, че съм с 6 седмици напред, т.е. вече трябваше да съм родила, но повярвай ми, коремът ми дори не е мръднал надолу.......... Просто има едри бебета и по-дребнички. Раждат се от 2 и нещо кг. до 6,200 (наскоро чух по тв). Как може размерите да са определящи....... много се раздрънках, та да продължа по темата.
Решила съм да раждам в Шейново без уговорка с лекар, но случаят е по-особен. Най-добрата приятелка на майка ми е акушерка там и именно при нея ще раждам. Т.е. тя ме посъветва да не давам излишни пари за ЖК в Шейново, да си ходя в районната п-ка, после да й се обадя в края на 8-ми месец за преглед при нея, а и да ми изчете досегашните резултата, както и да пусне допълнителни, ако нещо са пропуснали. После ще раждам при нея и при екипът, който се случи. Нейното мнение е, че няма неквалифицирани такива, а напротив, в Шейново са все специалисти - останалото е късмет......
Пожелавам го КЪСМЕТА на всички и лека бременности раждане Simple Smile

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Здравейте! Аз също ако всичко е ОК ще раждам в Шейново. Д-р Василева е семейна приятелка....Ходя на ЖК около 2 мес вече...Не съм много доволна от отношението...има значение кой точно е на смяна.. Grinning . Особено една намръщена лелка Grinning ....Но това май са подробности....Ходя и при лекаря, благодарение на когото забременях, но той се занимаха основно с проблемно забременяване,така че просто ходя за успокоение.....А иначе живея на 200 м от Шейново, а офиса на приятеля ми е на 100, така че просто ми е много близо. Аз съм с термин 05.05.05. Нищо чудно да се засечем някога там, а можем и среща да си направим Grinning

# 44
  • София
  • Мнения: 8 280
starfish - Aз когато се регистрирах ме прие д-р Ковачева, но понеже бързаше мисля за раждане остави да ме прегледа д-р Василева и от двете съм с чудесни впечатления, бяха много мили и внимателни. Не знам обаче, сега като отида вторият път дали трябва да търся някоя от тях или ще е на който попадна.....

ОТГОВОР: ЖК в Шейово консултацията е на когото попаднеш, но това си има и своите предимства. Гледали са ме д-р Ковачева, д-р Василева, д-р Колицова, д-р Славкова.. и поне още две д-рки на които незнам имената Simple Smile ..., но ми направи впечапление че записват подробно в картоните та не се притеснявай. Иначе раждах при д-р Богословова... то моята бременност сигурно няма база за сравнение:
1. разбрах за бременноста 13 седмица (не беше цветна бременнст.. а разсеяност) Записах се 15 седмица на ЖК на Шейово
2. родих 1 седмица предварително въпреки, че се очакваше да пренося 1 седмица. д-р Богословова и д-р Николова се майтапиха, че името на бебчо ще е от Христо (25.12) до Иван(06.01)
3. Родих на 25.12 след почти 24 часа контракции (деня мина в пазарприготвяне на Бъдни вечер), за които не знаех, че са такива... в 6.20 изтекоха ми в къщи водите и 8.20 се роди бебчо (без опойки... нямаше време за тях). Болката не помня щото се притеснявах, че няма да успея да го изкарам бебчо.

Желая ти успех, основното е да имаш доверие на д-рите, които си харесаш.

Общи условия

Активация на акаунт