Нисък хемоглобин при бременност?

  • 10 053
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 016
Здравейте,
В 17 Г.с изследван днес хемоглобин 94.
Приемам магнедоро 2х1(заради контракции) и от днес имам изписан Smart Hit Ferum и двете са в комбинация с В6 и В12.
Прочетох по назад в темата,че трябва да имат интервал 2-3 ч.Относно млечните пак ли трябва да има интервал от желязото?
Да, когато се взимат лекарства със желязо трябва да има 2-3 часа разлика от Магнезий и млечна храна. В каква доза ви е изписано желязото т.е. по колко мг на ден, а също така изследвахте ли Желязо и Витамин Б12 освен хемоглобина?

# 61
  • Мнения: 166
Изследвах В12 в нормите при Долна граница 50 моят е 70.Желязо не съм,но предполагам,че след някоя седмица прием ще го изследваме.Това е описанието на лвкарствата,като имам от всяко по 2 капсули дневно




[/b][/b]
Здравейте,
В 17 Г.с изследван днес хемоглобин 94.
Приемам магнедоро 2х1(заради контракции) и от днес имам изписан Smart Hit Ferum и двете са в комбинация с В6 и В12.
Прочетох по назад в темата,че трябва да имат интервал 2-3 ч.Относно млечните пак ли трябва да има интервал от желязото?
Да, когато се взимат лекарства със желязо трябва да има 2-3 часа разлика от Магнезий и млечна храна. В каква доза ви е изписано желязото т.е. по колко мг на ден, а също така изследвахте ли Желязо и Витамин Б12 освен хемоглобина?

# 62
  • София
  • Мнения: 2 016
Да няма някаква грешка във изследването на Б12? Защото такава референта стойност няма. Референтните граници  на Б12 са от 140 до 490 или от 145 до 569. За добър се приема резултат от 350-450. Витамин Д е със долна референтна граница 50. Другото нещо струва ми се, че за твоят хемоглобин капсулите със желязо са в много ниски стойности. По-скоро това са капсули когато няма нисък хемоглобин а само трябва да се поддържа ежедневната доза. Например в Малтофера желязото е от 100гр/табл. и обикновено се изписват по 2 таблетки на ден, което прави 200 мг желязо. Но аз не съм лекар, само лично мнение пиша.

# 63
  • Мнения: 166
Да моя грешка Vit.D ми е 70 а Б12 292.
Нз това ми каза,това ще пия и ще видим на следващо изследване.Мн благодаря за информацията
[/b]quote author=kene link=topic=1354598.msg43469829#msg43469829 date=1631650931]
Да няма някаква грешка във изследването на Б12? Защото такава референта стойност няма. Референтните граници  на Б12 са от 140 до 490 или от 145 до 569. За добър се приема резултат от 350-450. Витамин Д е със долна референтна граница 50. Другото нещо струва ми се, че за твоят хемоглобин капсулите със желязо са в много ниски стойности. По-скоро това са капсули когато няма нисък хемоглобин а само трябва да се поддържа ежедневната доза. Например в Малтофера желязото е от 100гр/табл. и обикновено се изписват по 2 таблетки на ден, което прави 200 мг желязо. Но аз не съм лекар, само лично мнение пиша.
[/quote]

# 64
  • София
  • Мнения: 2 016
Пиши след 1 месец за резултата Flowers Four Leaf Clover

# 65
  • Мнения: 2 629
Между другото има такава референтна стойност на б12. Каэвам го, эащото го срещнах на няколко места във форума и потенциално може да обърка някоя жена. По-доброто иэследване на б12 от общия б12 е holo TC test на б12, т.е. колко е усвоеният б12 в тялото, чиято долна граница е 50. Понякога и с висок б12, ако холо тс тестът покаэва ниска стойност, има проблем с усвояването и въпреки това недостиг. Правила съм си тоэи тест и е по-скъп от нормалния б12. В началото и аэ се учудих эащо е такава ниска долната граница, но лекарят ми ми обясни.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 726
Защо да няма? Във всяка лаборатория са различни референтните стойности. Да не говорим, че за България те са много занижени както на Б12 така и на вит. Д

# 67
  • София
  • Мнения: 2 016
Защо да няма? Във всяка лаборатория са различни референтните стойности. Да не говорим, че за България те са много занижени както на Б12 така и на вит. Д
Кали, вече написа че е ставало въпрос за Вит. Д. А иначе според новите стандарти за горна граница се приема 569 а не 490 за Вит.Б12. Няма клинични проучвания с референтни стойности на Вит.Б12 с долна граница 50 Blush съответно и не се произвеждат такива реактиви за лабораториите.

# 68
  • Мнения: 41
Здравейте момичета!В 23 г.с съм и вчера пуснах изследвания за кръв и урина.Понеже лекарката ми е болна и не отговаря,личната ми лекарка каза,че ще е хубаво да пия Тотема ампули,но само след консултация с АГ.исках да попитам за мнение и дали някоя от вас ПКК й е изглеждяло близко до моето?От две седмици някъде спя по 13,14 часа на ден,а в останалото време,в което не спя се уморявам и се боря да не заспя.
П.С емам таласемия.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 726
Доста ви е ниско желязото. Пила съм Тотема, но на мен не ми понесоха и ми се гадеше. Взимайте я след хранене. Не помня, но май и по-време на храна се можеше да се приема, но никога на гладно, защото дразни стомаха. И ако имате изписан магнезии гледайте да има поне час два разлика между приема му с желязото.

# 70
  • Мнения: 2 352
Наистина е много нисък хемоглобина. Аз съм пила Тотема, по препоръка на АГ вечер точно преди да си легна. Така не ми се гадеше. За 10 дни доста се беше вдигнал хемоглобина с него. По спомени от 90-95, беше станал близо 120.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 016
Необходимо е веднага да започнете с вдигането на хемоглобина имате и анемия. Това, не е добре нито за Вас нито за бебето. За раждането ще ви трябва много хемоглобин. Аз не взимах Тотема заради страничните ефекти от нея. Препоръчвам Малтофер таблетки 3 х 1 на ден до края на бременността и един месец след раждането плюс Спрея със Желязо 10 на Бетер Ю.  Ако проследите цялата тема ще видите какво съм писала. Влязох да раждам със Хемоглобин 135 като взимах посочените лекарства, вярвам че спрея на Бетер Ю ми помогна много защото той не се усвоява през стомаха където има стомашни киселини намаляващи ефективността на другите лекарства със Желязо. След раждането хемоглобина ми падна на 86. Лекарите казаха също че Малтофера и Бетер Ю са ми помогнали да не се прелива кръв.

Общи условия

Активация на акаунт