Лазарет

  • 9 347
  • 231
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Има ли други грипозни? Айде да си направим тема-лазарет, да си се жалваме и тешим, пък може и другите да наминават да ни носят грог и да ни завиват Simple Smile
Сега-засега отивам в леглото с един стар Тери Пратчет, после ще дойда да видя кои сме заразоносителите.

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 11:09 от Анда

# 1
  • Мнения: 412
Ето и грогът пристига  Heart Eyes
Присядам на леглото, разтривам схванатите ви рамене, масажирам слепоочията и после завивам с пуФкаво одеало, леко придърпвам завесите, да се стича златиста светлина, пускам стара касетка на Аквариум и излизам на пръсти, за да дам шанс и на Тери Пратчет като изцелител  Grinning
Бързо оздравяване   bouquet

# 2
  • Мнения: 7 474
Какъв ти лазарет братче ooooh! В 3ч. през нощта тичахме до Пирогов ooooh!

# 3
  • Мнения: 5 877
Ето и грогът пристига  Heart Eyes
Присядам на леглото, разтривам схванатите ви рамене, масажирам слепоочията и после завивам с пуФкаво одеало, леко придърпвам завесите, да се стича златиста светлина, пускам стара касетка на Аквариум и излизам на пръсти, за да дам шанс и на Тери Пратчет като изцелител  Grinning
Бързо оздравяване   bouquet
ъхъ, Чандра, чудно, сеееега ще си пусна наистина Аквариум. Айде като оздравея, ще върна жеста с грога (може само ром, без чай)  Laughing

Лео - какъв Пирогов? Добре ли сте вече?

# 4
  • Мнения: 25 670
Не знам грип ли е, какво е, но от една седмица съм с хрема и главоболие.
Затова снощи седнах на масата, ударих една дом. ракия, след нея една чаша дом. вино и й казах на хремата:
- Слушай ся, ти мени уважаваш ли ма, или ни ма уважаваш? Ако ма уважаваш, ай да си одиш вече, че утре ти изтича срока. Ако не ма уважаваш, виждаш ли я ей-таз кутийка? Антибиотик пише на нея! Та пак си помисли шъ ли съ уважавами или напреки?  Crossing Arms
Нищо не рече.
Тази сутрин гледам, не се е показвала още, пък да видим...  newsm78

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Може ли малко встрани от темата да се оплача от зверски зъбобол. Все през уикенда ми се случва, когато не работят зъболекарите.....Sad

# 6
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
И аз да се оплача.
Рано сутринта ми дойде и сега ще лежа цял ден,че боли коремчето.

# 7
  • Мнения: 7 474
Детето е хванало някакъв вирус явно и в 23ч. като се разпищя , че я боли корема , едно дрискане и в 3ч. звъня на спешния кабинет към джи пи то и те явно да не се разкарат ни пратиха в Пирогов да ни види хирург ooooh! Сега сме на Ентерол и диета . Лошото е ,че през деня е добре, а към 20ч. започва да я боли корема и не може да спи ooooh! Много гадно Tired

# 8
  • Мнения: 242
Мен пък ми почна "зимния фарингит"  #Cussing out
По цяло лято нищо ми няма и през октомври като ме хване........ Аман вече!  #2gunfire

# 9
  • Мнения: 412
ъхъ, Чандра, чудно, сеееега ще си пусна наистина Аквариум. Айде като оздравея, ще върна жеста с грога (може само ром, без чай)  Laughing

sure sure   bouquet
И аз да се оплача.
Рано сутринта ми дойде и сега ще лежа цял ден,че боли коремчето.
Ааа ни мой лижа  Mr. Green на мен точно раздвижването на инат ми помага в такива случаи  Peace, пусни си поне нещо жизнеутвърждаващо за слушане, че  може от изборната хроника да те е свил корема  Whistling

Не знам грип ли е, какво е...

А за Как'Сийка с большим респектом нещо още по-руско и по-любимо напоследък (ми) да я разкараме тази хремица  Wink
http://mp3.samsung.ru/mp3/?group=355&album=510
специално "Глазами и душой" и "Такие дела"   bouquet

# 10
  • Мнения: 4 473
Най-после заведох детето на преглед при хомеопат. Лекарката ни даде капки (правени) и сега 15 дни Гери трябва да ги пие. Спомена за евентуален секрет от носа, но за кашлица не. Rolling Eyes От петък вечер се е разкашляла, а нямам връзка с хомеопатката и не знам какво да правя ooooh!. Не ми се иска да прекъсвам програмата, но ме е страх да не се влоши. Sick Давам Стодал, той нали хомеопатичен продукт Thinking Уф, някой ако ми каже 2 приказки това нормално ли е и какво евентуално бих могла да давам - хич няма да му се разсърдя! Praynig

# 11
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
В хомеопатията организма се чисти от горе надолу.Може би така трябва да реагира организма на детенце.А нали казват,че не трябвало хомеопатия да се пие дълго време,защото се натрупвало?15 дни ми се вижда доста.Ако можеш питай в дира,там веднага отговарят на въпроси за хомеопатия.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 860
имам си един мъдрец дето през два-три месеца пробожда нагоре за около 10тина дена и после спира
ето сега е влязъл пак във фаза - трети ден ме боли и гърлото ми е подуто  Rolling Eyes
ще си го изчакам търпеливо
помъдрявам бавно, неусетно почти  Crazy

# 13
  • Варна
  • Мнения: 5 543
Иаз се прибавям към лазарета. Много ги мразя тия зимни болсти като почна от септември до юни не мога да се оттърва от хреми, болки в гърлото, главоболия.
В момента освен мен са болни и мъжа ми и децата, така че нямат край болестите и вирусите из дома. Sick

# 14
  • Мнения: 5 877
облякох детето с лекарската престилка, сега се развява с чукче за рефлекси и капкомер в джоба. Действа ми успокоително.
Куклата Пипи е с касинка и бяла хартиена престилка.
Чувствам се като в истинска болница.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ани, тоя Стодал хомеопатът ли го предписа, барабар с другото люкарство??
Класически дофтор ли е?
А промяна в състоянието е възможно, някъде се случва лечебна криза, другаде веднага оздравяване... Вж  тук, ако не си чел досега за хомеопатията разни пилешки дреболии.

Пожелавам на всички бързо оздравяване!   bouquet

# 16
  • tardis
  • Мнения: 329




Грог  Grinning

и напътствия:

160 мл рома,
4 палочки корицы,
10–16 звездочек гвоздики,
2 ст. л. коричневого сахара,
чай,
лимон

Что делать:
Заварить примерно 300 г довольно крепкого чая, добавить в заварку корицу, звездочки гвоздики, коричневый сахар. Наливать в стаканы 1 часть рома (примерно 40 г) и 2 части заваренного таким образом чая.
Положить в каждый стакан по дольке лимона.

# 17
  • Мнения: 5 370
Втори ден мис е случва да вдигна кръвно.......не знам на какво се дължи.
Вчера имах и ужасяващо главоболие.
Сега ме избива неимоверно на сън....и май след малко ще си легна пак. ooooh! Tired

# 18
  • Мнения: 27 524
Снощи пих, танцувах и пях...сега с помътнена глава и леко прегракнала отивам да гласувам  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Много е уютно в лазарета, Андански, пак ша дода  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 1 629
Всички болни, бързо да оздравявате! Пилешката супичка помага, не се лъжете с тоя грог!  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 805
Може ли малко встрани от темата да се оплача от зверски зъбобол.
Същото нещастие  Confused Постоянно съм нащрек, шаря напред-назад, изтръпна ми бузата. През 5 минути се попипвам. Страх ме е да не се надуе  Sick

# 21
  • Мнения: 4 473
Ани, тоя Стодал хомеопатът ли го предписа, барабар с другото люкарство??
Класически дофтор ли е?
А промяна в състоянието е възможно, някъде се случва лечебна криза, другаде веднага оздравяване... Вж  тук, ако не си чел досега за хомеопатията разни пилешки дреболии.

Пожелавам на всички бързо оздравяване!   bouquet

Стодал-а го предписах аз Rolling Eyes. Проблем ли е да го пие? Confused Освен него, вчера дадох и ударна серия (по една таблетка през 15мин. в продължение на 2 часа) друго хомеопатично "Грип - Хил". Не знам дали е съвпадение - Гери да се е разкашляла точно сега, когато започнахме програмата с хомеопатията или кашлицата е следствие от последната?! Лекарката е класически хомеопат, да. Лошото е, че нямам неин мобилен телефон, а само стационар в офиса, на който записах час за преглед при секретарката и съответно нямам връзка Tired. Днес кашлицата като че ли има лека промяна в естеството си (дано не си внушавам само). Чакам да дойде понеделник и да осъществя връзка с лекарката.
Благодаря за сайта!  bouquet Heart Eyes

Бързо оздравяване на всички!

# 22
  • Мнения: 2 897
Аз пък днес се събудих с болки в гърлото-не кашлям и се надявам да не стигна до кашлица,че...лошо Sad yu5

strelche,Leo,стискам палци да се оправят по-бързо дечицата fingerscrossed  Hug

# 23
  • Мнения: 2 212
И аз по-миналата седмица в София от студа настинах и понеже съм синузит имаше бая гадни моменти с това неможене да дишам, запушен нос, и главоболие по цялата глава и лицево костна структура...чак зъбите ме болят, толкова е ужасно...изкупих аптеката в Студентски град, кулминацията премина за няколко дни, ама заключението ме кара вече втора седмица, още имам остатъчна хрема...Тъкмо се врънах в Петък в Пловдив и майка ми беше прихванала, ама доста по-кофти го кара - с хрема силна, кашлица, температура, главоболие ужасно, че за капак и повръщане като пи примерно нурофен... Confused Сега вече и тя върви към подобряване, дано  Praynig ама и аз гледам да не повторя, че....

Тъкмо наскоро си смятах че от около година и нещо даже не се бях разболявала изобщо, някакъв рекорд мислех че ще направя, ама не трая дълго рекорда  Mr. Green

Но тук наиситна е много приятно, браво за темичката Андич   bouquet

Бързо оздравяване на всички и наблягайте на :

# 24
  • Мнения: 7 474
Аз пък днес се събудих с болки в гърлото-не кашлям и се надявам да не стигна до кашлица,че...лошо Sad yu5

strelche,Leo,стискам палци да се оправят по-бързо дечицата fingerscrossed  Hug

Благодаря ти мила  Hug Heart Eyes и ние стискаме за теб Praynig

# 25
  • Мнения: 5 877
Всички болни, бързо да оздравявате! Пилешката супичка помага, не се лъжете с тоя грог!  Mr. Green

Ааа, Мюр, пилешка супа ядох, добрият домашен дух ми направи "Златна кокошка" и "Селска кокошка" накуп. Дали пък не се опитва да ми каже нещо?  newsm78
ама и ром да ми беше останал от вчера...

# 26
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Чайче и витамин С за болните.


Пак шА дода на визитация, гледайте да сте по-малко Mr. Green

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 14:32 от ДЕ ВАня

# 27
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
и аз съм към тази група Sad
чувствам се отвратително с тези възпалени очи.
Не смея да се показвам много-много навън, че хич не се чувствам комфортно...

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Аз съм здрава. Опасана с маски и противогази (да не прихвана нещо) ви нося три вида мед от изложението на мед в Пловдив - акациев, липов и от магарешки бодил. Яжте и оздравявайте!

# 29
  • Мнения: 412
Аз съм здрава. Опасана с маски и противогази (да не прихвана нещо) ви нося три вида мед от изложението на мед в Пловдив - акациев, липов и от магарешки бодил. Яжте и оздравявайте!
Въх Бу, нИдей - медът от магарешки бодил ще ги направи неконтролируеми  Laughing
Хайде оздравявайте, инак ще пусна още линкове с руска музика  Twisted Evil

# 30
  • Мнения: 1 629
Абе, Бу, къде се вреш в Лазарета с таз плашеща картинка Laughing Идва Смъртта с меда, просто се попиках!

# 31
  • Мнения: 412
Абе, Бу, къде се вреш в Лазарета с таз плашеща картинка Laughing Идва Смъртта с меда, просто се попиках!
Joy Joy Joy
А ние с теб сме самата сияйна ведрост, нали  Laughing

# 32
  • Мнения: 6 417
Дайте малко музика на "Аквариума" за обикновените простосмъртни де Mr. Green

# 33
  • Мнения: 5 877
Бу, загрижената мадам Reaper с трите вида езотеричен мед...  hahaha миси, миси!
Чандра, "нееее проообуждаааай воспоооооминания...."!

# 34
  • Мнения: 412
Дайте малко музика на "Аквариума" за обикновените простосмъртни де Mr. Green

заповядай     bouquet но тук ги няма старите неща...
Как е Денди?  Flutter

Андааа  Heart Eyes

...Обними меня глазами
 Обними меня душой
 Как пред строгими богами
 Я перед тобой одной
 Обними меня покрепче
 Да прижми к своей груди
 Мне так будет много легче
 Позабыть и перейти
 Позабыть и перейти

Поцелуй меня глазами
 Поцелуй меня душой
 Оборвать все нити сразу
 Легче нежели по одной
 Стебель жизни очень тонок
 А не губи его шаля
 Где-то там не спит ребенок
 Так похожий на меня
 Так похожий на меня...
(част от думичките на песента, с която лекувах Как' Сийка)   bouquet

# 35
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Какво се хилите, бе? Я, бързо по леглата! - казах завистливо аз, щото - на, още се държа. Crossing Arms
Вчера дребният ме издебна да гледам епизод от "Анатомията на Грей" и докато се усетя, видял операция.
След това цяла вечер рисува с водни бои. Това било мечка, а това, червеното по нея, било кръв.
- Олеле - викам аз - да не е ранена горката мечка?
- Не, бе, мамо - казва Самуил - във всяко живо същество има кръв, за да го оперират! newsm78
След това по същия начин бяха нарисувани дракон, рицар и един охлюв.  ooooh!
П.П. Обичам "Аквариум" и звездата Аделаида...

# 36
  • Мнения: 5 877
заповядай     bouquet но тук ги няма старите неща...
хихи, а тук ги има...
http://store3.data.bg/akvarium/Akvarium/

Василиса, Бу ще му бере грижата на зетя, ти си харесвай легло и се мятай, нъл си бременна, можеш да се поглезиш и без болест.

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Въх Бу, нИдей - медът от магарешки бодил ще ги направи неконтролируеми  Laughing

Щоооу? Какво му е специалното?

Хайде - и по чаша чай от мен... "Мед, лайка и ванилия" (Туайнингс) - подправен, естествено, с мед от новите придобивки.

# 38
  • tardis
  • Мнения: 329
Ако тормоза с руска музика помага, ето още нещо мъничко по темата  Wink

...
Очень вырос в целом мире гриппа вирус, три-четыре.
Ширятся, растут заболевания. Если хилый - сразу в гроб.
Сохранить здоровье чтоб, применяйте, люди, обтирания.

Разговаривать не надо. Приседайте до упада.
Да не будьте мрачными и хмурыми. Если вам совсем неймется,
Обтирайтась чем придется, водными займитесь процедурами.

Если вы уже устали, сели-встали, сели-встали.
Не страшны нам арктика с антарктикой. Главный академик иофф
Доказал: коньяк и кофе вам заменят спорт и профилактика.
...

Ако познаете и на кого е...  Grinning


# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Идва Смъртта с меда, просто се попиках!
Е...идвам да ви нагледам, все пак, не да ви взема. Макар че за теб мога да направя изключение Grinning

# 40
  • Мнения: 6 417
Чандричке, Дендито и него хрема го беше треснала. Mr. Green Аууу, много е крейзи музиката на "Аквариум"-все едно за мен е писана Joy

# 41
  • Мнения: 412
Щоооу? Какво му е специалното?

...нищо му няма ъ-ъ води се афродизиак  Grinning
И аз се разболявам тогаз   bowuu

Чандричке, Дендито и него хрема го беше треснала. Mr. Green Аууу, много е крейзи музиката на "Аквариум"-все едно за мен е писана Joy
Ам да заповяда, ще го излекуваме... толкоз проминентен, пък бива ли с хрема  Naughty Не. Не бива (отговаря си сама). Бива с пиво  Peace
Аквариум са класика, сега прослушай Чиж  Heart Eyes

# 42
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
...нищо му няма ъ-ъ води се афродизиак  Grinning
Е... дето се вика - тъй и тъй са в леглото... поне по предназначение да е Mr. Green
Их, бе... ще ме накараш сега да търча за още един буркан до центъра!

# 43
  • Мнения: 25 670

Ако познаете и на кого е...  Grinning


Ти пък сега! Че кой не е правил утринната си гимнастика под тази култова са соцвремената сутрешна песничка? Laughing
Отг. На Марина Влади мъжът я пее.  Flutter

# 44
  • Мнения: 5 877
Въх Бу, нИдей - медът от магарешки бодил ще ги направи неконтролируеми  Laughing

Щоооу? Какво му е специалното?

Хайде - и по чаша чай от мен... "Мед, лайка и ванилия" (Туайнингс) - подправен, естествено, с мед от новите придобивки.
ааа, този чай е трепач.
Чандра, благодарности за видеото - клипове не бях гледала. Сега ако бутнеш клип и на момъка от аватара си...

# 45
  • Мнения: 27 524
Взимам от магарешкия бодил, полезно е за черния дроб  Hug

Аз предлагам мед с 40 билки за стави, хреми и бъбреци от Родопите и пак от там един мед от един специален чай, ама забравих как се казваше, само там расте, много специфичен и странен. Някой да знае името?

# 46
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мурсалски, Блонди. Ама и той е ъъъ афродизиак Joy

# 47
  • Мнения: 412
Чандра, благодарности за видеото - клипове не бях гледала. Сега ако бутнеш клип и на момъка от аватара си...
for you  Heart Eyes
...любя, тача и милея правилата, няма вече да правя така  Blush

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 18:08 от chandra

# 48
  • Мнения: 1 629
Ох, да пета страница, ако не вкарате и мъже по леглата, няма да е нашия форум това Laughing

# 49
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мю, ако забеляза, тази седмица нямаше петъчна тема...То се знаеше, че ще избие нанякъде Laughing

# 50
  • Мнения: 412
Ох, да пета страница, ако не вкарате и мъже по леглата, няма да е нашия форум това Laughing
Не бе, само Денди е поканен засега. Аз затова казвам по-леко с меда от маг.бодил, защото... Grinning

# 51
  • Мнения: 1 813
Аз изкарах вируса преди 2 седмици по пътищата.
Ходих и се връщах 2 пъти до София с хрема,главоболие и температура  Tired

# 52
  • Мнения: 412
Обичам мурсалски чай  Heart Eyes
Минавам на вечерна визитация през лазарета - надявам се болните да се подобряват,
 Бу да си е купила още един буркан мед,
детенцето на Leo да спи спокойно тази нощ  Simple Smile
и за всички със зъбобол - (вече може) чашка алкохол,
руската музика не помага при зъбобол, но пък нейната сестра водката  Thinking би...

# 53
  • Мнения: 7 474
chandra , дано. И на всички болни бързо оздравяване  Praynig

# 54
  • Мнения: 25 670
Пък да се похваля- действа, бе!  Shocked Наистина подейства! Аааааа, диалог му било майката!  Mr. Green
Хайде чао ви, аз си отивам с пожелание скоро да ме последвате. Пък ако слушкате и си пиете редовно лекарствата, обещавам утре да ви дойда на свиждане!  Hug   bouquet

# 55
  • Мнения: 5 877
Изнамерих едни капки за нос и съм много щастлива, че дишам през носа.

# 56
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Донесох ви още чай - Зелен чай с лимон и Праскова с хибискус. На, пийте, да оздравеете!

# 57
  • Мнения: 5 877
Бу, ти си ангел с коса.  Hug Зеления го оставям за утре, че инак няма да мога да спя. Ще си направя още един мед, лайка и ванилия, мммлагодаря  Laughing

# 58
  • Мнения: 412
Изнамерих едни капки за нос и съм много щастлива, че дишам през носа.
Анде, а не ти ли се намира арома лампа  newsm78
Ако имаш такава + 2-3 капки борово или евкалиптово масло, ще дишаш и спиш прекрасно  Heart Eyes Аз така съм "лекувала" хремата на Мати навремето  Simple Smile
При липса на арома лампа - тенджера с вряща запарка от билки+лук на котлона и ти, навъртаща се около нея  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 5 877
В най-близко време обещавам да се запася.
А днес се размечтах за масло от грейпфрут - правех сок и страхотно се размириса. Преди си вземах и си го ползвах едва ли не като парфюм - разведрява ме страхотно, вдъхва енергия.

Правих си парна баня, пуснах и Ането под хавлията. Много й хареса. Ама лук не съм слагала, само малко лайка.

# 60
  • Мнения: 920
Присъединявам се към зъбоболния отбор. Ногу боли, мама му стара. И то нощем. Вчера търчах до денонощната аптека за Аулин. Ама кой ми е виновен като ходя на зъболекар само под смъртна заплаха. Но твърдо обещавам утре да отида. Ама то може да не ме боли утре.

# 61
  • Мнения: 412
В най-близко време обещавам да се запася.
А днес се размечтах за масло от грейпфрут - правех сок и страхотно се размириса. Преди си вземах и си го ползвах едва ли не като парфюм - разведрява ме страхотно, вдъхва енергия.

Правих си парна баня, пуснах и Ането под хавлията. Много й хареса. Ама лук не съм слагала, само малко лайка.
неосъщественият военно-полеви доФтор в мен скърца със зъби от яд - имам налични и лампа, и масълце (е, лимоново, но нейсе) -в по-ранен час тутакси бих дотичала да ти ги дам (и да върна поне малко жеста с безкрайно вкусната ти книга, която още препрочитам  Heart Eyes)...
А може би утре?  Simple Smile

# 62
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Аз да се оплача, че доста време вече недочувам с едното ухо, след като лепнах някакъв вирус. Утре ще трябва да отида най-накрая на УНГ.

# 63
  • Мнения: 1 493
Влизам и аз в лазарета - гадното вирусче ме налази през седмицата и ми възпали синузита - не мога да дищам .

# 64
  • Мнения: 5 877
неосъщественият военно-полеви доФтор в мен скърца със зъби от яд - имам налични и лампа, и масълце (е, лимоново, но нейсе) -в по-ранен час тутакси бих дотичала да ти ги дам (и да върна поне малко жеста с безкрайно вкусната ти книга, която още препрочитам  Heart Eyes)...
А може би утре?  Simple Smile
Много, ама много си мила, само че ние сме заразоносители, а ти имаш дете...

# 65
  • Мнения: 412
Точно сега нямам  Rolling Eyes т.е. с татко си е за няколко дни в Смолян, а аз съм трудноприлепчива към вируси (или те към мен  Laughing), така че утре след работа може да се видим някъде във вашия вилает и да доставя лЮкарството, а и на по чай с ром    bouquet

# 66
  • Мнения: 2 212
Влизам и аз в лазарета - гадното вирусче ме налази през седмицата и ми възпали синузита - не мога да дищам .

Малко е гадно, но слагай капки с вода и сол например или за лук с вода бях чела тук...взимай мерки, защото прекарасно те разбирам и това не се трае... Sick

# 67
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз на вечерна визитация. Нали ви казах да сте по-малко, бе? Вие какво - с просто делене ли се множите?
Бу, стига си ги поила с този чай, аз греяно вино предлагам:

# 68
  • Мнения: 5 877
Ха! Това е идея. Имам едно калпаво вино, отивам да му сложа канела, портокалова кора, карамфил и чер пипер.

# 69
  • Мнения: 2 212
Малко офф ама откъде произлиза думата "лазарет" много ми е интересно, както и самата дума ми е много интересна и благозвучна някак си, простете невежството ми   Embarassed

# 70
  • Мнения: 1 866
Стодал-а го предписах аз Rolling Eyes. Проблем ли е да го пие? Confused Освен него, вчера дадох и ударна серия (по една таблетка през 15мин. в продължение на 2 часа) друго хомеопатично "Грип - Хил".

Мисля, че ако кажеш на хомеопата какво си направила ще има смъмряне Grinning Абсолютно са против коктейли като Стодал, Гри-Хил и подобни. Rolling Eyes
Дъщеря ми взе да се оправя от кашлицата и сополите, бебока започна обаче. Вече 2 нощи помпим с таткото сополи и го давим с физиологичен разтвор, защото иначе се дави и кашля. Каката много си обича братчето и все го целува, та очаквам когато свършат сополите на братчето, да се върнем пак към каката. Чудя се ще има ли поне веднъж един момент в който и двамата да са здрави? От 3 месеца насам май се е случвало само за няколко дни.  newsm78

# 71
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ябълково греяно вино

1 л червено вино,
чаша и половина захар, 2 ябълки,
15-20 зърна черен пипер,
канела на пръчки,
4-5 зърна карамфил, лимон.


   Във виното се добавя захарта, нарязаните на кубчета ябълки и подправките и се довежда да кипене. Сваля се от огъня и се оставя за 10-15 мин. да поеме аромата. Прецежда се и се разлива още горещо. Във всяка чаша се поставя резенче лимон и по желание няколко кубчета ябълка.

# 72
  • Мнения: 1 629
Справката с Етимологичния речник казва така:
от италиански lazzaretto първоначално болница за прокажени във Венеция, по името на евангелския прокаженик  Лазар.

# 73
  • Мнения: 2 212
Справката с Етимологичния речник казва така:
от италиански lazzaretto първоначално болница за прокажени във Венеция, по името на евангелския прокаженик  Лазар.

Мерси Мю...  Heart Eyes   а аз правих някакви асоциации с Христос и там, че излекувал по-точно възкресил Лазар...

# 74
  • Мнения: 5 877
Ябълково греяно вино

1 л червено вино,
чаша и половина захар, 2 ябълки,
15-20 зърна черен пипер,
канела на пръчки,
4-5 зърна карамфил, лимон.


   Във виното се добавя захарта, нарязаните на кубчета ябълки и подправките и се довежда да кипене. Сваля се от огъня и се оставя за 10-15 мин. да поеме аромата. Прецежда се и се разлива още горещо. Във всяка чаша се поставя резенче лимон и по желание няколко кубчета ябълка.

тъй, знам, ама аз си го направих според наличностите - плюс портокалова кора, минус ябълка, с едно пакетче кафява захар, минус карамфила, че не можах да го намеря, ииииии черният пипер го сложих млян, което окончателно ми отпуши синусите Simple Smile Ааа, канелата и нея си я сложих мляна, свършиха ми пръчиците.

# 75
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ми то това си е нова рецепта. Патентовай я Laughing

# 76
  • Мнения: 5 877
ааа, ще ме съдят един куп осмодекемврийски съавтори Simple Smile

# 77
  • Мнения: 412
...имаш от мен няколко гвоздейчета карамфил  Peace + червени селски ябълки  Heart Eyes
Естер, потърсих и аз произхода, но попаднах само на някакъв съмнителен руски съновник, според който ако сънуваш лазарет, значи скоро ще бъдеш прикован към постелята  Thinking...много оригинално, няма що  Mr. Green
Извод - да  Peace на руската музика и не на съновниците им  Laughing

# 78
  • Мнения: 2 237
Чук-чук,отворете ми лазарета..... Sad От няколко дни съм жестоко хремясала.И аз изнамерих едни капки Олинт,е верно,детски са,ама стават.И точа едни сополи (  Embarassed )  ужас ! мани,ми като ми е запушен носа не усещам кога дребното се е начишкало.Добре че сетра ми е тук да подушва "нещата"  Mr. Green
Айде на всички бързо оздравяване и наздраве с ракийката ! Или с рома,кой каквото има...... Laughing

# 79
  • Мнения: 2 959
Анда, много интересен и привличащ лазарет Си отворила. Аз само за малко прелитам, и ще се възползвам от една чашка зелен чай от Бу. Оздравявайте, Момичета, и дано утре да няма новопостъпили тук, въпреки че при толкоз грижовен и елитен персонал ще е трудничко, май?! Hug

# 80
  • Мнения: 1 813
Да,в клуба съм.
Преди малко ми дойде и се лекувам с 2-ри шоколад Милка   Embarassed

# 81
  • София
  • Мнения: 2 623
Охххх и аз да се оплача  Cry Пети ден малкия е на антибиотик и според мен почти никакво подобрение. Сополите текат със страшна сила, кашля както и преди 5 дни, а в същото време гърдите са му чисти. Вече не знам какво да го правя  Cry

# 82
  • София
  • Мнения: 2 210
Ах виеееее!!!
Абе да не сме се мляскали с половината от вас по срещата, пък да не съм разбрала Mr. Green Mr. Green и да сме чифтосали вирусите??
Ама аз явно съм яко биче (телеЦ демек), вчера бях жива умряла, първо мислех от ред була и водката на гладно в петък, но се оказа гадния вирус-грипирус с повръщането, болките в мускулите, отпадналост и главомаене...Вчера не знаех на кой свят съм..Чайчета, мнооого вода с лимон, витамин Ц...
Днес сутринта як сърцетуп, (още не ми е съвсем добре), но жалост вкъщи не намерих, исках да лежа и да чета на уютно, леко затъмнено (че и очите ме болят), нооо....малчо си иска своето, а бащата не се трогна...Та излязох с Ивчо на дълга разходка, едвам се влачех, гласувахме, поиграхме , следобяд спах с него над 3 часа и сега съм значително по-добре...
Но ще си седя при вас-толкова ми е уютно, а  и сте такива сладки грижовници, че не ви сменям за нищо!
Отивам да направя фрешче от грейпфрут за всички нас!!!!
Пожелавам екстра кондиция на всички болнички утре и спокойна нощ!
А здравите да се пазят, че по-лошо от болни мами няма Sad
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
АНде! Ще те номинирам за най-ценни теми напоследък Heart Eyes Wink

# 83
  • Мнения: 3 760
Подло дразните със срещата..., която преболедувах...
Но не мога да ги преживея тези луксациЙ  Cry
КорЕгирайте ме ако трябва...

# 84
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Сутрешна визитация Grinning. Ставайтееее и беж по задачи. Свърши уикенда. Кой боледувал - боледувал. Mr. Green

Хубав ден, момичета! Дано да сте поне малко по-добре.

# 85
  • Мнения: 25 670
Ама вие още ли се търкаляте тука???  Shocked
Марш на тръстиката - почивката свърши!  Mr. Green
  bouquet

# 86
  • Мнения: 899
Докладвам, че съм в болничен до сряда.. Събирам си съставните части и ги занасям до леглото!

Сила вам !  Laughing

# 87
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Уфффффф.Син ми е прихванал някакъв вирус.Тъкмо го пооправихме и взе че и щерката се разболя.
 CryВсе още и двамата са сополиви. SadМъж ми да не остане по-назад, взе че и той се оплака, нещо гърло го боляло.Как бе братче да ми остане време аз да се разболея.  33uu

# 88
  • Мнения: 5 877
Ането е в отпуск до сряда. Аз също. 

# 89
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Оооо, бая чай с мед ще изпиете...Ще се наложи доставка по куриер Laughing

# 90
  • Мнения: 1 655
Стодал-а го предписах аз Rolling Eyes. Проблем ли е да го пие? Confused Освен него, вчера дадох и ударна серия (по една таблетка през 15мин. в продължение на 2 часа) друго хомеопатично "Грип - Хил".
Стрелче, объркала си хомеопатичното лечение. Друг път не дей да самопредписваш, еле пък и такива бози като СТОДАЛ и Парагрип.

# 91
  • Мнения: 4 473
Стодал-а го предписах аз Rolling Eyes. Проблем ли е да го пие? Confused Освен него, вчера дадох и ударна серия (по една таблетка през 15мин. в продължение на 2 часа) друго хомеопатично "Грип - Хил".
Стрелче, объркала си хомеопатичното лечение. Друг път не дей да самопредписваш, еле пък и такива бози като СТОДАЛ и Парагрип.

Хубаво ми се накарахте Crazy. Знаех, че ще сгреша, но нямах избор. Някой хора в къщи искаха да давам антибиотик Shocked, затова тези `бози` бяха най-лекия компромис ooooh!.
Освен да не казвам на лекарката какви съм ги свършила Rolling Eyes Blush?!

# 92
  • Мнения: 1 616
Силно се надявах да прескоча тази тема, ама не - ето ме и мен записана в лазарета. Sad От вчера се сополивя и пих Фервекс, но цяла нощ съм кашляла като раздрана, та тази сутрин прилежно си купих антибиотик и такааа... Най-лошото е, че утре синът ми има рожден ден, а аз съм крива, отпаднала... Това ми е коронният номер - за празник да съм болна... Sad

# 93
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ама вие още ли се търкаляте тука???  Shocked
Марш на тръстиката - почивката свърши!  Mr. Green
  bouquet

аа, ний отдавна сме на тръстиката ooooh!
болни, неболни, няма кой да ни търпи да не работим и да се помоткваме Rolling Eyes

# 94
  • Мнения: 293
Емито, да не би аз да съм разпръснала вирус на срещата??  Embarassed
Ама не съм с таквиз симптоми, само си покашлям.. И нищичко не пия (комай за грог, обаче, се замислих), мисля си - юнак съм аз, ще ми мине като на куче Laughing

Мотаеше се една китка мурсалски чай вкъщи, викате да я потърся, а  Mr. Green

Анда, кое Пратчетово четеш?? Тоз, дето ми отмъкна първото издание на Малки богове, ще го убивствам!

# 95
  • Мнения: 5 877
Тъмната страна на слънцето. Ама не ме кефи нещо. Или съм безбожно остаряла, или това е нетипично за него. Снощи дори се престроих по едно време да гледам с детето "Аладин и царят на крадците", фм.

# 96
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Чай... Чай, моля! Чай... Кой иска чай...

# 97
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И мед от детелина Flowers Four Leaf Clover

# 98
  • Мнения: 5 877
Насам, сестри мои милосердни Simple Smile

# 99
  • Мнения: 293
Тъмната страна я е писал на 16 години, май   Crazy

От туй време си беше преработил като по-дърт Килимените хора, препоръчвам  newsm26
Съжале за офф-а, ма не може да се спомене мистър Пратчет, и аз да не дам компетентно мнение  Mr. Green

# 100
  • на село
  • Мнения: 1 028
Насам, сестри мои милосердни Simple Smile

Носим, носим.....


ама малка чашка, че ще ни се кара модератора.... Mr. Green

Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 13:04 от tatyana_77

# 101
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Нови витамини за болните, молиииииим

# 102
  • Мнения: 5 877
удоволствие е човек да е болен при вас  Laughing

# 103
  • Мнения: 809
Сега-засега отивам в леглото с един стар Тери Пратчет, после ще дойда да видя кои сме заразоносителите.


Анда, както ти казах на срещата, от мен имаш една "Бялата крепост". Не, че искам да си болна и да стоиш вкъщи и да четеш... Оздравявай бързо!  bouquet

# 104
  • Мнения: 272
Като гледам, май и аз съм за лазарета.
От сума ти време ме е замъчило гърлото - тамън се зарадвам, че минава, на другия ден пак боли. После ухо, после синузит...
Не съм се тръшнала да лежа, щъкам след лапетата, ама аха-аха да ме събори пустата му настинка.
Сутрин ставам с един глас - като на Дарт Вейдър /като него и дишам  Mr. Green/ и Голямото Малко пита : "Мамооо, ко бОли те?"
Казвам: "Боли ме гърло и имам сополи". И той ококорено ме съветва: "Мамооо, пииш чай".  Heart Eyes
И сядаме да пием чай. За него - билков, за мен - Mint & Green Tea на Twinings. Та, за моя чай иде реч - изключително ободряващ е, светва ми пред очите от него, даже и да съм за пореден ден с болящо гърло.

Ааа, щях да забравя - масаж му е майката! Мъжовете да не се ослушват, ами да действат както подобава върху схванатите женски тела. Първо врата, после раменете, после гръбнака и т.н... Нали? Вие си знаете... Hug

# 105
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
...още витамини и минерали за болниците  Grinning

# 106
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Минерали, хъм Crossing Arms Туй на чоколяд ми мяса...

# 107
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
ДЕ ВАня, ти да мълчиш! Все едно не знаеш колко полезности има в едно блокче шоколад!

...а за който не се потриса, може да осигурим малко бутилчици със здравословно мляко, съдържащо антитела и имуноглобулини. Ъъ, собствено производство  Blush

# 108
  • София
  • Мнения: 2 210
Моля ви , спрете с тез мили думи и навременни грижи, че толкова съм  въпиюща за тях, че ще обърна резбата Joy Joy
Как няма около мен някой реален така да се погрижииии Cry Cry
Днес пак ми е много зле, вчерашното подобрение за кратко е било.....
А имам адски много работа, та се наливам тук с лимонената вода и повече от Активиа не смея да хапна, да няма изненади...
Оооо, мъка, мъка...
4есънче , сладко, не си ме заразила ти Simple Smile
По-скоро ми подейства освежаващо позитивната ти компания  bouquet

# 109
  • Мнения: 293
хм.. баш активия ли Mr. Green Не бих рискувала с нея.. в такива моменти Simple Smile

я си хапни като хората:


Да се оправяш бързо, та да ти грейне пак усмивката!!

аз пия 4-то нес кафе Crazy Една колежка ми викаше едно време - стига с тоя зверолин, ще се разбеснееш  Mr. Green

# 110
  • Мнения: 5 877
Бу, и шоколадът ли тъй... със собствено производство? Ми хубу... аз правих навремето един крем-карамел, ама не мога да си спомня с млеконадоя ли беше, или с излишната останала хумана...

# 111
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Подозирам, че всички сте от здрави, по-здрави! Сами си намирате причина, да се излежавате и да ядете шоколад и разни, подшмрък, вкусни неща.  smile3530
Защо, защо никой не пуска тема за завистта, когато наистина ти потрябва такава тема, а?  smile3511

# 112
  • Мнения: 1 813
Добре си прекарах сутринта ранно рано в 05:30 мдааааааа.
Събудих се от зверски болки в корема,нямах аулин и чаках до 08:00 докато отвори аптеката и си взема "дозата".  #2gunfire  #2gunfire
После спах до 14;00.Смотано ми е много днес  Tired

# 113
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Анда, не - шоколадът е от магазина, яж спокойно Laughing

# 114
  • Мнения: 7 474
аХ`Не!  да не си лепнала гадния вирус Praynig Дано не си ,че е ужасен Praynig

# 115
  • Мнения: 1 813
аХ`Не!  да не си лепнала гадния вирус Praynig Дано не си ,че е ужасен Praynig
А,не .Аз снощи писах,че ми дойде към 23 часа.
Винаги съм така - идва ми и след няколко часа е ужааааас.
А вие как сте? Оправяте ли се,че като те четох с този Пирогов...

# 116
  • Мнения: 7 474
Оправяме се май Praynig Днес спахме нормално, но сега започна една гадна кашлица, дано скоро мине. ooooh!

# 117
  • Мнения: 1 813
Попринцип температура имате ли? Че нали вечер се вдига... дано нямате проблеми и спите и през нощта добре  Praynig

# 118
  • Мнения: 7 474
Температура не , само сополи и кашлица, като продължение на болките в корема и дрисока ooooh!

# 119
  • Мнения: 1 813
Аз бях такова дете.
Каквото и да се разболея,настинка,грип,вирус каквото и да е винаги първо в стомаха ме удряше.Така ме усещаха още преди да се разкашлям  Rolling Eyes

# 120
  • Мнения: 1 629
Как сте, дечица? Всички кихащи и подсмърчащи, марш по леглата с книжка и чайче! Здравите могат да останат, за кураж на болничките Grinning
Василисе, каква завист, бе кака?

# 121
  • Мнения: 25 670
Подозирам, че всички сте от здрави, по-здрави! Сами си намирате причина, да се излежавате и да ядете шоколад и разни, подшмрък, вкусни неща.  smile3530
Защо, защо никой не пуска тема за завистта, когато наистина ти потрябва такава тема, а?  smile3511
Алооооу, малката, к`ъв ти е проблемът?  newsm78
Сега ако не можеш да ядеш каквото ти се иска, кога друг път, бе рожбо мамина?  Mr. Green Laughing
Само не ми казвай, че пазиш линия за третото!  ooooh!

# 122
  • Мнения: 1 114
И аз съм за лазарета. не знам кой ден съм с хрема и главобол. Все си виках, няма да пиша, че то вече почти ми е минало... ама неее...
И една температура поддържам /най-гадната/  - 37. Фервекс-мервекс, чай Twinings с портокал и канела, ама полза нема.

# 123
  • Мнения: 1 114
Пак съм аз. Добреееее, болните са по леглата и нанкат.
Утре ми дайте адреЗите си на лични. Ще ви изпращам ей такива кошници...

# 124
  • Мнения: 899
Давам си адреза, веднага!!

Аз съм по-добре, да живей Оспамокса, за първи път са такъв кеф си го пия, помага пущината.
Даже вчера направих първата питка в живота си, стана огромна и чудесна, черпим всички болни !


# 125
  • Варна
  • Мнения: 6 878
Грипа го минах преди 2 седмици ей тъй на крак, с много чай, мед и супа. Остана някаква кашлица странна, в началото кашлях чат-пат, после по на често и така докато миналия петък колежките не ме изритаха от офиса да ходя на лекар. Там пък ми фотографираха белия дроб и ме изненадаха с двустранна бронхопневмония. ooooh! И ме хоспитализираха у дома за цяла седмица с две шепи хапчета. Останалия народ у дома е здрав.
А аз се чудя тъй както съм болна дали да не ида на фризьор, че нещата отдавна са придобили грозен характер. Thinking

# 126
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192


Питката на Умбра. И мед за нея:

# 127
  • Мнения: 3 740
Хайде, освобождавайте леглата, че идем целокупно: мъжО кашля, щерката буха, синковците подсмърчат здраво, а аз куцам наоколо.
И да не си отнесете кошниците с лакомства, оставете и за нас! Че то как се изхранва толкоз народ...

# 128
  • Мнения: 1 399
И аз се вмъквам.
Хремата ме напусна, но на кашлицата взе, че й допадна режима, който й предлагам.
Чайчета, мед, фрешове, супички, шоколад, излежване, разходки /в мъглата  Confused/ - харесаха й мнооого.
Само от секс съм я лишила, че мъжО го няма, ама то и лИбовник ако й бях намерила съвсем щеше да й си услади  Laughing
Така че от днес спирам с глезотиите  Stop
Мисля да я сплаша с доктора и да я тровя с антибиотик, ама ха  Crossing Arms

# 129
  • Мнения: 5 877
Ааа, и моя адрес получаваш веднага!!! Третото легло вдясно, до купчинката носни кърпички.

# 130
  • Мнения: 6 578
Влизам и аз в лазарета - гадното вирусче ме налази през седмицата и ми възпали синузита - не мога да дищам .
Опитай със Синопред-страхотен е за синузита.Но дори и да ти олекне,изпий цялото количество. Flowers Bouquet

# 131
  • Мнения: 3 447
Хайде, рожби болнички, бързо протягайте чашите с чай насам Heart Eyes

# 132
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Вижте какво, ако ще се изпращат благини - и аз ще се пиша болна!

Амаха!

Айде ставайте вече, че идва нова смяна, ми да! Залежахте се нещо... Предлагам по три дена на легло, после кой ***л - ***л, кака се ожени.

# 133
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Хайде, рожби болнички, бързо протягайте чашите с чай насам Heart Eyes

Аха, ето те!  Hug
И аз искам една капка, нищо, че все още съм здрава (чук-чук на дърво, на детето в градината пък има варицела  ooooh!).

# 134
  • Мнения: 3 447
На теб - нье, защото си непразна Naughty Но мога да капна малко за детето Hug

# 135
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Алоу, някои от тях са на антибиотик...
На свиждане се ходи с цветя, драга...


Моля ви, оздравявайте, за да затвори лазарета. Чувствам, че и Василена се е запътила към вас Sad

# 136
  • София
  • Мнения: 15 475
Мили момичета, давайте бързо съвети за лечение, че от снощи и аз съм болна, а ми предстои пътуване по чужбина в близките няколко дни! Смуча от снощи oscillociccinum, но не виждам да има ефект. Приемам съвети всякави, без мед - не го понасям! newsm78. Кое действа най-бързо и най добре при този грип?

# 137
  • София
  • Мнения: 2 210
Мръъъън. Още съм супер зле. Офисът ми е на петте кьошета. Тва за кошниците. И ако има някоя от вас наблизо да ме заведе до "Елвис" на обяд за по пилешка или спаначена супичка?????? Моляяяяя....

# 138
  • Мнения: 5 877
На шега, на майтап, ама аз ром ще си купя.

# 139
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
На шега, на майтап, ама аз ром ще си купя.
Е, ти още малко и ще си признаеш, че домашното впиянчване ти е единствената цел да отвориш лазарета... Laughing

# 140
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
И аз се присъединявам към болните.Не знам това дето ме мори  грип ли е или ангина ,но ми е страшно зле а съм и на работа.Адрес за доставка на кошничката ще дам на лична. JoyОт утре обмислям да изкарам един болничен. Ill

# 141
  • Мнения: 3 447
На шега, на майтап, ама аз ром ще си купя.
Е, ти още малко и ще си признаеш, че домашното впиянчване ти е единствената цел да отвориш лазарета... Laughing
Това ли било бе...  на Анда й се пие ром, ама пуска тема, за да излезе, че ние сме я подкокоросали  Mr. Green

# 142
  • Мнения: 293
Taйна, забрави за осцилококцинума, той е само за първи симптоми, още само да чувстваш лееко неразположение, а бе - сещаш се.
Пробвай (айде да не подкокоросвам за ром Twisted Evil  Laughing ) фервекс или нещо подобно...

# 143
  • София
  • Мнения: 2 210
Искам супаааааа Mr. Green

# 144
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
На всеки по паничка:

             


За Еми специална обаче  Mr. Green

# 145
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ееее, Бу, нека малко се поразмърдат и си я направят сами. Стига са симулирали Mr. Green

# 146
  • София
  • Мнения: 2 210
Бу?? Скоро да съм ти казвала, че те обичам??? Heart Eyes
Мацки поради обилно, неконтролируемо слюноотделяне, напускам работното си място и отскачам до "Елвис" за супичка. Пък и един ром мога да дрънна после, пък а, ако ше да се разуе Mr. Green

# 147
  • Мнения: 527
 и ас сам тук дасе поглезя имам ужасен главобол  ooooh!от сношти нямам апетит пих кафе и май мисе гади супи4ките изглежат супер ....но добре 4еса на снимка штото Sick Sick Sickскорошно оправяне на вси4ки  bouquet

# 148
  • Мнения: 3 447
Ееее, Бу, нека малко се поразмърдат и си я направят сами. Стига са симулирали Mr. Green


Ето това е размърдване Twisted Evil

# 149
  • Мнения: 27 524
Мен пък от вчера ме боли дясното ухо, не постоянно, но като си отварям устата доста  Confused Не знам защо и от какво, ако не мине до утре или се засили, ще търся доктор. Някой да е имал отит и да знае как и защо?  Rolling Eyes

# 150
  • Мнения: 5 877
леле, какво име ще ми излезе. А и не купих ром, на пазарчето нямаше достоен. Бу, харесвам си супата долу вдясно, мИсИ!

# 151
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Дона, много просто бе. Не, тцъ. Трябва така:

   


...или даже, ако ще сме брутални:


   

# 152
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ай стига сте спамили, ами вземете и и сгответе поне Mr. Green

# 153
  • Мнения: 5 877
Толкоз ви беше грижата, мадам Рийпър. Два дни болни и аре на полето. Още малко ще искате да носим водата за супата така:
 


Ми болните дяца, и те ли тъй?

# 154
  • Мнения: 3 447
Айде, готвача дойде Blush

# 155
  • Мнения: 27 524
Оле, аз оздравях  Crazy

# 156
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
хм, абе и вие ще додите да лежите у лазарета;
тогаз ще видите вие какво ще ядете...
супа ли, нъцки...
вода и хляб (даже и за него ще си помислим дал' да ви дадем) Crossing Arms

Аз мога да се похваля, че спрях антибиотиците.
вече не са ми червени очите, но пък нещо ме сърбят.
Пак ще се посещава дофтор ooooh!

Блонди, как оздравя толкова бързо

# 157
  • Мнения: 899
Мен пък от вчера ме боли дясното ухо, не постоянно, но като си отварям устата доста  Confused Не знам защо и от какво, ако не мине до утре или се засили, ще търся доктор. Някой да е имал отит и да знае как и защо?  Rolling Eyes

Блонди, при мен тъй започна...купих си капки за уши и капах, капах, но премина в цялостно тръшване  Tired
Иди на лекар, за всеки случай.  Hug

# 158
  • Мнения: 27 524
Pipince, като видях готвача на Доня  Laughing

Umbra, мерси за съвета, до утре ще изчакам и ще ходя. Уф, че мразя болести  Close

# 159
  • Мнения: 293
лелей, готвачът е номер 1  Mr. Green

сега, да казвам ли...или ще ме  #2gunfire : под домашен натиск отидох на дофтор.. и се разбра, че съм изкарала едно такова - на крак, каза дофтора, било съм здраво добиче.
Еми, не ме стреляй.. Praynig  Анда, до теб не съм седяла / кашляла.
Ако не сте били при чичко доктор - бягайте, че ми тежите на съвестта!
Ама съм уфсъ, защо, защо беше тоя зор болна по срещи да ходя Tired

# 160
  • Мнения: 27 524
Чесънът винаги е добре дошъл в Лазарета  Joy

И моя приятелка изкара мононуклеоза  Peace

# 161
  • София
  • Мнения: 2 210
Чесънче, как ти поставиха постфактум диагнозата?? Мононуклеозата не е чак толкова безобидна, кръвната картина се нормализира с месеци...Не и вярвам на твойта доФторка... Опасна е много за децата...(пък ти си такова сладко дребосъче Wink)А и лимфните възли сериозно се подуват...Тц. Не мисля , 4е си изкарала мононуклеоза на крак..
Аз да ви кажа си доставих удоволствие на изнуреното тяло и още по-изнурената душица...Хапнах крем супичка от зеленчуци с крутон4ета, пийнах айрянче и за десерт...срааам Embarassed Embarassed за линията ми, но триумф за сетивата- крем тирамису, изключително добре направен, даже половината си взех за офиса за следобяд с кафенцето. На връщане минах през книжарницата на ТРИД на Скобелев и си купих "Лимони на масата" на Джулиан Барнс. Довечера ще си позачета Wink. Сори за ОФФ-а, ама някой чел ли  е нещо от този "маестро на британската литература" (така пише в анотацията)?

# 162
  • Мнения: 293
 Joy Joy Хапвайте, де!

мен по ме плаши да не съм заразила някой.. Мислех, че само с цигарен дъх съм ги тровила, а то Crazy

А, Еми писала Simple Smile Му пусна ми кръвна картина, а отидох заради бучка на гърлото на необичайно място.. Сега ми е предписал имуностимулант и след няколко дни - втора кръв ще ми източват (а първите му илачи - не си дадох труд да ги купувам, и за таз боза ще се замисля)

Ама ти ходи ли на лекар???

Мисля, четох ги тия лимони.. приятни разказчета, ако не се бъркам с друга негова книжка thumbsup

# 163
  • София
  • Мнения: 2 210
Не съм ходила. Аз днес съм малко по-добре. И не се тормози-никого не си заразила. Добре, че не съм толкова импулсивна като в по-младите години Mr. Green и не налитам да целувам всеки но в познат, с който надуша, че "сме от една порода" Joy
Само ултра импулсивно целунах по бузата Карен като си тръгвах, ама тя ми е слабост ужасно отдавна, а чак на тази среща успях да си поговоря с нея Wink

# 164
  • Мнения: 293
ти добре ме подсети за лимони, благодаря  Mr. Green

иначе - не писах много за Дж. Барнс, щото не съм го препрочитала (взех го назаем, затва), та не помня (старост-нерадост Joy ) вече, но хареса ми, наистина! Их, направо завиждам   bouquet , мен само учебно помагало за шофьори ме чака вкъщи..   Sad

# 165
  • Мнения: 5 877
"Лимони на масата" е страхотна книга.  Peace

# 166
  • Мнения: 3 861
СВободни места има ли още???


Домашният вече вирус този път не подмина и мен...гадно ми е, носът ми тече, гърлото ме боли, имам температура, а утре съм на изпитпо кормуване...гадост

За капак съм сама в къщи с болен Каляон, който все е недоволен от нещо и омърмори светът Crazy

# 167
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Показах на мъжа ми готвача и сега той не ми дава да се разболея.  Blush
Лош, ревнив мъж! Crossing Arms

# 168
  • на село
  • Мнения: 1 028


Чесън, чесън ще ви оправи вас.... Crossing Arms
То не бяха ликьорчета, то не бяха ромчета.... Па и какъв готвач си намерили, брей!

Симуланти такива! Mr. Green

# 169
  • Мнения: 3 447
Показах на мъжа ми готвача и сега той не ми дава да се разболея.  Blush
Еми... като си толкоз глупава, стой си здрава тогаз Crossing Arms

# 170
  • Мнения: 3 042
Днес от любопитство надникнах в темата, за да видя за какво става дума. Еххххххх  заразих се явно.  ooooh!  hahaha Ето ме сега с течащ нос. Пих един Фервекс и отивам да се гушна на топло. Mr. Green
Щерката от миналата седмица е болна, дали от нея не пипнах нещо.............. ooooh! Rolling Eyes

# 171
  • Мнения: 2 386
И аз да се гушна на топло при вас....с моята пневмония... Sick
Спокойно,не е заразна  Naughty

# 172
  • Мнения: 412
Визитацияяя  Grinning
Виждам, всичко си имате  Grinning
Хайде, рожби болнички, бързо протягайте чашите с чай насам Heart Eyes

...само си прибирам руската музика, че не върви към рома и ви завивам за лека нощ с Buena Vista Social Club, че и без това тоз лазарет е повече social и твърде много club...досега някой да е оздравял?  Mr. Green   bouquet

# 173
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Посместете се малко, моля...Идем...Василена с придружител Sad. Диагноза - утре. Сега само симптоми - влажна кашлица, зелени сополи и отвратително настроение.

# 174
  • Мнения: 25 670
Аз оздравях и рецепта успешна дадох даже, ама по стар народен обичай, кой ще ти чете първа страница?   Crossing Arms
Ама на такова глезорене в лазарета, веднага пускам заявка да ме повтори!  Mr. Green

# 175
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ще ме прощаваш, Как`Сийке, ама детето е непълнолетно. Какво искаш, да я развращавам?
Знам, че не се отнася за мен

# 176
  • Мнения: 412
Аз оздравях и рецепта успешна дадох даже, ама по стар народен обичай, кой ще ти чете първа страница?   Crossing Arms
Ама на такова глезорене в лазарета, веднага пускам заявка да ме повтори!  Mr. Green

...ама уважаема, вие отдавна сте мобилизирана към медицинския персонал, за болни се броят само гражданките по леглата, а не съмнителните лица около масите  Grinning

# 177
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Бе то медицински, медицински, ама ей на - как ще дойда и аз като пациент...Пфу, поне супата да бяхте сварили, след като изпихте рома Joy

# 178
  • Мнения: 5 877
Днес детето каза, че ядем супа с букви и вируси (направих му "От А до Я" на Маги, защото не бях в кондиция да вадя картофи, сори, Бу). Мноу беше право!!!
Затова пък температурата й се отразява на творческия темперамент, направи ми страхотен дългошиест динозавър от пластелин, а също и едно слънце със забодени надълбоко лъчи (не го описа така де, ама така изглежда), което си сложих до компютъра. Сега при таз погода няма как да не оздравеем.

# 179
  • София
  • Мнения: 2 210
.. направи ми страхотен дългошиест динозавър от пластелин..
Ха-ха, моят Ивчо веднага би се изцепил "ааа дип(л)одок мамо" Joy
Мен преди малко пак ме втресе и станах да си направя чай, но пък преди лягане си взех една гореееща вана с пяна и чаша червено вино за блясък в окото и досега спах като къпана Wink
Дребосъчко даже ме снима, ама само една снимка на фокус има:http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1433331, другите са.... Joy Joy

# 180
  • Мнения: 5 877
Абе тя го знае като "бронтозавър", обаче повече я кефят галените имена от "Земята преди хората" - знае "трицератопс", но си казва "трирог", например. Laughing

Завиждам ти за ваната, супер идея, трябва и ние да си инсталираме.  Laughing

# 181
# 182
  • Мнения: 3 447
Ееее, вече съжалявам, че се ваксинирах против грип Simple Smile Heart Eyes

# 183
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
На болните пращам прислуга по домовете - да им подреди и изчисти.



# 184
  • Мнения: 1 399
Аз оздравях и рецепта успешна дадох даже, ама по стар народен обичай, кой ще ти чете първа страница?   Crossing Arms
Не стана Как`Сийке!
Още същата вечер пробвах с  Халкохол, ама както казах на мойта кашлица й се услади даже /хм, алкохола май съм забравила да го спомена/
Но кутийката с антибиотик май я уплаши. Ще излизам скоро от лазарета аз. Само един ден лЮкарство и вече имам видимо подобрение.

# 185
  • на село
  • Мнения: 1 028
 newsm18 ПРИ-СЛУ-ГА-ТА, ПРИ-СЛУ-ГА-ТА!!! newsm18

Искам и аз! Я се понаместете че да легна! Бързо, бързо.... smile3508

# 186
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828

...свиждане по домовете от доброволчески комитет:

# 187
  • Мнения: 4 068
Мен приемате ли ме в лазарета?
Не съм грипозна, но вчера си счупих четвъртия пръст на лявата ръка. Ей тези помощници дето Бу ги праща ще ми свършат чудесна работа за около месец. Grinning

# 188
  • Мнения: 5 877
Бу, това не е много kid-friendly  Laughing
Аз кажи-речи оздравях, но на мюмлата днес й изписаха антибиотик  Confused Тя е общо взето жизнена, но кашля издълбоко и хрипливо, температура вдига вечер, сополи два реда... разстройство. Хич не ми се дава този антибиотик, ама не смея на своя глава да го отменя, още повече, че татко й се притеснява от бронхопневмония.  newsm78
Та сега съм й устроила пир до леглото с азбучна супа, любимите й сандвичи с краставица и сирене и плодово мляко. Дано поспи после.

# 189
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Моля, помощниците, я насам на пресните провизии, кът- кът- кът...


Василена е с бронхит Sad. Седем дни домашен режим. После - направление за някъде...
Шегата си е шега, ама май аз ще затварям лазарета...

# 190
  • Мнения: 5 877
Минавам в отбора на лекарите, колкото оздравяла - толкова.
Ето на болните дечковци, че кафето не е полезно за тях.


Впрочем куклата Пипи с лекарска престилка и касинка от хартия (малко нескопосани, ама кой ти гледа) върши чудеса у дома.

# 191
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Анде, ама аз на детето нося бонбонки


ами ги бях скрила за награда след сиропчето Grinning

# 192
  • Мнения: 5 877
И една приказка им пуснете от мен:
http://store3.data.bg/shmirgi/detski_prikazki/prikazki_divite_lebedi.mp3

# 193
  • Мнения: 899
Ух, че вкусотии, аз още не съм оздравяла, тъй че се присъединявам и почерпвам  Laughing
Ходих да си взема болничния, че утре отново съм на работа, а лекарката ми се накара, че не съм искала за повече дни. До неделя ще пия антибиотика (мислех да го спра утре  Confused), ухото ми е още възплаено, не мога да спя от кашлица и има някакви съмнения да не ми се отключи наследствена астма, че много се задъхвам. Аман! Оплаках се! Не знам как ще издрапам на работа, като изляза навън и ми се завива свят...
Айде, тръшвам се за последно при вас.

# 194
  • Мнения: 3 861
Ииииха, Бууу, както си го подкарала, няма да оздравявам скоро  Laughing

# 195
  • Мнения: 293
аз май не съм толкоз жизнен и бодър, откак пия люкарство (първото ми от много години) Tired По-добре си бях без него Thinking

Ще си общувам с изостаналите в лазарета. А за дечица: тук можете да пуснете пилета да им пеят  Wink

# 196
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Алоу, болнИците, как сте? Докторът е на визитация. Айдеее, езиците отвън, мандибулите - долу Mr. Green

# 197
  • Мнения: 412
...ама този хубавец е от (доколкото око види)  2 август - дали не са му свършили направленията  Joy

# 198
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Таз пък, направления?! Оставам пожизнено в неговия списък на пациент/к/и Mr. Green

# 199
  • Мнения: 5 877

Хайде, доктори има за всички!

За децата -
http://familyfun.go.com/arts-and-crafts/buildmodel/expert/dony02 … kannhomesick.html
аз харесах те тази идея:

може и от други материали да се направят... ще видя сметката на едни домакински ръкавици.

# 200
  • София
  • Мнения: 2 210
Анда, нещо да преговаряме за манифактурка за куклите Mr. Green, ама аз мога само да купувам матРЯли Laughing
Моля те, моля те, ако не е трудоемко, какво ще кажеш да се направят 4-5 комплекта (занеш за къде Wink), аз поемам всички материали, доставката им до теб и разнасянето на готовата продукция...

# 201
  • Мнения: 5 877
Не съм правила още такива, тези са от сайта на фемилифън. Такъв материал не съм виждала да се продава - цветен филц би трябвало да се нарича. На мушицата ще й направя от пръстите на гумена ръкавица, но няма да е с фасон като за износ  Laughing

А иначе някакви такива куклички съм обещала за Коледния базар; вероятно ще са от плат, но е малко пипкаво да се изкусури. Ако намериш цветен филц, бих могла да направя доста повече. Или каквото и да било меко, цветно и да не трябва да се зачиства Simple Smile

# 202
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
аз смятам да напусна лазарета и да отида при мама да ме доизлекува.
и да ме поглези Simple Smile
Болните по-бързо да оздравяват Hug

# 203
  • Мнения: 3 447
Хайде, доктори има за всички!

Ъъъ... таковата... д-р Рос дали е слободен да ме погледне Blush

# 204
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

Ъъъ... таковата... д-р Рос дали е слободен да ме погледне Blush


ти нали се беше ваксинирала - какви доктори сега търсиш.... Crossing Arms

# 205
  • Мнения: 3 447
Амииии... таковата.... като легна ей тъй.... в това положение... и ми се насълзяват очите... Blush

# 206
  • Мнения: 1 399
Хм, симуланти взеха да прииждат
Доктор Рос е твърде ангажиран с болните.
Приходящите - моля, на опашка при дежурните за днес:

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 10:19 от stella

# 207
  • Мнения: 1 357
С лук и чесън всеки ден бяга вирусът от мен ! Mr. Green

# 208
  • Мнения: 3 447
Ъъъ, stella, оздравях Crazy

# 209
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 Cry Ъм, дойдох да видя болните дружки, обаче се сетих, че и аз съм на тоз хал. Откъде съм се накичила с бацил недоумявам, но боли гърлото и има лош сопол. А детето и то така болнаво... Тюх!
Ръфам чай и проверявам хладилника как е.  Embarassed
Ах, страдание! Sick

# 210
  • Мнения: 1 533
Доня, доктор Рос снима Бандата на Оушън 3 и малко зает, но доктор Бърк е свободен напоследък,



Виж го, вика - няяяма, няма Доня, дигни блузата да видя ГРЪДния кош!

# 211
  • Мнения: 3 447
Чи що да дигам блузата, може и панталона да смъкна... аз вече сичко си загащвам Blush

# 212
  • Мнения: 412

ей я и адашката да терминира таз разюзданост  Twisted Evil

# 213
  • Мнения: 3 447
Рехабилитатора, молим, сваляйте гащите  Party

# 214
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Я къш с тия докторя. Деца има тук. А моето не е добре, милото. Купувам буквално всичко, което посочи, но от вчера е изяла половин круша и няколко лъжици мляко. Днес на обяд - една хапка дроб и няколко топчета Нескуик. Това е. И е жълта като лимон, а около устичката - чак бяла.  Cry Не мога да я гледам такава.

# 215
  • Мнения: 5 877
предадох се, давам антибиотика, дето го изписаха вчера.

# 216
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Анде, давай го. Не ще с антибиотик да се подобрява, пък камо ли - без...

# 217
  • Мнения: 5 877
Eто едно занимание за болни деца:
http://www.sickkids.ca/kidsonly/custom/magazine_puppet.pdf

или им пуснете да гледат ей това:
http://torrents.bol.bg/similar.php?id=5391&dn=Y

# 218
  • на село
  • Мнения: 1 028
Ох, мили дами , я се посместете че да полегна и аз Sad. Днес такава мигрена ме е натиснала че не зная на кой свят съм. До обяд ми се  гадеше. Сега като се замисля каква картинка сме били с Ива - аз тичам към тоалетната през 5-10 минути, а тя тича след мен с паяка и крещи пред вратата. Абе семейна идилия , просто...

Ох, ох... някой ще ми донесе ли кроасанче?... smile3518

# 219
  • София
  • Мнения: 2 210
Извинявам се, че го пиша тук, но това е есно сравнително спешно съобщение до ЧЕСЪН, която си е изчерпала лимита за съобщения, та го поствам тук:(ще го махан веднага щом получа "нишан", че го е видяла)

Сладурке, как си?
Днес се видях с Летящата крава, знам че имаш прежда за нея, тя е в София, но няма нет. Можеш ли утре да и звъннеш на 0898223345, да се разберете. Казва се Елица.
По принцип се очертава да и пращам през седмицата разни неща, така че , ако ти е по-удобно-офисът ми е на петте кьошета, от 10-18ч...
Поздрави и надявам се си ОК вече Simple Smile

# 220
  • Мнения: 3 550
На 22.10., когато е пусната темата аз не можех да се вдигна от леглото, но вече съм далеч по-добре. сега съпругът ми е на ход. Малкият мина между капките с 1-2 дни хрема.

# 221
  • Мнения: 5 877
Мисля, че е време да подновим темата или да пуснем второ издание. Аз поне съм болна от карантина, както се казваше в "Карлсон".

# 222
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Анде, пак ли, душо!
От каква точно карантина си болна?

Ето подкрепителни средства:

     

# 223
  • Мнения: 5 877
Благодарско, нерижа приятелко.
От грипавата карантина съм болна, много гаден грип - без предизвестие, щъкаш си и нищо ти няма, кроиш разни планове и хак! Разваля ти се кранчето на носа.

Уф, а в групата на Ането има варицела - реших да не я спирам, за да я изкара като малка и съответно по-леко. Ама хич не ми се ще да кара грип и варицела едновременно.

Благодаря за подкреплението  Laughing

# 224
  • София
  • Мнения: 4 867
само надниквам:


анде, да дойда да ти понаместя завивките?

# 225
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Андее, защо пак ти, бе? Пък и аватарът ти е тематичен Joy

# 226
# 227
  • Мнения: 5 877
Я виж ти! Аз ще пазя леглото тогава, щом ще идват такива визитации.  Mr. Green

# 228
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Така като те гледам май симулираш, а? Визитации и се прищяли Joy

# 229
  • Мнения: 5 877
Не знам що пак аз, то май по хората ходи, ама аз все пак припълзях до компютъра да се обадя в темата Laughing
надявам се да мине скоро и домочадието да не прихване, да не пускам другата седмица тема "Разменям два билета за балет срещу два хавлиени чорапа и една грейка"  Laughing

# 230
  • Мнения: 1 446
И аз съм болна, но съм на работа, защото правих едни обучения.... Имам кашлица, температура и херпес!
Какво ли не бих дала за един мил доктор, който да ме излекува

# 231
  • Мнения: 5 877
Леле, ти ще му лепнеш херпес на тоз доктор, не го пращай после при мен!
Аз съм си запасала кръста и съм взема hot-water bottle, добре, че купих на детето.

Общи условия

Активация на акаунт