Отново избори или как от мързел плащаме двойно за удоволствието да гласуваме

  • 7 758
  • 217
  •   1
Отговори
# 30
  • Sf
  • Мнения: 808

Пиши на кирилица Simple Smile Отива ти синьо Simple Smile

По темата: Не е от мързел, а хората вече не виждат смисъл в тези институции...

# 31
  • Мнения: 1 495
Извинете ме ако съм пропуснала нещо, но защо всички говорите за балотаж, като в прогнозните резултати Първанов събира над 60%.
Нали трябва да има над 50% за да няма балотаж... ?

Иначе и аз не гласувах, защото пак пропуснах срока да се запиша за гласуване по временен адрес..Мързел или разсеяност незнам

Съжалявам , сега видях в dir.bg, че е заради малката избирателна активност.

# 32
  • Мнения: 4 406
не ме мързи-не гласувах, защото никой от кандидатите не ми каза това, което ми се иска да чуя. на балотажа ще отида да гласувам против единия от кандидатите

# 33
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

Ми това си е тяхната позиция-защо да не го приемем така????
трябва ли като едно време при Тато всички да ги задължават да гласуват???
И това да е просто едно отбиване на номера????
Как ще накараш озверялата от 17 години глад и недоимък пенсионерка да гласува???
Когато е било едно и също след всяко гласуване???
А  бащата на фамилия  в малкото градче, където в единствената работеща фабрика не дават заплатите с месеци???
такива хора или въобще не гласуват, или са потенциалния електорат на хора като В.С.
да, тяхна позиция е, но тогава какво искат от управниците???
да са гласували, да предявяват претенции...
това е моето разбиране.
Защото сме царе да плюем по тоз и онз, но за отговорност никакви ни няма.

И точно гласоподавателите от по-малките населени места дават вота си за В.С.

# 34
  • Мнения: 9 903
мда, мюриель, и мен ме вбесяват тези.

Аз и другата седмица ще ида и ще бъда доволна от резултата. А на тези, дето не са гласували и ми се оплакват, че никой не им харесал, ама и резултатът не им харесва, мога само един среден пръст да им покажа.

# 35
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Извинете ме ако съм пропуснала нещо, но защо всички говорите за балотаж, като в прогнозните резултати Първанов събира над 60%.
Нали трябва да има над 50% за да няма балотаж... ?

Иначе и аз не гласувах, защото пак пропуснах срока да се запиша за гласуване по временен адрес..Мързел или разсеяност незнам
трябва да са гласували 50 % от имащите право.
а избирателността е 39% (засега)

# 36
  • Мнения: 4 406
Извинете ме ако съм пропуснала нещо, но защо всички говорите за балотаж, като в прогнозните резултати Първанов събира над 60%.
Нали трябва да има над 50% за да няма балотаж... ?

Иначе и аз не гласувах, защото пак пропуснах срока да се запиша за гласуване по временен адрес..Мързел или разсеяност незнам
трябва да са 50% и един от всички гласоподаватели, а сега са под 40%

# 37
  • Мнения: 4 406
мда, мюриель, и мен ме вбесяват тези.

Аз и другата седмица ще ида и ще бъда доволна от резултата. А на тези, дето не са гласували и ми се оплакват, че никой не им харесал, ама и резултатът не им харесва, мога само един среден пръст да им покажа.
ми ще си изберем на втори тур по- малкото зло...

# 38
  • Мнения: 2 180
Абе като нищо ще изкочат още 15% от чужбинските урни   Mr. Green

# 39
  • Мнения: 3 405
Именно заради мързела на хората В. Сидеров отива на балотаж - гледам Бтв, и цитирам...

# 40
  • Мнения: 1 113
само да вметна, че тези, които са гласували с недействителна бюлетина, са гласували все едно за Първанов...

"Последната седмица преди вота ВМРО излязоха с инициатива "Задраскай всички". Зачеркването на бюлетината я прави недействителна, но така се вдига и избирателната активност.

"Акцията на ВМРО работи единствено за Георги Първанов", категоричен е проф. Михаил Константинов. Поради изискването победител на първи тур да има само ако във вота са участвали повече от половината избиратели, активността е от особена важност за сочения за фаворит кандидат - в случая Георги Първанов.

Така се стига до парадокса, гласувайки за своя избраник (с уговорката, че той не е сегашният президент), да помагате на опонента му Георги Първанов, тъй като стопявате разликата до 50% +1 глас участие във вота.

В този смисъл, ако искатe да протестирате срещу кандидатите, по-добре останете в къщи, отколкото да пускате недействителна бюлетина."

цитатът е оттук:
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=953549
Защо да е за Първанов гласът - не се ли отчита %-т недействителни бюлетини?

# 41
  • Мнения: 2 212
И мен ме е яд най-много за това, както вече е споменато, че не избираме президент-личност, която наистина подкрепяме заради нещо смислено, а просто избираме по-малкото зло...поне за повечето млади хора е така, за пенсионерите няма смисъл да говоря, те си имат техните убеждения не от вчера...Та така, докато е така, естествено, че ще има много, които не виждат смисъл да гласуват. За протокола - аз гласувах.

# 42
  • Мнения: 1 629
Ох, Анджи, де да беше само мързел, по нямаше да се ядосвам! Това, да не използваш правото си на глас, приемам като безхаберие, абсолютна незаинтересованост към себе си, към живота си, към бъдещето си и към всичко вече изброено що се отнася до децата ти. Дали се гласува за Президент или Правителство, няма значение. Става дума за избор на тези, които ще представят теб и интересите ти пред света. Жалко.

# 43
  • Мнения: 7 837
Абе като нищо ще изкочат още 15% от чужбинските урни   Mr. Green

Мислиш ли...
Така както са я направили системата, малко хора гласуват в чужбина. Аз например, отказах да пътувам 3 часа в едната посока, за да го направя...

# 44
  • Мнения: 3 405
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=954033

Сигурно сте видели първите прогнозни резултати, ако не сте, на линка са.

Така е, Мюр, но народа спи, а после мрънка.

Общи условия

Активация на акаунт