Кашлица, сополи при бебе на 2 месеца

  • 2 373
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте Мами... Помагайте
Бебчо е на 2 месеца, малко след като ни изписаха от родилното се започна с храчки, сополи и няма спиране.Изписаха ни какви ли не капки за нос, правихме инхалация нищо не помага. От изследванията излезе че има Staphylococcus aureus в нослето, започнахме бактробан, но от 2 дни започна много да кашля, страшно е-напъва се, почервенява, не мога да ви го опиша, все едно го боли нещо! Бяхме при педиатъра- гърдите са му чисти, кръвните изследвания са ок, УНГ каза  че от бактробана се чистел и така трябва да е, но дали? Някоя мама да е давала бактробан? Мнения и съвети...

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Второ мненние веднага! Толкова малки бебета развиват бронхиолити и пневмонии за часове. Бактерията в носа е типична за след родилното, прави бели понякога, понякога не.
В детско отделение съм виждала на 50 дни бебе му даваха виброцил и му правиха промивки със сонда, иначе нямам как само да си издуха сополите.
На 5 месеца имахме странно повръщане без причина, гърдите бяха чисти и вечерта вече ни приеха в болница, само на рентген се видя спазъма.
Не ви плаша, спокойно, само казвам да сте нащрек с толкова малко бебе.
Този УНГ педиатър ли е?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 363
Няма  оправи, и моят е така от изписването, тобрекс, гентазон, мупироназал... Два месеца все му капня нещо, дърпам с аспиратора, промивам. Вече се е избистрил секретът, но не спира. Без кашлица сме обаче.

# 3
  • Мнения: 30
Няма  оправи, и моят е така от изписването, тобрекс, гентазон, мупироназал... Два месеца все му капня нещо, дърпам с аспиратора, промивам. Вече се е избистрил секретът, но не спира. Без кашлица сме обаче.
Казаха ли ви каква може да е причината?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 242
При моя син на 2 години и кусур АБ капки в носа предизвикаха неспирни зелени сополи и неспирна кашлица. 2-3 години по-късно при втори опит с АБ капки в носа се случи абсолютно същото. Факт, че не при всички се получава, но при някои деца се алергизира ужасно лигавицата и се случва това. Много е малко вашето, просто не знам... При моя син кашлянето и сополите спряха, когато спрях да му слагам всякакви подобни антибиотични медикаменти в носа, иначе се получаваше порочен кръг, спирам капките, сополите бълват с нова сила, почвам капките, сополите намаляват, кашлянето обаче през цялото време си оставаше...

# 5
  • Мнения: 12 016
Дъщеря ми е на 11г и продължава периодично да прави точно тази стрептококова хрема. Ако не я лекуваме слиза надолу като бронхит и дори бактериална пневмония. За съжаление лечението е едно - антибиотик. И в момента е на инжекции, защото оралният антибиотик не подейства. След направената антибиограма е на инжекции и хремата почти се изчисти.
Лошото е, че в носа има не само стрептококи и стафилококи и понякога след едната бактерия се активира другата.
Чисто на слушалка и нормално ПКК, рентгенът хвана започналата пневмония. Добре, че нашата л.л знае кога да ми се довери и да пусне изследвания.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 363
Liveetoo, другата седмица сме на консултация и ще видим какво ще каже. Иначе аз на своя глава пуснах назален секрет след като 4 дни не му капах никакъв антибиотик. Не се изолира нищо, а си имаше обилна хрема тогава, не разбирам просто. В началото като тръгна хремата след изписването, беше гадна жълто-зелена, т.е. било е нещо бактериално, а сега пък какво е.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Жестоко алергизирала лигавица може да е. Както казах същото беше при моя син. Веднъж и при него беше изолиран златист стафилокок, после изобщо не съм пускала, той така или иначе е нормален обитател на носа.

# 8
  • Мнения: 594
Моето бебе беше така. Дори посиняваше от задавяне. Накрая се решихме и отидохме на очен лекар-излезна ,че от болницата си носим "Златни стафилококи". Имахме лечение близо месец-няма да казвам капки и мазила, защото при всеки е индивидуално, но сега сме на 5 месеца и нищо ни няма вече.
Просто се бях побъркала, спях с аспиратора за нос в ръка. Като станеше веднага включвахме аспиратора и за прахосмукачката и беше страшно. Тя се давеше дори когато спеше.

Общи условия

Активация на акаунт