Не съм сигурна,че това е ТОЙ...

  • 5 912
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 677
На 23 години си,а какво терзание и какъв драматизъм..
Докато не спре да ти пука за "бившия" няма да намериш Него!
Замини сама и с времето ще разбереш кой-кой е в душата ти..
Я иди и провери там,зад океана,ми може да те чака-Той-точно теб!

# 31
  • Мнения: 2 386
Разплакахте ме от умиление...толкова сте мили,толкова сте...много  Simple Smile   bouquet   Hug
 Всяка една от вас е права по своему.Аз обаче ще отговоря на някой по-важни теми,които загатват някои от вас...а именно:

Не мога да замина сама и да търся щастието си там-не само защото ме е страх и съм нерешителна,а и защото съм студентка,нямам финансовата възможност да ''отделя'' 3-4 хиляди долара за заминаването.Да,сегашният ми приятел упорито твърди,че ако ще съм по-щастлива без него  е по-добре да замина сама,и че той ще ми помогне с всичко...Но аз не съм толкова подла.Все пак той ме обича и се надява..
От по-горното обяснение пък следва,че не мога да замина с бившия любим,защото и той е в моето финансово положение.
Така пък се чувствам притисната,сякаш щастието ми струва няколко хиледарки..А дали той е щастието,или идеализирам спомена за неизживяното с него?!
От обяд разсъждавам над възможността да си 'затворя очите',да подпиша с настоящия, без сватба,без смяна на фамилията,да заминем заедно и там..каквото сабя покаже.Опитвам се да избия от главата си детската мечта за сватба с щастливата рода и да приема,че това е договор и толкова.Само че е трудно да имаш такъв договор,примесен с чувства..Няклой от вас ще ме укорят,че това е гадна постъпка,но..нали ви казах,че в момента убеждавам и себе си,и вас   Outta Joint Трябва да замина-за добра магистратура,за да осигуря нелесните старини на хората,които ме отгледаха/ баба и дядо/,да докажа на себе си,че мога..Просто трябва.И си мисля,че ако тооолкова обичам бившия ми приятел /а и той мен/ рано или късно ще се съберем,въпреки разстоянията.Ето днес какъв смс ми прати /колко съм откровена с вас... Embarassed/ и ми преобърна мислите за хиляден път:
''Ти имаш нужда от този живот.Не искам да те обърквам повече.Сърцето и съзнанието ти искат две различни неща.Така че се успокой и замини.Нека остана част от миналото ти и знай,че винаги ще те обичам.И ще искам дете от теб.''
Направо не знам......

# 32
На чуждо, непознато място ще ти трябва подкрепа. Сама ще ти е много трудно - ако имаш едно доверено мъжко рамо да се облегнеш ще ти е по-добре. Но наистина трябва да искаш да си с този човек. Ако не е така, ако не го обичаш истински, ако имаш резерви спрямо връзката ви, то отивайки на далеч освен адаптационните проблеми ще си "заведеш" и лични, които понякога са по-трагични.
За мен бракът е много сериозно нещо и трябва да чувставаш вътрешно убеждение, че искаш да споделиш живота си с един човек. В брак не се встъпва по странични причини.... това не е брак, а сделка ...
каквото и да решиш не гори мостовете зад себе си, защото може да ти трябва път за връщане .........
Споделям напълно това мнение.
Обаче, този първият за когото говориш,  не е ли женен  /от това което пишеш, на такъв ми изглежда/ ? Ако е така, по-добре не се занимавай с него и не си губи времето да се връщаш към стари чувства.  Съсредоточи се само в сегашната си връска.

# 33
  • Мнения: 2 386
Ако не беше спечелила Зелена карта, щеше ли да мислиш за брак с този човек? newsm78

Недей да се жениш само заради един документ. Naughty


Разберете,че няма друг начин да замина.Или подписваме и заминаваме заедно,или сама- без пари и подкрепа...накъде?
На 23 години си,а какво терзание и какъв драматизъм..

Мдам,мъжете винаги казват така....

На чуждо, непознато място ще ти трябва подкрепа. .
 В брак не се встъпва по странични причини.... това не е брак, а сделка ...
каквото и да решиш не гори мостовете зад себе си, защото може да ти трябва път за връщане .........

Така е,но не виждам изход.А може би има два вида любов-изпепеляваща,която бързо се пали и бързо гасне/като с бившия/, и друга-спокойна,по-тиха,но по-продължителна/като сега/?

Сделка или не,трябва да реша някак си...
Какво имаш предвид с последното изречение?

[до колкото разбирам имаш угризения, че имаш зелена карта и приятел,
и се чустваш кофти от факта, че трябва да се разделите, ти да заминеш и да не
го 'изтеглиш', оженвайки се.
за съжаление това е живота.
Ами не е точно така.Ние не трябва да се разделим,аз се чудя дали да заминем заедно или не...Макар,че вариант с 'не' нямам. Embarassed Вече обясних по-горе защо..


Incandescent,не е женен..  Simple Smile дори няма приятелка,приел е ролята на мой любовник и втори спътник в живота.А защо не остана с мен,когато беше на 1 място..и аз това се питам.

# 34
  • Мнения: 1 336
altruism, не си ли се замислияла, че на този твой бивш приятел така му е по-удобно, ако толкова те обича и държи на теб вярвай ми нямаше да приеме ролята на втора цигулка, май е нещо от сорта " сърби ме, боли ме, драго ми е  "... извини ме, че съм толкова директна, но имаш само няколко месеца за размисъл... Аз бих си сменила телефона, бих прекъснала всякакви контакти с този бивш и бих дала шанс на човека до себе си...ако решиш, че не е той си вземай куфарчето под мишница и на аерогарата сама, ще се оправиш! Мислила ли си и за варианта да поговориш със сегашния си приятел за фиктивен брак ако и той иска да замине, винаги може да се разведете ако нещата не вървят! Така ти му даваш шанс да замине и ти си по-спокойна, че не си сама...Млада си, съдбата ти дава шанс и не го изпускай!
Късмет!

# 35
Я не се тормози, вземи си новото приятелче за подкрепа, защото, наистина не е леко да си сам имигрант.  Омъжи се- така мисле аз с 20 г. брак и със  зелена карта. Вярно е че бракът е важна стъпка  но  нека да не го драматизираме.  Виж форума  за такива като теб в подобни ситуации и с ЗК.
Takiva SMS samo slab chovek mozhe da izprashta-ne mu se vyrzvaj, kakvo shte go pravish v USA

# 36
Да си призная според мене не е ли малко рано за брак,като има съмнения. newsm78 Искам да кажа,че на твоите години и да подхождаш с такива чувства,значи не сте за женене.Аз не разбирам защо човек трябва да се жеин като спечели зелена карта? На твое място бих заминала сама ,пък то ще се разбере дрегото по-нататък.

# 37
  • Мнения: 9 094
В кофти положение си, защото нито един от вариантите не те устройва напълно.
Моят съвет:
1. Говориш с бившия ти и си изяснявате дали ще я бъде тая ваша работа или няма да я бъде. Ако иска да е с теб - измисляте начин да заминете. Помни, чеистинската любов (понякога се среща само веднъж) не бива да се изпуска, но само ако имаш бъдеще с нея. Ако  всичко е обречено, не си струва да се жертваш. Животът е пред теб.
2. Преглътваш чувствата си (ако въобще ги има, защото си мисля, че не си си изживяла всичко с бившия, и съм почти сигурна, че сега ако сте заедно никак няма да ти харесат нещата, няма да е такова, каквото го виждаш във въображението си...) и заминаваш със сегашния ти приятел, жените се и си тръсите късмета някъде там далеч...
3. Повече не прави секс с предишния...доста е грубо, грозно, унизително и не е честно спрямо приятеля ти. Или му кажи всичко, или спри да го лъжеш. Не причинявай това, което не искаш да ти причинят Simple Smile
4. Запомни, че в живота е по-добре да имаш до себе си човек, който те уважава и цени, който те подкрепя и ти е верен спътник, вместо да имаш човек, който повтаря че те обича и не прави нищо-рано или късно любовта ще умре.

Каквото и да решиш, желая ти успех.
Само не се отчайвай, то няма за какво де Simple Smile
Доста по-трудни дилеми ти предстоят в живота, така че свиквай отсега. И гледай напред с оптимизъм, защото те очаква нещо голямо и значимо, което ще се отрази много на бъдещето ти Simple SmileУспех!

# 38
  • Мнения: 1 172
Разплакахте ме от умиление...толкова сте мили,толкова сте...много  Simple Smile   bouquet   Hug
 Всяка една от вас е права по своему.Аз обаче ще отговоря на някой по-важни теми,които загатват някои от вас...а именно:

Не мога да замина сама и да търся щастието си там-не само защото ме е страх и съм нерешителна,а и защото съм студентка,нямам финансовата възможност да ''отделя'' 3-4 хиляди долара за заминаването.Да,сегашният ми приятел упорито твърди,че ако ще съм по-щастлива без него  е по-добре да замина сама,и че той ще ми помогне с всичко...Но аз не съм толкова подла.Все пак той ме обича и се надява..
От по-горното обяснение пък следва,че не мога да замина с бившия любим,защото и той е в моето финансово положение.
Така пък се чувствам притисната,сякаш щастието ми струва няколко хиледарки..А дали той е щастието,или идеализирам спомена за неизживяното с него?!
От обяд разсъждавам над възможността да си 'затворя очите',да подпиша с настоящия, без сватба,без смяна на фамилията,да заминем заедно и там..каквото сабя покаже.Опитвам се да избия от главата си детската мечта за сватба с щастливата рода и да приема,че това е договор и толкова.Само че е трудно да имаш такъв договор,примесен с чувства..Няклой от вас ще ме укорят,че това е гадна постъпка,но..нали ви казах,че в момента убеждавам и себе си,и вас   Outta Joint Трябва да замина-за добра магистратура,за да осигуря нелесните старини на хората,които ме отгледаха/ баба и дядо/,да докажа на себе си,че мога..Просто трябва.И си мисля,че ако тооолкова обичам бившия ми приятел /а и той мен/ рано или късно ще се съберем,въпреки разстоянията.Ето днес какъв смс ми прати /колко съм откровена с вас... Embarassed/ и ми преобърна мислите за хиляден път:
''Ти имаш нужда от този живот.Не искам да те обърквам повече.Сърцето и съзнанието ти искат две различни неща.Така че се успокой и замини.Нека остана част от миналото ти и знай,че винаги ще те обичам.И ще искам дете от теб.''
Направо не знам......
Ако ще се жениш, само за да не си сама там и по финансови причини, по-добре сключи фиктивен брак с някой, към когото нямаш чувства. Така няма да има излъгани и ще имаш твои пари да заминеш, няма да зависиш от сегашния, бившия и т.н...

# 39
  • Мнения: 1 610
нямаШ ли някой приятел , който Ще ти помогне финансово...и най_добре сама да zаминеШ....така най_бърzо Ще си намериШ гадже в САЩ,който да ти помогне да zабравиШ твоето привли4ане към тоя пундио от провинцията....ако ти липсва после настояЩия Ще го дръпнеШ...ако няма кой да помогне_ жени се""""" няма какво да му мислиШ...колкото по_дълго иzбираШ толкова пове4е сравняваШ..днес с бивШия утре с приятеля на прятелката ти...винаги Ще има по_добри...важното е неЩо да ти помогне, а добри луибовници има и в Щатите вярвам

# 40
  • Мнения: 1 610
zабравих да допалня,4е аz се ожених zа  5мин  zа мъж от интернет, който ме спаси от родата, от бълхите в града ни, приzна ми детето и ме иzдържа...много го оби4ам...ей тва е лиубов

# 41
  • Мнения: 2 019
Мисля, че щом някой човек си задава въпроса "Той ли е?" и после идват толкова "но", "обаче", друг мъж от миналото и всички тези условности, значи или той не е Той, или ти не знаеш какво искаш. В тези неща едва ли можем ние тук да ти дадем еднозначен отговор.
правилно казано Peace

# 42
  • Мнения: 144
Просто спри да мислиш и да слушаш главата си и така решението ти само ще дойде, а ТИ, а не някой друг най-добре знаеш какво да правиш! Щом се колебаеш и се чудиш дали това е ТОЙ, едва ли точно този е човекът за теб. Човекът до теб не трябва да ти пречи да  вървиш по своя  път.
Аз разбрах, че това е ТОЙ в първия миг, когато го видях и това не беше продиктувано от главата ми, от разни мисли, размисли и съмнения.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ми тогава се омъжи и заминете....никога не е късно да се разведеш  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 6 164
Няма Той. Всеки "той" става "като всички други" или поне целия ми опит и това, което виждам около мен всеки ден ме е довело до този извод.  Rolling Eyes Важно е да се разбирате, да не се дразните, да ви е хубаво и спокойно заедно и той да те обича. Пък докога... никой не знае... Laughing "Той" и романтичните приказки ги остави на режисьорите. Но това със зелената карта, какво е ако не договор? newsm78 Ако не беше тя нямаше да се зажените, нали? Като не ти се жени, не се жени. Заминавай сама, тъкмо ще тестваш и него и теб си. Другия вариант е жениш се и се развеждаш, ако не потръгне, голяма работа. Само без деца, докато не си се изяснила със себе си. Laughing Приятен път!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт