Съседите за ужас

  • 3 106
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Към 4 часа се кротнаха, но в 4.30 бебето започна да реве в продължение на 1 час,направо се раздра,но никой не му обърна внимание.Виждали ли сте такова чудо. Стигам до крайното мнение,че тези хора не заслужават да бъдат родители.
Вие как бихте постъпили?

Преди два дена едно от децата ми се дра безутешно от 1.00 a.m. до 2 и после от 6.30 до към 8 без нещо.
Живеем в панелен блок и със сигурност се е чула надалеч.
Не е инцидентно. Така е винаго, когато някой зъб тръгне да пробива. Продължава с дни.
Приемам съдбата си, че не го заслужавам детето.
Кога ще дойдеш да го вземеш?

# 16
  • София
  • Мнения: 938
Аз не мисля, че тя се жалва от бебето, а от шума. В този случай викаш полиция и не правиш забележка, а скандал. Доколкото разбрах, става дума да практика, а не за изолиран случай. Забележка се прави на възпитани хора, при това веднъж.
При подобен проблем и след забележка от моя страна, нещата не се промениха. Докато една сутрин в неделя в 7.30, мъжа ми просто изкочи от леглото, както си беше по гащи, хукна нагоре, заблъска по вратата и се разкрещя неистово.....До там с проблема.
Има някои особености, обаче. Първо, той изглежда зловещо по гащи - има бирено коремче и крака на комар, и второ, крещеше на немски  Mr. Green

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако нещо те притеснява за децата, наистина се обади в Агенцията за закрила на детето, обясни случая и те ще ти кажат дали има причина за намеса от тяхна страна или не

# 18
  • Мнения: 6 461
За бебчето спор няма.Има бебенца , които просто са си ревливи.Моят Пламен беше такъв.Рев ,рев ....не знаех вече ден ли е нощ ли е.. Crazy. newsm78 И на ръц и на каква ли не съм се правела, като каже ,че ще реве не гледа колко е часа. #Crazy
А за високата музика  ако е инцидентно мисля ,че за една вечер може да се изтърпи,(може гости да са имали ,може празник да са имали..).Но ако е система трябва да се намери някакво решение на проблема.
Съгласна съм ,че на който не му отърва да си иде на село,но все пак да се уважаваме съседите ,защото по някога зависи от ситуацията съседа става по близък от роднината.(пример :на сестра ми малката си глътва езика ,баща ми се справя със ситуацията и съседа ни откарва в болницата с малката.Нямаше време да търсим  роднини,защото съседа ни беше най близко и той ни закара в случая до болницата.)

# 19
  • Мнения: 4 447
И моите деца вдигат шум на съседите, които също са с деца. За съжаление не срещам разбиране , а напротив - заплахи. Стигна до там, че изкара децата ми невъзпитани и глупави, защото не можели да си измислят кротки игри. А те са две момчета, в разцвета на силите си. Жалкото е, че за да не се караме със съседката, постоянно се карам на децата си. То да живееш в панелен блок си е чисто предизвикателство!

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Я и аз да споделя опит. Личен bowuu
Василена плачеше от колики от 11 сутрин до 23 ч. с кратки паузи за ядене. Това продължи четири месеца. Да ни бяха изселили комшиите или РПУ да бяха отворили във входа. Хайде холан. Бях ужасна майка, отвратителна. Ама, защото не четях форума. Тогава щеше да съм идеална, каквато съм сега. Flutter

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 13:53 от ДЕ ВАня

# 21
  • Мнения: 131
оценявам полемиката,която се развихри.
Мили майки,нима някоя от вас ще остави бебето да плаче дори 10 мин,камо ли един час без да предприеме нещо-защото слуаят беше такъв.
и ние сме имали колики,и на мен ми е притъквало,но никога не съм я оставяла да плаче-люлея,разнасям,кърмя...

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Мили майки,нима някоя от вас ще остави бебето да плаче дори 10 мин,камо ли един час без да предприеме нещо-защото слуаят беше такъв.
Ти го видя с очите си? Бебето плаче и никой не го поглежда?

Или само чу как плаче дълго? На мен ми се е случвало - както на повечето майки - Мая ми е ревала 40-60 минути по часовник. Сърцераздирателен рев, ужасно просто. В ръцете ми. Не е искала каквото и да е - нито преобуване, нито кърмене, нито ни-що! Рев. До откат.
И какво правим тогава?

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мили майки,нима някоя от вас ще остави бебето да плаче дори 10 мин,камо ли един час без да предприеме нещо-защото слуаят беше такъв.

Какво правеше майката, докато детето плачеше?

# 24
  • София
  • Мнения: 938
оценявам полемиката,която се развихри.
Мили майки,нима някоя от вас ще остави бебето да плаче дори 10 мин,камо ли един час без да предприеме нещо-защото слуаят беше такъв.
и ние сме имали колики,и на мен ми е притъквало,но никога не съм я оставяла да плаче-люлея,разнасям,кърмя...

Извинявай, ама аз явно нещо не разбрах. Реших, че те терорят систематично с музики и шумове, а не бебешки плач. Твоето бебе явно е от кротките, да не му е уроки. Други бебета обаче не спират, ако ще и на носа си да застанеш. Не си права  Naughty

# 25
  • Мнения: 4 447
Моя малкия ревеше непрекъснато до 6 месечна възраст, след тази възраст - на почивки. Такова чудо не сте виждали. Ходихме на лекар - и там се виждаха в чудо. Трябваше да спра да го кърмя, защото се предполагаше, че му предавам чрез кърмата моите емоции (тогава пък голямото беше в болница с тежка диагноза), ама и това не помогна. Нито гушкане, нито хранене го успокояваше. Никой не искаше да го гледа - страх ги беше! Има такива деца.

# 26
  • Мнения: 46 516
За музика, викане и т.н.- полиция! До сега не ми се е случвало да не дойдат на сигнал, ако е така, подай жалба, аз лично не мога да повярвам  Stop

За бебето- ами бебе е и реве, има случаи, в които и да го гушкаш и каквото и да правиш, пак си реве, не е касетофон да му натиснеш копчето ...

# 27
  • Мнения: 1 866
Абе за ареста сме всички! #Cussing out

# 28
  • Мнения: 131
Сигурно знаете повече от мен.
Но съм сигурна,че майката,както и бащата не предпиеха нищо. Те са толкова шумни,а и всичко се чува,така че сигурно щях да чуя нещо.
И никоя от вас не бива да търси да се сравнява с тази жена, защитавате я само защото и на вас ви се е случвало бебето да реве безутешно. Вие не я познавате.
Но разбирам-намираме се в Клюкарника и явно езиците сърбят.

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Сигурно знаете повече от мен.

Би ли била така добра, да споделиш с нас какво правеше майката докато детето плачеше?

а, да

И какъв звук издава прегръдката примерно?
Какво очакваш да чуеш от една успокояваща детето си майка?

Съвсем не се намираме в клюкарника...погледни в кой форум пишеш поне.

Общи условия

Активация на акаунт