Няма шест, пет- НОЕМВРИЙКИ идва нашия ред!!!

  • 10 957
  • 288
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 549
Цвети, стискам палци с бебчо всичко да е наред Peace

# 91
  • Мнения: 256
Здравейте момичета  Hug

Аз май се поразболявам ooooh!, почвам с хрема и то в най-неподходящия момент. Днес бях на замерване на тоновете и лекарката ми каза в понеделник със сакчето да отивам в болницата  Rolling Eyes. Ще ми правят изследвания и ме чака операцийка и среща с бебка.

Цвети, стискам ти палци, миличка - на теб и малката девойка. Вярвай, че всичко ще е за добро.

От изброените именца и аз съм за Ралица  Peace.

Роси, че ти нямаш голям корем  Thinking.

Аз иначе съм качила 10 кг., ама са ми само на корема.Жалко, че нямам апарат да снимам да видите вие на какво се вика странен корем  Laughing. Всички наблюдатели казват, че ще е момче, но ехографите сочат друго. Моята мацка също много се опъва в мен, чак боли.

Приятна вечер от мен  Flutter

# 92
  • Мнения: 815
Благодаря ви момичета! аз и за това влязох- да ми стане по- добре. Мина, и сестра ми ме намира прекалено спокойна и смята, че това се дължи на майчинския ми инстинкт, че всичко е ок Simple Smile дано е така- аз чесно казано се притеснявам повече за Рани- откакто се е родил не се е разделял с мен за през нощта и не знам как ще реагира- но все пак ще е с тати, баба, дядо и леля- познава ги всичките и ги обича

Рени, не знам къде ще бъда- предполагам,че в патологията-.. доколкото разбарах доктора иска да ми прави някакви изследвания и да ми дават някакви лекарства- ама аз приказливкаат в такива моменти си глътвам езика и нищо не попитах- ще се радвам на всяка компанийка Simple Smile иначе за доплера- казаха ми, че плацентата ми е 3- та степен, но още може да държи - иначе беба се захранвала добре- къвопотока бил ок

# 93
  • Мнения: 3 034
ЧЕСТИТА ДЕВОЙКА НА ТАМИ !  bouquet ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И ДВЕТЕ И МНОГО ЩАСТЛИВИ !

Честит имен ден на Димитър на Ева ! Hug

Цвети, упех, стискам палци всичко да е наред ! И дано престоят ти в болницата  да е максимално спокоен ! Peace

# 94
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Успех, Цвети, ще ти стискаме палци и ще чакаме новини Peace!
За имената на мама Салви ми харесват Елица и Ралица.

# 95
Цвети успех и дано всичко с бебка да е наред. Praynig

Pam219, гледам че сме с близки термини. Моята обиколка на корема е 96см. Мисля че си си много ок. Майка ми е била и тя с малък корем,а ме е родила 3600гр. Споко всичко ще е наред. Peace

# 96
  • Мнения: 393
Колкото до пола на бебето .. в началото 2 пъти ми казаха мъж, после 2 пъти мома, но не съм споделяла тук и аз вече бях настроена, че няма да разбера, докато не родя. Сега на последния ехограф се оказа, че госпожицата иска вече да се покаже  Mr. Green и док беше на 200% сигурен, според неговите думи.  Laughing

Мами, как се прави този доплер, че нещо ме притеснихте. Ами, ако реално плацентата не си върши работата, няма пренос на достатъчно хранителни вещества към бебето, а не са ти го направили това изследване и те чакат да родиш нормално, какво правим тогава?  newsm78 ooooh!

Цветина, успех и дано всичко да е наред!  Praynig

А мен не ме питайте какво правя тук по това време ..  Close Гонят ме едни ужасни киселини, имам чувството, че скоро ще бълвам огън. #2gunfire Дори Талцидът не помага.  Sick

# 97
  • Мнения: 3 214
Цвети, успех ти пожелавам, мила! Радвам се, че си така спокойна и вярвам, че всичко ще бъде наред, а всички ние ще ти пращаме положителна енергия.
Момичета, много, много ви благодаря за успокоителните думи  Hug По принцип не обръщам внимание на такива хорски приказки, ама напоследък всеки ден го чувам по няколко пъти и много ми се насъбра, пък и съм станала по-чувствителна. Снощи бяхме у свеки, и тя за капак ми каза: "Хайде, дано последния месец да наедрееш, че бебето да стане поне 3 кг." Жената го каза с добри чувства (много си се уважаваме с нея), ама на мен само това ми трябваше...Както и да е - днес съм на ЖК и ще докладвам по-късно какво е казал доки.
Много целувки от мен!

# 98
  • София
  • Мнения: 38
Цвети, не се притеснявай - всичко ще бъде наред! Все пак ще си обградена със специалисти!
Пам, не се притеснявай и не обръщай много много внимание на приказките на хората, пък били и много близки. Майка ми е качила навремето с брат ми 7кг. и почти не е имала корем (гледах я на снимки), а го е родила 3350кг. А пък аз като имам голам корем та какво?! Бебчо все го мерят не много голям (което пак не е гаранция де!).

# 99
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Цвети, успех ти пожелавам, на мен докторката ми каза също, че бебата е мъничка и ми препоръча да ям риба и сирене, две седмици вече ям само това и се оглеждам в огледалото, имам чувството, че коремата ми е по-голямичка вече!  Praynig
Дано да не ти е много скучничко там, пожелавам ти да попаднеш на някоя много лъчезарна мамичка и да си говорите само за сладурски нещица и времето да мине бързичко и приятничко!  Hug

# 100
  • Мнения: 1 986
  Кураж и от мен,Цвети Praynig/въпреки,че сигурно вече си в болницата Confused/-надявам се всичко да е наред,да наедрее още бебка/макар и аз да се отнасям с подозрение към изчисленията относно килограмите Thinking/,още мъничко остана Wink
  Дени,какво стана на консултацията-докладвай Grinning
  Рени,не се притеснявай,мила,всичко ще бъде наред при теб Peace-преди 2 седмици моя колежка роди със секцио-неразположения чувстваше само 1-2 дни,като я чух след 1 седмица-все едно не беше раждала PeaceАз бих предпочела секциото пред нормалното раждане/и тайно се надявах така да родя Wink,не знам защо накрая ме хвана страха от нормалното Confused/,но в крайна сметка-както дойде-така Confused
  Аз си стегнах багажа за болницата,приготвих нещата на бебка-в пълна бойна готовност съм WinkВчера един колега на приятелят ми "предсказал",че до десетина дни ще черпи Crazy-аз все  се надявам да постои в мен г-жицата поне до средата на ноември Praynig
  Хубав и  спокоен ден на всички  bouquet

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 69
Добро утро,мамчета!
Цвети,стискам палци на теб и бебка.Аз сьщо поставям под сьмнение точността на изчисленията за килограмите на бебетата.Сигурна сьм,че бебка си е в норма и ще се роди когато дойде момента.С баткото за цялата бременност бях качила 8кг.Той се роди 2,750кг.Сега сьм качила 20кг.Направо ме е срам да си призная Embarassed
Лек и усмихнат ден на всички  bouquet

# 102
  • Мнения: 2 274
   Здравейте момичета! Откак съм станала чистя и едва сега седнах! Адски се изморих само от едно метене с прахосмукачка, от малко тупане и прибиране на леглото  Tired!
   Да ви кажа и аз се съмнявам в точността на измерените килограми, защото се мерят на база на дължината на костите, а Вили се роди едва 49 см. за неговите 3800гр.! Деца  с такова тегло обикновенно се раждат над 50 см.! А бе ще го видим като го извадят! Ние с мъж ми не сме едри и се съмнявам, че и този път ще имам един късичък, но дебеличък беборан  Mr. Green! Имам чувството, че накрая ще изненадаме доки  Mr. Green!
   AngelEyes, доплер ти назначават, когато лекарите имат съмнение, че нещо не е наред и че бебето не наддава! Представлява ехограф, но по някакъв начин мерят и кръвопотока през плацентата! На екрана се получава една скала каквато се получава при замерване на звук! Уффф, ама как го обясних  ooooh!, дано си ме разбрала!
  Не се притеснявай излишно! Щом твоят лекар казва, че с бебка всичко е наред и че плацентата ти е добре, тогава дишай спокойно и се радвай на бременността си до края  Peace!
   По въпроса за корема - моят вече е 100см.  Shocked! Не бях го мерила близо месец и тогава беше 98см.
   Толкова от мен за сега! Лягам малко да почивам, че после имам още куп работа  ooooh!!

# 103
  • Мнения: 274
"Добро утро" и от мен Simple Smile

Имам един въпрос и се надявам да можете да ми помогнете с отговори. Имам усещането, че корема ми е слязъл надолу. Първо защото дишам по-лесно, дори и нощем и тежестта някак е по-малка и не се будя на всяко обръщане в леглото както до сега. Гледайки се в огледалото не мога да преценя дали е така или не, защото допускам възможността да си "влошавам" както казваше един познат  Embarassed . Освен това нямам търпение вече да родя, въпреки че термина е далече ... та съвсем реално допускам момента с внушаването  Embarassed  Rolling Eyes
Въпроса е имала ли е някоя от вече раждалите мами такива усещания с първото дете и реални ли са или не?
В понеделник съм на ЖК, но търпението не е една от силните ми страни  Sunglasses

За обиколката на корема си ме е страх да кажа, защото 100-те см вече отдавна ги минахме  Embarassed  Sick Аз съм си шишкава по принцип и сега ела да видиш какъв корем съм отпрала. Влиза в стаята 10 мин преди мен, но това не е гаранция че бебчо ще е голям, може да е пълен с околоплодни води, както е било при майка ми - страшно голямо количество води и дребно бебе. Пък и зависи колко ти е широк таза и как се е разположил човекът все пак, така че не им се връзвай  Sunglasses

# 104
  • София
  • Мнения: 90
     AngelEyes, доплер ти назначават, когато лекарите имат съмнение, че нещо не е наред и че бебето не наддава! Представлява ехограф, но по някакъв начин мерят и кръвопотока през плацентата! На екрана се получава една скала каквато се получава при замерване на звук! Уффф, ама как го обясних  ooooh!, дано си ме разбрала!
 
Не се пъни излишно benighted Grinning имаме снимков материал :http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1442080
"Добро утро" и от мен Simple Smile
Имам един въпрос и се надявам да можете да ми помогнете с отговори. Имам усещането, че корема ми е слязъл надолу.
ger4e, в тези седмици бебсъна се позиционира за излизане и главичката слиза в малкия таз. Нормално е да забележиш "смъкване", ама не се надявай, че това е признак на скорошно раждане  Laughing
Мами, аз не знам как сте с хормоните и нервите, ама за цивря непрестанно, щом чуя за раждане и видя бебе Embarassed Ей сега пак ревах като видях бебето на Тали.... Пректасен е мила и предай на таткото, че бащинството му е неуспоримо Joy- малкия просто го е изкопирал дословно !

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 11:40 от grig

Общи условия

Активация на акаунт