'Почнаха болки. Контракции ли, кво му се вика там'

  • 5 377
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Моят съпруг беше неотлъчно до мен и повече въпроси задаваше на лекаря отколкото аз. Досега е много съпричастен и помага в отглеждането. На мои бременни приятелки им скрива топката с терминология  Laughing

# 61
  • Мнения: 9 990
Ами в повечето случаи-тези им странни физиономии и реакции не са от лошо и незаинтересовано, напротив...Моят мъж например не показваше емоция, за да не ме притеснява допълнително, но аз виждах в очите му всичко, което той не изричаше гласно.Това, че не пипа постоянно корема ми и не се втелясва какво да хапна и как да ми го поднесе  ми харесва.И да-много странно се получава-двойката в чакалнята/ бъдещи родители пред кабинета/ ме гледат жално, че съм сама, а аз ги гледам жално и се надявам по-бързо мъжът да се сети да ми отстъпи място, че краката ми се подуват като стоя права дълго... ConfusedТа се гледаме взаимно жално-всеки със своите си мисли-те си мислят сигурно-горката-няма и халка на ръката, мъжът и кой го знае къде се е замотал...а аз си мисля-горките-като сиамски близнаци навсякъде, пък няма ли толкоз съпричастния към женкста орисия да износва и да ражда да се сети да постане малко от столчето... Laughing
Моят мъж не е присъствал на раждането и детето му не страда от това, странно се изказвате, че отношението се променя...Той си обича детето.Кога после, към кой отношението е различно?Това означава, че щом отношението се е променило-то то не е било на ниво допреди това...
Физиологично е отредено на жената да износи и роди и подготвен или не-колкото и да присъства/не това е основата на темата обаче!!!!/няма как да усети той какво се случва.Пак остава страничен наблюдател, а не участник.Няма как той да напъне и да роди половината бебе просто, че да си разделят наполовина този процес.А иначе-родителстването, както писах-е призвание И НА ДВАМАТА.
Та, много моля-спрете да изкарвате бащите, които не ходят по консултации и не присъстват на раждането и не ползват терминология и не четат списанията женски, по-малко бащи...смешно е просто...

# 62
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Разбирам те, но се опитавам да оправдая мъжа си....... Grinning.......

Ех.....моя беше далеч от ангажираните......

..но сега е много щастлив татко ( осъзна го след първата година на детето  Rolling Eyes ) и много се занимава с Йоан...тичат, беснеят, катерят се, правят си къщи, карат колела, гонят котките...такива ми ти работи......иначе, в тяхното семейство още е табу темата за секса, така че  го разбирам......

# 63
  • Мнения: 6 167
не случайно казах ОСНОВНИ понятия, не подробни такива.
няма никакво значение дали владее ембриологията по-добре от мен, тъй като аз раждам и моя пръв приоритет е аз да знам и аз да се справя.

понятието 'контракция' е основно, не е много задълбочено.
не мога да си представя мъж, който има бременна жена 9 ( !) месеца
да не знае какво е контракция и тн елементарни понятия.
това, освен че ми говори за някои пропуски от 8-9 клас примерно ( които мога да преживея, колко сега ще ми кажат периодичния закон на менделеев напр.)
, говори много лошо за отношението към целия процес.

аз едва ли ще допусна съпруга си в родилната зала.
просто не мога и него да го мисля в такъв момент.
аз да се порежа и той припада. кекави са и нямам нужда да
получа точно в родилна зала доказателството.

др. причина е, че съм жена и че съм суетна.
мъжете от както свят светува не присъстват, не само защото за кльокльовци.
да ме гледа разкрачена като животно на магарето .. не благодаря. Naughty

 Peace

# 64
  • Мнения: 9 990
А, ето ще споделя нещо, понеже и до възпитание опира донякъде...
Моят мъж е самосъздал се.Самоизградил се.Майка му не му е обяснявала всичко това, расъл е сам.Учил е в училище, после самият Живот го е донаучил.Та това са елементарни неща.Темите табу са различни за различните семейства, за времената в които живеем-също....Та освен всичко е и до характер.Характерът е нещо, с което човек се ражда-моделира се до някъде, но му е даденост.От повечето неща няма как да избяга.Това не прави човекът с по-инакъв характер, по лош баща, защото не ходи по консултации...
Лени-онзи прословут мъж с репликата от серията е с такъв характер.А не че не уважава жена си.Това му е стилът на изказване.Моят мъж в напрегната ситуация също е способен да ръси глупости.Това не го прави автоматично кофти съпруг и баща...ако съдим за хората по едната реплика в някаква си ситуация...кофти...

# 65
  • Мнения: 6 167
пенелопа, съгласна съм, че от една реплика , или някакво незнание принципно не може да се направи извод дали един баща е качествен Peace

друг мъж от същото предаване пък каза на жена си: "Абе бий му 2 шамара, да му чуем гласа!" . Явно го каза на шега, но прозвуча ужасно.


# 66
  • Мнения: 3 098
Кога после, към кой отношението е различно?
Ще ти дам конкретен пример,направи ми силно впе4атление.Една от майките,с които се среЩам тук роди малко след мен.Мъжа й не пожела да присъствува на раждането.Тя роди с форцепс,детето имаше и усложнения. Tired
Мъжа й оба4е иска и друго дете,ама да били с първото и с малка разлика.А жената не иска и да 4уе,просто много е озверена и измъ4ена все оЩе.А той я подиграва,е,какво пък толкова напънала си се два пъти,голяма работа,нали гледам по филмите. Shocked
Еми 4овека и грам понятие си няма какво е минало през жена му и детето,за да си направи сметка какво да поиска и кога.
Моя мъж съЩо иска оЩе едно дете,не е фен на три4ленните семейства. LaughingАз пък се страхувам.И тъй като беше с мен на раждането,а то беше дълго и тежко,не ме притеснява.Разбира ме.Може и да не е съгласен с мен,но за момента не ме пришпорва и не прави унизителни забележки.
Друго,по4ти вси4ки пишете,4е не искате да ви виждат мъжете ви в такъв момент.Ами я си представете,4е мъжете ви ги оперират от неЩо,кой бихте искали да ги вижда?Вие,които Ще направите вси4ко най_добро за този 4овек,или някоя претрупана от работа санитарка,дето Ще й е поредната досадна зада4а за смяната?И това вси4ко само и само да не видите някой в разли4на светлина?

# 67
  • Мнения: 9 990
Марица-до човек е.Моят мъж знае през какво преминах и без да е бил в родилна зала с мен.Простичко е-ВЯРВА МИ, когато му разказах...Това, че онзи мъж подигравателно се отнася си е проблем на жена му-да е гледала като е избирала.Когато човек създава потомство се приема, че избира с кой да го направи....
Ако недай си боже мъжът ми го оперират от нещо-няма да ме допуснат до операционната, нито аз да му свалям превръзките...Има квалифицирани хора за това-аз ще му нося плодове и ще стоя до леглото му след това, ще чакам пред вратат и ще се притеснявам.Така, както е редно двама души да се притесняват един за друг, когато са семейство или имат връзка..

# 68
  • Мнения: 2 292
хора , говорите за мъже и жени, сякаш всички мъже са еданкви и всички жени са еднакви! Ами не са! едни мъже може да са каквито Дона ги описва , сдържани, други по различни ...
Моя например не можех да го държа извън залата и да исках, защото просто го беше страх за мен и не искаше да ме остави сама. Каза, че ако не можел да стои вътре , щял да се покатери на прозореца  #Crazy не казвам ,че ме обича повече, отколкото другите мъже обичат жените си, казвам ,че така ги разбира нещата, той да е там и да знае какво става с мен и не им вярваШе 100%  ooooh! и искаше да помага ...
а за жените и мъжете доста беш? чел, пък каквото не беш? прочел го прочете ... абе обича да чете и да проверява нещата.
Според мен за всеки влак си има пътници и всеки човек си реагира различно на нещата. Приемам, но простащината на някои , като в примерите от сериала не мога да приема

# 69
  • Мнения: 2 274
   И аз си мисля, че е до човека - начинът по който е възпитан, а и по отношението му преди и след раждането мисля си личи до колко уважава и обича жената до себе си! Аз имах тежко раждане, смъкнаха ме за секцио по спешност, но родих нормално на операционната маса с много разкъсвания! Мъжът ми не го допуснаха в операционната въпреки неговото желание и сигурно ако беше влязал щеше да пребие всички лекари! Видял ме е веднага като са ме изкарали от операционната и много се е уплашил! После не смееше да ме докосне само като ми гледаше шевовете и гледаше да ми помага максимално! Никога не е казал: Какво толкова - понапънала си се малко!, а само повтаряше: Боже през какъв ад си минала!
   Изчакахме 7 години преди да забременея и въпреки, че и двамата много искахме още едно детенце, все не се решавахме! Сега като забременях исках да съм секцио, за да не преживея отново този кошмар! Той обаче твърдеше, че ще е по-добре пак да съм нормално / надяваше се, че след първото раждане тазът ми все пак се е разширил и сега ще родя по-леко /, защото секциото все пак си е операция, но когато разбра от лекаря ми, че може отново да се отворят старите разкъсвания при евентуално нормално раждане, веднага си смени мнението, но пък притесненията му свързани с раждането се увеличиха!

# 70
  • Мнения: 9 990
Истината е, че ДА-хората са различни и е нужно да уважаваме различното.Човек и в простащината си може да обича жена си, нищо, че в нашите очи изглежда иначе...и жена м,у може да е щастлива с такъв мъж до себе си, а не с друг.
Ако един мъж вярва на една жена, то той никога не би и казал, че е нищо раждането, ако тя му е казала, че е раждала 15 часа и я е боляло.А ако не си вярват за такива неща-какво опстава за друго...

# 71
  • Мнения: 2 292
пенелопа ти просто пишеш според мен от немай къде. колко трябв да обича жена си, че да и каже в такъв момент ... да не съм линейка да идвам 100 пъти ... newsm78

# 72
  • Мнения: 9 904
понятието 'контракция' е основно, не е много задълбочено.
не мога да си представя мъж, който има бременна жена 9 ( !) месеца
да не знае какво е контракция и тн елементарни понятия.


виж сега, аз също не знам какво е контракция на практика, пък мъж ми - хептен не.
Тук отново прочетох едни крайни мнения, да се хванеш за главата.

Така е...когато излязох от кабинета и казах на мъжа ми, че съм бременна, той просто ме изгледа особено ....хората в чакалнята ме ожалиха, като му видяха реакцията.....аз го попитах "не се ли радваш" ?, а той "радвам се.......ти очакваш да скачам ли сега "  Rolling Eyes.....бебето беше планирано

ми нормално за много мъже....те наистина не могат да го усетят в началото, това не ги прави тъпи или мухльовци....пък в чакалнята и аз не бих реагирала никак - пред некви бабички.

вивита, мнооого  се връзваш на българските нрави и българските мъже Simple Smile такова му е било чувството за хумор, не е задължително да е простак. Моят мъж би го казал същото, казва и много по-отчайващи неща.

# 73
  • Мнения: 2 849
Почти на всички прегледи ,изследвания и консултации сме били заедно .Беше наясно всяка седмица какви промени претърпява бебето и майката .Живо се интересуваше и се стараеше да ми е добре ,редовно говореше с бебето вечер докато ми мажеше корема с лосион . Heart EyesПоследните вечери преди да родя ,почти не спеше и като получих контракции и започна раждането ,ела гледай паника . LaughingРано сутринта ми се спукаха водите ,а той обикаля и бърше около мен и ме кара , по-бързо да тръгваме   да не остане бебето без вода . Joy Joy JoyЗа шофирането до болницата -няма да коментирам . Crazy

# 74
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Моят винаги влизаше с мен на консултация - да си гледа бебето на видеозона Simple Smile


И моят влизаше. След първоначалния шок, че въобще ще станем родители, с интерес  наблюдаваше мърдането на ръчичките и броеше пръстчета. Знаеше какво се случва с бебето всеки месец, знаеше и в какво се състои секциото. Нооо, това не му попрече да не спи и да се тревожи, нищо, че го криеше. Та си е до мъж - едни са сдържани и не показват колко всъщност са загрижени, други в объркването си говорят глупости, а трети пък наистина бременеят hahaha

Общи условия

Активация на акаунт