'Почнаха болки. Контракции ли, кво му се вика там'

  • 5 378
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 607
Знам само,че ме подкрепяше и се интересуваше през трите ми бремености за всичко! Гледал е и ултразвук и снимки от него!
 А дали знае терминологията - не ме интересува! Но и аз не съм използвала пред него специфични термини,а съм му ги превеждала на разбираем за него език! Все едно на мене някой да ми приказва напр. как слаботоковия ток минава през толкова фази и пр. Както аз за мъжки територии бих предпочела превод на думичките и термините, така и аз превеждах един вид на мъж ми онова,което става с мен!

# 76
  • Мнения: 6 911
Аз моя отсега си го обучавам Mr. Green Не мога да кажа, че е особено подготвен, но пък си има представа от някои неща. Надявам се, че като забременея ще навлезе по-навътре в нещата.

# 77
  • Мнения: 348
Владее я разбира се, от девет месеца в къщи за друго не се говори, от първия момент изживяваме заедно всеки миг от тази бременност, не е пропуснал нито един преглед, даже от време на време съм го молила да не влиза с мен, че взима прекалено много участие в разговорите  hahaha и забравям какво точно съм искала да питам. Еееех само бебо да се роди, че днес ни е датата и няма никакви изгледи  Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 1 393
да ме гледа разкрачена като животно на магарето .. не благодаря. Naughty
Peace


Lennie, защо пък като животно?   Confused

# 79
  • Мнения: 3 268
Съгласна съм с пенелопа. Мисля, че износването, раждането, кърменето и въобще чисто физическата страна от отглеждането на детето са приоритет на майката. Мъжът ми може да ме подкрепи по хиляди други, по-близки до природата му начини. Струва ми се неестествено да знае повече за кърменето от мен, например. Предпочитам да ни осигурява финансово спокойствие, да е на линия, когато се наложи да заведем детето някъде, да си играе с него, да го възпитава и да общуват духовно. Това ми се вижда по-нормално, отколкото да напъва заедно с мен - така или иначе, никога няма да разбере какво е.
Точно това ми беше мисълта и се радвам,че мъжът ми прави това,а не се е мъкнал с мен по консултации. Peace

# 80
  • Мнения: 2 292
Съгласна съм с пенелопа. Мисля, че износването, раждането, кърменето и въобще чисто физическата страна от отглеждането на детето са приоритет на майката. Мъжът ми може да ме подкрепи по хиляди други, по-близки до природата му начини. Струва ми се неестествено да знае повече за кърменето от мен, например. Предпочитам да ни осигурява финансово спокойствие, да е на линия, когато се наложи да заведем детето някъде, да си играе с него, да го възпитава и да общуват духовно. Това ми се вижда по-нормално, отколкото да напъва заедно с мен - така или иначе, никога няма да разбере какво е.
Точно това ми беше мисълта и се радвам,че мъжът ми прави това,а не се е мъкнал с мен по консултации. Peace

Аz пск се радвам, че моя хем това прави, хем се мъкна по консултации  Laughing

# 81
  • Мнения: 240
Гледах всички епизоди от това е живота и си спомням много добре този , за който разказваш.Или нещо не си доразбрала или поднасяш преиначена информация.
Първо , това за линейката.Майката не беше ходила с фалшива тревога и запъхтяна от болки , а беше на контролен преглед.Там и казаха , че е хубаво да постъпи веднага в болницата за наб;юдение , защото раждането може да има усложнения и да започне внезапно.Тя уж тръгна да си вземе багажа , но после искаше да влезе в болницата на следващия ден.Та в този смисъл , мъжът и каза , че ако трябва спешно да я кара до болницата и ако пък е нощем се притеснява , защото все пак не е линейка.
Жената влезе същия ден , мъжът отиде на работа и след няколко часа му се обадиха , че раждането е започнало , а той държеше и имаше уговорка да присъства. Обаче беше хванал някакво задръстване , закъсня доста , паркирал колата наблизо и тичал до болницата , за да пристигне все пак.Журналиската го попита в движение какво става и човека отговори , че бърза защото ражда - има болки , контрацкции ли както там се казваше.Каза нещо подобно , едва дишайки запъхтяно , а не от незнание или още по-малко от незаинтересованост.В крайна сметка присъства на раждането и той сряза пъпната връв на синъа си.И двамата бяха много приятно семейство.
Казвам го не защото искам да му ставам адвокат , а защото това е истината.А темата , не е в клюкарника все пак.Би трябвало като ще се предоставя такава информация и като ще се правят заключения от сорта на кой заинтересуван , кой незапознат , то да предоставим поне вярна информация , за да дадат хората адекватно и правилно мнение.

П.С. Нищо лично.

# 82
  • Мнения: 3 447
Съгласна съм с пенелопа. Мисля, че износването, раждането, кърменето и въобще чисто физическата страна от отглеждането на детето са приоритет на майката. Мъжът ми може да ме подкрепи по хиляди други, по-близки до природата му начини. Струва ми се неестествено да знае повече за кърменето от мен, например. Предпочитам да ни осигурява финансово спокойствие, да е на линия, когато се наложи да заведем детето някъде, да си играе с него, да го възпитава и да общуват духовно. Това ми се вижда по-нормално, отколкото да напъва заедно с мен - така или иначе, никога няма да разбере какво е.
Точно това ми беше мисълта и се радвам,че мъжът ми прави това,а не се е мъкнал с мен по консултации. Peace

Аz пск се радвам, че моя хем това прави, хем се мъкна по консултации  Laughing
Моят също се мъкнеше Simple Smile
Мисълта ми беше следната: необходимо ли е да изискваме от мъжете си да са наясно с терминологията, да познават в детайли промените, които настъпват с нас, да дишат и да се напъват с нас? И всъщност не им ли прехвърляме част от своята работа по този начин? Може би ще прозвучи крайно и немодерно, но за мен раждането и кърменето са нещо сакрално между майката и бебето и бащата няма място там.
Както казах, моят идваше на консултации, носеше си в портфейла снимка от видеозона и всяка вечер ме галеше по корема... но това си беше неговото сближаване с бебето.

# 83
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
определено моят не е наясно с доста в тази област като терминология, ама си има при4ините и аз  гледам да не  товаря с пове4е в областа! достатъ4но, 4е дойде в бг като бяхме на  видеозона за пола , после подска4а от радост поне му блестяха о4ите, нали поръ4ката  бе изпълнена!но ина4е аз се оправям сама даже в 4ужбина , май по-добре  от него в родната му страна! ве4е си мисля, 4е е по-добре  да не знае много подробности, я, ще вземе да си помисли като имам цикли4ен проблем , 4е съм остаряла и да ме сменя! това полушега! определено не съм била  гледка на операцията с  проблемите и реанимирането ми да не  си умра- моят ,ако беше щеше да се наложи два екипа да реанимират! приятелката ми, която ме реанимира и анестизира каза, 4е и се дръпнала водата! тати се плаши от  цицина, порязано и малка синка, айде  ще остарее преди мене така, ако не го пазя!

# 84
  • Мнения: 2 292
Съгласна съм с пенелопа. Мисля, че износването, раждането, кърменето и въобще чисто физическата страна от отглеждането на детето са приоритет на майката. Мъжът ми може да ме подкрепи по хиляди други, по-близки до природата му начини. Струва ми се неестествено да знае повече за кърменето от мен, например. Предпочитам да ни осигурява финансово спокойствие, да е на линия, когато се наложи да заведем детето някъде, да си играе с него, да го възпитава и да общуват духовно. Това ми се вижда по-нормално, отколкото да напъва заедно с мен - така или иначе, никога няма да разбере какво е.
Точно това ми беше мисълта и се радвам,че мъжът ми прави това,а не се е мъкнал с мен по консултации. Peace

Аz пск се радвам, че моя хем това прави, хем се мъкна по консултации  Laughing
Моят също се мъкнеше Simple Smile
Мисълта ми беше следната: необходимо ли е да изискваме от мъжете си да са наясно с терминологията, да познават в детайли промените, които настъпват с нас, да дишат и да се напъват с нас? И всъщност не им ли прехвърляме част от своята работа по този начин? Може би ще прозвучи крайно и немодерно, но за мен раждането и кърменето са нещо сакрално между майката и бебето и бащата няма място там.
Както казах, моят идваше на консултации, носеше си в портфейла снимка от видеозона и всяка вечер ме галеше по корема... но това си беше неговото сближаване с бебето.

нищо ме им прехвърляме, ако не искат. дако се интересуват и искат да у4астват - ОК. Жените отдавна се еманципираха. Време им е и намъжете. Ина4е давземем пак да разделим половете  newsm78

# 85
  • Мнения: 6 167
ГА темата , не е в клюкарника все пак.Би трябвало като ще се предоставя такава информация и като ще се правят заключения от сорта на кой заинтересуван , кой незапознат , то да предоставим поне вярна информация , за да дадат хората адекватно и правилно мнение.

П.С. Нищо лично.

моля те, да не се взимеме толкова насериозно.   Naughty
възможно е аз да не съм разбрала.
повдигам тема за нещо, което ми е направило впечатление.
2-3 казани изречения. задавам в-с, който не цели да нищим конкретните хора, предаването и тн. да не сме в апелативния съд. взела съм казаното за чиста монета и разсъждаваме в/у владеенето на терминологията не от конкретните съпрузи, а по принцип.
не държа палмата на истината, нямам претенции за задълбочен анализ на въпросните семейства, нито някъде съм направила извод, че са некачествени бащи/съпрузи Peace

# 86
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
да ме гледа разкрачена като животно на магарето .. не благодаря. Naughty
Peace


Lennie, защо пък като животно?   Confused


Да бе, и аз това си помислих.

Лени, най-вероятно в Италия няма да си "разчекната на магаре", а на обикновено легло... и не е задължително мъжът ти да е между краката ти. Моят ми беше до главата и ми държеше единия крак (имах упойка и нямах контрол) и му виках да не наблюдава много-много.. ама като се появи Дани, забравихме всичко... та е видял това-онова (пъпната връв например). Лошо няма.

# 87
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Нямаше проблеми с терминологията.
  Свекърва ми е била акушерка, свекър ми /Бог да го прости!/ хирург. Така че мъж ми, като лекарско чедо, беше много на ТИ с всички процеси на бременността. Пропусна само една консултация и после много ми мрънкаше.
  Аз не исках да е до мен по време на раждането, а и нямаше начин, защото родих със секцио по спешност.

# 88
  • Мнения: 8 505
Четеше всичко, което аз четях, беше с мен на абсолютно всеки преглед, беше наясно с всичко около бременността  Peace

И моят така.Дори той ми каза,че съм бременна Crazy

# 89
  • Мнения: 3 447
Жените отдавна се еманципираха. Време им е и намъжете. Ина4е давземем пак да разделим половете  newsm78
Половете са си разделени, слава богу Simple Smile Колкото и да подкрепям еманципацията в професионално и обществено отношение, не мога да приема жени-ловджийки и мъже-кърмаци Simple Smile Но това е друга тема Peace

Общи условия

Активация на акаунт