Бебето е вече факт - ами, сега...накъде?

  • 1 506
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
Lali, МАЙЧИНИЯТ СТРАХ е страхотно!!!!   bouquet

# 16
  • Мнения: 903
Миличка, няма нищо по хубаво от всички тези изживявания... от които сега те е страх. Давай смело и всичко ще си дойде на мястото. Успех  bouquet.

# 17
  • Мнения: 903

Това беше невероятно Hug.
Комплименти Лали  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 14:00 от Elisir

# 18
  • Мнения: 4 555
Като всеки новак, на който му предстои да има бебе и се е заел с бебеправенето, ми идват какви ли не въпроси
на ум  Thinking В момента искам силно да имам бебе, но в същото време
изпитвам някакъв непонятен страх - от бременеенето, раждането, и от
момента след раждането, когато малкото човече е на бял свят.  Embarassed Аз
още не съм забременяла, но се страхувам ot следродилна депресия.  Confused 
Разкажете ми,какво е усещането да носиш бебето в себе си, какви са мислите
по време на раждането, как се чувства човек, когато малкото същество се
появи на бял свят?  Толкова много въпроси зададох, че чак ми става
неудобно,   Embarassed  Embarassed но все пак по-добре да пита човек, ако не знае
нещо, нали? newsm78
Това все едно аз съм го писала  Hug
Така че използвам момента да благодаря за всички отговори.

# 19
Карина,  прочети какво е писала Lali. По-горе ще видиш адреса. Страхотно е!   bouquet  Изчети всички отговори на момичетата. Определено ще ти помогнат, ако наистина и ти като мен си задаваш 1001 въпроси  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 835
Много ми хареса заглавието на темата "Бебето е вече факт, а сега накъде?"  Напълно описва състоянието ми, когато се прибрахме от болницата в къщи. Ами сега? Със сигурност съм била в шок, ама никой не се сети да ме успокой, или най-малкото да ми даде нещо успокойтелно. Майка ми, уж беше дошла да ми помага, обаче тя беше по-шашната и от мене. В болницата беше лесно, доктори, акушерки, те се грижеха за бебетата, (къпеха ги, преобличаха ги и т.н.), на нас ни ги даваха само за кърмене. В момента, в който се озовах в къщи с това малко човече, установих, че нямам представа какво трябва да правя.  На всичкото от горе, незнам, кой ги беше поканил, ами и роднините дойдоха да пийнат и да се почерпят, за здравето на детето. То няма лошо, ама да си призная, само те ми липсваха. Вътрешно им се ядосвах, вместо да пият и да ядат, да вземат да дойдат да помогнат нещо, да кажат какво да правя сега. Естествено много бързо влезнах в час, обаче и сега като се сетя, ме напушва такъв смях, та затова реших да го споделя с вас, да се посмеете малко за моя сметка, ама съм сигурна, че и други са го преживели.

# 21
  • Мнения: 380
Няма нищо страшно в бременността и раждането. Всичко зависи от настройката ти. Аз бях положително настроена още преди да забременея. Никакви суеверия, червени конци или каквото и да било не можеше да ми повлияе. Четях непрекъснато книги, ходех на курсове за бъдещи родители, за кърмачки. Мъжът ми беше неотлъчно до мен и ми помагаше много. Мислех си само хубави неща. Всичко мина бързо и раждането беше хубаво изживяване. Болката се забравя в момента в който видиш детето си. Heart Eyes
За разлика от майчетата в България, които след раждането си почиват и им носят бебчетата само за кърмене, тук няма подобно нещо. От момента в който родих, малкият беше до мен. Сестрите не го взимаха. Идваха при нас за всички манипулации. Нямаше и 24 часа от раждането и вече бяхме на път за дома. Аз, мъжът ми и малкото бебе. Нямах посетители, нямах близки, майка, татко...всички са далеч.
Но въпреки това успях сама да се справя. Има трудни моменти, има безсънни нощи, но като видя тази усмивка на личицето му и забравям че не съм спала Grinning. Синът ми е целия ми свят Heart Eyes
Прекрасно е да си майка. Пожелавам ти го да го усетиш скоро.
Сърцето ти ще ти подсказва какво да правиш.
Най-важното е да не се страхуваш и да мислиш позитивно. Гледай на бременността като нещо хубаво, което ще има прекрасен край Heart Eyes
Успех ти желая Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 1 029
Както и другите майчета вече са ти написала - усещането е невероятно и не може да се опише с думи, трябва да се изживее. Аз също изпитвах страхове преди да забременея и още по-големи, когато разбрах че съм бременна. Мислех, че не съм готова, но когато това се случи разбрах, че съм чакала твърде дълго, докато се реша на тази стъпка. Бременността ми мина леко, наслаждавах й се изцяло, вълнувах се от всяко ново усещане, от движението на бебето в корема ми, четях всяка седмица как се развива плода... Раждането също е едно невероятно изживяване, колкото и страшно и болезнено да е било и нищо не може да се сравни с първата среща с бебчето. Е, всички знаем, че отглеждането на бебето е много отговорно, изисква много грижи и лишения и е необходимо да отдадем цялата си любов и търпение.
Пожелавам ти от сърце и ти скоро да изживееш всички тези прекрасни емоции!  Hug

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 355
Това е нещо което не може да се опише с думи...

Така е  Peace Всичко е строго индивидуално, моите възприятия за нещата едва ли могат да се сравнят с нечии други- всеки човек е уникален в чувствата и емоциите си.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 339
Аз мисля,че всичко си идво на място от самосебеси,страхуваш се,но бременността си върви,страхуваш се за раждането - то си идва и в момента го чустваш като най-естественото нещо ,което ти се случва,страхуваш се как ще се справиш - идва ти отвътре,най-естественото нещо и се справяш.Просто се нагаждаш към това,което ти се случва и докато не се случи няма как да знаеш или как да си го представиш,но когато дойде всичко си идва на мястото,къде по-лесно,къде по-трудно - всичко се нарежда и става част от животат ти.

# 25
  • Мнения: 153
--------------------------------------------------------------------------------

Това е нещо което не може да се опише с думи...
 
 
 Peace

# 26
  • Мнения: 595
Само ако искаш това да ти се случи-знай че няма по прекрасно нещо.Детето е едно малко божество.Влюбена съм в дъщеря си !!

# 27
  • Мнения: 2 015
Ако го искаш силно това бебе, то нещата почват да се получават лесно.Аз например много се страхувах като родя, да ли ще мога да се справя с бебето.Къпя го сама още от болницата.След прекарани няколко дни с бебо той сам започва да ти показва какво да правиш.Ние например сме на изкуствено хранене и трябва да се храним на 3 часа, но моя гладник понякога не издържа толкова.Понякога пък спи непробудно 4-ри часа.От раждането ме беше страх, но като мина си мисля, че пак бих избрала да родя нормално и то без упойки.Болката се забравя малко след като се появи малкия бонбон.Няма от какво да се страхуваш, защото то ни е вродено на жените, но докато не гушнеш малката пуканка не го съзнаваш.Успех!!!
Само ако искаш това да ти се случи-знай че няма по прекрасно нещо.Детето е едно малко божество.Влюбена съм в дъщеря си !!
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт