Ема или Катерина?

  • 4 109
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 075
Много ви благодаря, момичета, много ми е полезно!
Засега печели ММ Simple Smile и то доста убедително.

А на теб "неговото" име харесва ли ти?

# 61
  • Мнения: 273
И аз съм на мнение, че зависи какъв заряд искате да дадете на детето.
За мен, Катерина предполага сила, характер, но е истина и че означава "чистота", което също е интересно.
Ема е кратко име, представям си характер с черти като спонтанност, непренуденост, безгрижност.
Катерина я виждам като по-сериозна, целенасочена и вярна на дълга си, а Ема вярна на сърцето си, спонтанна и чаровна за хората около нея.
И двете ми допадат. А на вас?

# 62
  • Мнения: 18 571
Ема означава завършвна, цяла. Поне така съм чела.
Дореми, мн интересно тълкувание на имената. Имаз така гим виждам нещата. Порафинтази причина Ема хафесвам повече. Звучи ми нежно, красово, сладко, спонтанно, любопитно, непринудено, жизнерадостно, точно като героинята на Джейн Остин.

# 63
  • Мнения: 4 044
И двете ми харесват,  но о Катерина малко повече

# 64
  • Мнения: 710
Много ви благодаря, момичета, много ми е полезно!
Засега печели ММ Simple Smile и то доста убедително.

А на теб "неговото" име харесва ли ти?

Да, всъщност и на двамата ни харесват и двете имена, едното малко повече на мен, другото малко повече на него. Затова и тази тема ми е толкова полезна, доста са ни равностойни Simple Smile

# 65
  • Мнения: 14 716
Ема ми харесва повече, не ми харесват обръщенията Катя/Кате.
И на ме не ми харесват тези обръщения,а някои ги наричат Кети и това е още по-грозно.Гласувах за Ема.

# 66
  • Мнения: 6 789
И двете имена са красиви, аз лично не харесвам кратки имена. Затова, Катерина от мен, това беше и единия ми вариант за име за голямата ми дъщеря.

# 67
  • Мнения: 9 461
Катерина.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт