Ролята на мъжа в семейството

  • 5 089
  • 145
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 767
Ами излиза, че това е цената да не си стара мома на 30, да не си при вашите, да не си с по-лошите варианти от този мъж и т.н.
Хванала си го, вкопчила си се, сега искаш да стане друг. Той друг няма да стане, така че помисли как ти да си облекчиш живота без да разчиташ да изправяш чуждите гърбици.

# 31
  • Мнения: 2 638
С толкова черни очаквания, няма как да имаш добра връзка.
 Страх те е било да не останеш сама и сега имаш резултат. Права си, че не си сама, но какво от това? Аз имах неуспешна връзка преди съпругът си. Ограничаваха хоризонта ми. Предвещавах си живот в мизерия за в бъдеще ( мизерия не е само финансово измерение), и взех решение да си тръгна. Най- доброто решение, което съм вземала за себе си. Така че, важно е колко се обичаш ти самата, не кой и дали ще те заобича.
 Бих те посъветвала да продължиш сама, за жалост с това твое мислене, не вярвам да намериш читав мъж. На този си “ попаднала”- точната дума. Дано съумеете да не нанесете морални изкривявания на детето.

# 32
  • София
  • Мнения: 12 951
Авторке, какви толкова лоши индивиди срещна на 19-20, та този ти се видя такова цвете? Млада си го взела просто, неопитна, още нищо неразбираща от живота. Мислила си, че го бива, защото е бил малко по-добре от предишните, но като нямаш изграден критерий за добре, не си се усетила, че и той е зле. Виждала си го като изход от друга лоша ситуация.

Не знам дали ще помогне набиването на канчето, но трябва да погледнеш реалистинчо на ситуацията. Да, той винаги е бил такъв и да, ти винаги си го знаела някъде дълбоко у теб. Изборът ти е да погледнеш и реалистично да си прецениш опциите, или да продължаваш да кукуваш в една ситуация, която вероятно ще продължава да върви към по-зле.

# 33
  • Мнения: 1 304
Да е подкрепа, спътник, любим, да споделя грижите и сладките моменти и още много неща може да бъде един мъж... стига да е с точния характер. За съжаление твоят не такъв и ти за 11 години трябва да си го разбрала. Той е такъв през всичките години, дори и да имало заблуда в началото, все си е показал истинското лице. Защо не го остави, кога нямаше дете и не беше навършила "страховитите" 30 години. Сега изборът ти е сведен до два варианта: 1. Да се разделите и да си гледаш детето наистина сама и 2. Да се примириш със ролята на майка и слугиня и така да си откараш годините. Варианта той да се промени, като му делегираш   задължения не мисля, че сработи.
А това, което ще кажем ние с нищо няма да промени живота ти, затова предполагам, че поста е по-скоро да споделиш неволите си с непознати.

# 34
  • Мнения: 833
Не вярвам да съм единствената жена в тази ситуация и да ме хокате как съм се набутала. По мои наблюдения българският мъж не става за нищо по презумпция и има много по-лоши варианти. Изневеряващи мъже, пияндурници, безработни безхаберници и прочие, да не говорим за побойници. "Идеалният" съпруг доста често няма само една жена в живота си, нека бъдем честни. Не вярвам всички тук да живеете с мъж-мечта и аз да съм единствената, която е изтеглила късата клечка. Идвам тук, за да получа съвет как да внесем баланс в задълженията си. Някой, който е имал сходна ситуация, да сподели как го е постигнал без кавги и драми.

Ти си направила попарата, остава да я сърбаш. Сама защитаваш глупавите си решения с оправданието, че навремето това ти е бил най-добрия избор. Направила си каквото можеш според способностите си- проблем не съществува. Ти си поставяш ограниченията, ние с какво да ти помогнем? Стара мома - не става, съпруг изрод - не става, при мама - не става. Как може 4 години да се борите за дете и дори покрай мечтите за отрочето, да не се разговорите кой как си представя семейният живот? Баланс може да постигнеш като си живееш живота необремена от стереотипи, комплекси и недоволство. Ама със сегашния ти начин на мислене и както си постлала, никой не може да ти помогне.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 792
По мои наблюдения българският мъж не става за нищо по презумпция и има много по-лоши варианти. Изневеряващи мъже, пияндурници, безработни безхаберници и прочие, да не говорим за побойници. "

Айде пък и наблюденията ви. Идеални няма, само моят, щото съм си го избрала като за мен. И този на Иванка е идеален за нея и т.н. Стига вече с поголовното плюене. Има си свестни мъже и жени, има го и другото и при двата пола.
Как да постигнеш баланс, ами трудно, та чак невъзможно, ако той не го поиска. Първо говориш, оставяш му детето за 24 часа да види за какво иде реч и така... Ама не е гаранция, че ще поеме.
И се извинявам, ама с бебе на 1 месец няма чааак толкова ангажименти, тепърва започва забавата и нещата при вас ще се изострят още.

# 36
  • Мнения: 46 594
Не вярвам да съм единствената жена в тази ситуация и да ме хокате как съм се набутала. По мои наблюдения българският мъж не става за нищо по презумпция и има много по-лоши варианти. Изневеряващи мъже, пияндурници, безработни безхаберници и прочие, да не говорим за побойници. "Идеалният" съпруг доста често няма само една жена в живота си, нека бъдем честни. Не вярвам всички тук да живеете с мъж-мечта и аз да съм единствената, която е изтеглила късата клечка. Идвам тук, за да получа съвет как да внесем баланс в задълженията си. Някой, който е имал сходна ситуация, да сподели как го е постигнал без кавги и драми.
Жалко, че в обкръжението ти има само такива мъже. Не става дума за идеални, твоят, например, е идеален за жена, възпитана, че трябва да чака мъжа си със сервирана маса и тича пред него за всичко.

Никой не казва, че си единствената в тази ситуация, въпросът е как да излезеш от нея. Защото не е здравословна нито за теб, нито за детето.

# 37
  • INFJ
  • Мнения: 9 492
Без кавги и драми..? Ако говоренето не помага, започваш с действията. Като се прибере, няма да има сготвена храна. Дрехите му няма да са изпрани. Малко по малко, да започва той да си се грижи поне за себе си, като не се грижи за никой друг.

Един-два пъти седмично (поне), намирай по няколко часа за себе си. Излез от вкъщи без бебето, той да го гледа. Козметик, разходка, фитнес, среща с приятелка, каквото ти се прави на теб.

Но пак ти казвам.. не знам какво очакваш от човек, който смята, че няма нужда да се дават пари за бебе, щото имало майчински за тая работа.

# 38
  • София
  • Мнения: 28 919
Преди време имаше една съфорумка, която беше убедена, че всички мъже пошляпват жените си и всички, които казвахме, че това не е така, лъжем. Та и ти така  - българите пиели, изневерявали, биели... Има такива, разбира се. Но има и съвсем нормални мъже. Ти явно си се обграждала с първия тип. Питаш как да стане от втория. Ами няма да стане.

# 39
  • Мнения: 1 037
А какви очаквания да имам след няколко потресаващи връзки в миналото, в които или съм била обект на луда ревност, или на тотално безразличие. Казвали са ми, че трябва да отслабна, въпреки че съм 58 кг на 170. Казвали са ми, че имам малки гърди. Казвали са ми, че трябва да им дам пари назаем, които нямали намерение да ми връщат. Ползвали са ме, за да се съберат с бившите си и да ги изревнуват и след това са казвали, че искат да останат сами с мислите си. Накрая се събират с някоя, която не е и 10% от това, което съм аз, а им разказва играта. За какви ведри очаквания да говорим изобщо?

# 40
  • Мнения: 6 930
Нещо не мога да си представя, че при такава дълга връзка не си добила досега представа що за човек е. Или много му мълчиш и се примиряваш.
Така. Като каже какво си правила и защо не е сготвено - показваш му приложенията за поръчване на храна. За чистенето и дезинфекцията - не се престаравай чак толкова, правите график кой, кога, какво. Или да наеме чистачка. Как ли пък ще пропусна да се изкъпя пред това да дезинфектирам, абсурд.
Твоите майчински не са само за гледане на бебето, то е само компенсация и част от заплатата, която нямаш възможност да изработиш в момента. Казваш му по списък какво има да се купува. Ютия също вероятно може да ползва сам. Никога, ама никога не съм гладила неща на гадже или мъжа ми, освен, ако сама нещо не съм предложила в момент на алтриузъм, ако съм видяла , че е на зор за гладена риза. Аман от скатавки.

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 20:13 от tuali

# 41
  • Мнения: 833
По-лесно е да самоуспокояваме, че на всички нещо им куца, за да не съжаляваме за избора си и живота си. Ако поема отговорност че Минчо е мой избор означава аз да поема ангажимента да го зарежа. Ама ако всички бият, пият и изневеряват, може да си пускам Фермата…

# 42
  • Мнения: 4 215
Без кавги и драми..? Ако говоренето не помага, започваш с действията. Като се прибере, няма да има сготвена храна. Дрехите му няма да са изпрани. Малко по малко, да започва той да си се грижи поне за себе си, като не се грижи за никой друг.
Само да не я четем после, че я е ошамарил, като се е прибрал и няма манджа и чисти гащи...

# 43
  • INFJ
  • Мнения: 9 492
А какви очаквания да имам след няколко потресаващи връзки в миналото, в които или съм била обект на луда ревност, или на тотално безразличие. Казвали са ми, че трябва да отслабна, въпреки че съм 58 кг на 170. Казвали са ми, че имам малки гърди. Казвали са ми, че трябва да им дам пари назаем, които нямали намерение да ми връщат. Ползвали са ме, за да се съберат с бившите си и да ги изревнуват и след това са казвали, че искат да останат сами с мислите си. Накрая се събират с някоя, която не е и 10% от това, което съм аз, а им разказва играта. За какви ведри очаквания да говорим изобщо?

Колкото и да не искаш да го чуваш, тези хора са били твоят избор. Има си причина да са те привличали такива, работа на психолозите е да ровят защо точно. Но мисля, че разбирам, имайки предвид колко се радваш, че вече не си при вашите и не искаш да се връщаш там.
Тоя ти се е видял като ъпгрейд, това също го разбирам. Не искаш да го напускаш, ок, но се приготви да не си особено щастлива с него. Явно е от тези, които смятат, че жената е за всичко, а той само да ходи на работа от 9 до 17. Друго не се иска от него.

# 44
  • Мнения: 590
Аз даже и недочетох,защото се ядосах?! Защо забога си се хванала с такъв човек и си му направила и дете?! Да не те е накарал някой???? Аз съм потресена бе хора, защо си хващате такива половинки и после се жалвате ? Ами ти си си го натаковала сама ние какво може да направим освен да ти кажем колко си …….

Общи условия

Активация на акаунт