Покрив със сирене тип Крема

  • 111 127
  • 423
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 983
Оооо, и аз съм го правила това покривче няколко пъти вече, страхотна вкусотия. Благодарности на авторката  bouquet

# 196
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
още едно предложение на Наталина, което в най-скоро ще направя за всички в къщи

# 197
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Днес пак го направих това покривче, че в къщи всички сме му големи фенове. Hug
Правя го с бисквити "Победа" и крем-сирене "Филаделфия", а по средата вместо банан слагам някакво сладко (днес например от вишни),
а отвън си го намазвам със същия крем и донамазвам с течен шоколад "Нутела".
Малката поръча следващия път да сложа и коминче на покривчето. Laughing
Натали,   bouquet

# 198
  • София
  • Мнения: 2 658
Поздравления, Наталина. Вчера го направих и днеска занесох при свекърва ми на обяд и всички много го харесаха.  bouquet

# 199
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета радвам се, че покривчето ви харесва! Миналия ден направи дори торта с този крем, само му добваих едно разбито кремче без варене, за да е по-пухкав крема. Стана разкошно!

Колкото за соленият вкус на Крема сиренето. Колкото и странно да е , но малко сол в сладкишите дори подчертава сладкият вкус. Ако сиренето, което използвате е леко солено - няма проблем, дори придава по-специфичен вкус. Веднъж опитах да го направя крема с маскарпоне. Едно, че на вкус беше по-тежък, едно, че стоеше малко блудкаво сладко. Просто чара на този крем си е точно в Крема сиренето. Разбира се има хора, които по принцип не харесват сирена, за тях е ясно, че вкуса може и да не допадне.

# 200
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ето го и моето покривче, но определено следващият път ще направя двойна доза крем (използвах бисквити Закуска, 3/4 бр.)... или бисквити 3 на 3 и тази доза крем  Simple Smile

          

# 201
  • Мнения: 3 456

Как си го направила да стои така на пластове?
Браво ! Много оригинално си го оформила. smile3501

# 202
  • у дома
  • Мнения: 1 581
lorka barborka, от едната страна са три ленти, слагат се отдолу на горете - 1-во най-долната, после следващата, като тя застъпва долната, по същия начин и 3-тата, после от другата страна по същия начин и накрая една по-дебела лента е ръба на покрива, като застъпва третите парчета от двете страни  Peace

идеята ми дойде от къщичката на диването, покрива й е на този принцип  Mr. Green

# 203
  • Мнения: 3 456
lorka barborka, от едната страна са три ленти, слагат се отдолу на горете - 1-во най-долната, после следващата, като тя застъпва долната, по същия начин и 3-тата, после от другата страна по същия начин и накрая една по-дебела лента е ръба на покрива, като застъпва третите парчета от двете страни  Peace

идеята ми дойде от къщичката на диването, покрива й е на този принцип  Mr. Green

Виждам аз , как са наредени, но какви са тези ленти? От какво са? Правиш ли ги? Купуваш ли ги?

# 204
  • у дома
  • Мнения: 1 581
специално този покрив го покрих с готова моделираща маса, но може да се направи и марципан, или фондан  Peace рецепти и повече тънкости за тези покрития виж в първия пост на тази темичка  Peace

# 205
  • Мнения: 3 456
специално този покрив го покрих с готова моделираща маса, но може да се направи и марципан, или фондан  Peace рецепти и повече тънкости за тези покрития виж в първия пост на тази темичка  Peace
Мерси !  bouquet

# 206
  • Мнения: 2 241



Ето от мен един съвсем импровизиран покрив, нямах намерение да го правя и съответно от оригиналните продукти имах само бисквитите, но го направих с ананас и сложен сметанов крем Simple Smile, съставен от един пудинг на д-р Йоткер, малка заквасена сметана и (понеже кремът ми се стори малко) бита сметана. Много приятен резултат.
Обичам рецепти, които позволяват импровизации. Пак благодаря на Наталина   bouquet

# 207
  • Мнения: 7 418
  Направих повторно тази торта.След няколко часа ще се оценява и резултата! Grinning
  Този път не съм сложила стафиди,използвах бисквити Закуска(а не "обикновени").....
  После ще се отчета за мнението на гостите!

# 208
  • Мнения: 7 418
  Отчитам се.Този път тортата стана много по-добре! Grinning

# 209
  • Мнения: 3 456
  Отчитам се.Този път тортата стана много по-добре! Grinning
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт