Сложни отношения

  • 5 425
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Имам нужда от съвет. Пише една изключително объркана жена.
Влюбих се от пръв поглед и то не в кой да е, а в шефа си. Имаме около 20 години разлика във възрастта и за ОГРОМНО съжаление е семеен мъж. Имам чувството, че съм обсебена от него. Буквално. Отношенията са ни много сложни. Моето настроение зависи от неговото, а неговото зависи от моето. Също така е на приливи и отливи. Три са основните му... да ги наречем отношения към мен. Ще започна от най-хубавото, което е близостта. Търси я. И това е видимо дори от колегите(докосване, непрестаследене с поглед, закачки... като цяло не можем да се разделим един от друг), но обстоятелствата започват да стават сложни. Подобни случки има много, но ще дам пример само с една. Каза ми, че не се интересува от нищо свързано с мен, аз отговарям добре и се отдръпвам от него, а след няколко секунди идва при мен, гледа ме в очите и ми се усмихва, сръчква ме и тръгва. Като дъжд от ясно небе.
Второто му отношение към мен е дразненето с цел забавление. Аз така го наричам. Тогава той е в добро настроение. Обижда ме, прави това, което знае, че ме дразни, заплашва ме с изстиване на поста и т.н., но прави това не за да ме обиди, а за да се наслади на подразнената ми реакция. Явно защото се държа като дете, когато се подразня. Днес например сипа сол в питието ми. И ще ви дам пример с една случка. Скри един много важен документ, от който зависи работата ми. Притесних се много. Не мога да опиша колко му бях ядосана. Побеснях. И тогава за първи път изпитах смесени емоции. Смях и ярост едновременно. Никога не съм изпитвала две емоции едновременно.
Третото му отношение към мен е краят и началото на кръга, в който се въртим. Тогава той е в лошо настроение. Започва да се държи толкова грубо с мен, че ме разплаква и не мога да се успокоя с часове. Но винаги се чувства зле след тези моменти. Тогава го чувствам най-близо, както той мен. Имаме толкова силно желание да бъдем един до друг... Чувството, че може да те успокои единствено човекът, който те е разплакал, е много болезнено. Но той е винаги до мен. И тогава чувствата стават все по-силни и по-силни. И идва най-сложното. Опитът да го отблъсна, въпреки че не искам, но трябва, защото не желая да развалям семейство. Има деца. Игнорирам го, но започва да търси повече внимание. Правя се на обидена, но с един негов поглед се пречупвам. Държа се грубо, но той реагира с насмешка. Когато опитам да разговарям с него, той бяга. Веднъж подметнах: ,,Не може ли като нормалните хора да имаме чисто колегиални отношения?“. Отговори с НЕ и избяга. Никога не сме имали физическа близост, но вече една година ме обърква с поведението си. Твърди, че не му пука за мен, но пита хората какво се случва с мен, защото не смее да ме попита. Имало е демонстрации на ревност и то пред колегите. Разкрещя се и каза, че един мой приятел ми е тъпкач. Но колкото и да сме скарани, никога не ме оставя и седи твърдо зад мен, както аз седя твърдо зад него. Духовно сме толкова близки, а физически близо, но далеч. Не знам. Какво мислите? Какво да направя?

Последна редакция: нд, 10 окт 2021, 02:56 от X-Tina18

# 1
  • Мнения: 2 523
На мен ми е интересно какво работите, че имате толкова време да се “закачате”, да се държите като деца, да криете документи и т.н. Малко несериозно е. 

Иначе - аз бих напуснала.

# 2
  • Мнения: 9
На мен ми е интересно какво работите, че имате толкова време да се “закачате”, да се държите като деца, да криете документи и т.н. Малко несериозно е. 

Иначе - аз бих напуснала.

Работа, която е много динамична и времето е ограничено. Пренабрегваме задълженията си понякога.

# 3
  • Мнения: 3 190
Ех, ако вместо сол беше сипал разхлабително... Разбирам те. Не е лесно шефът ти да е 2015 набор, но се израства.

# 4
  • Мнения: 4 518
Доста банално, че сте и като деца.
Аз бих му казала, че не желая и няма да работя в посока да му разваля семейството. Това, което си го питала е супер, но той не реагира като мъж, а като дете, само дето не се е оплезил след това "не". Като кажеш думата "семейство", ако не реагира като мъж не знам... Не си заслужава дори флирта.
Аз разбирам да си играете, но при наличието на семейство, не отивате на хубаво място.

# 5
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Тук не виждам реципрочност в отношението и чувствата. Шефа си е намерил 20 години по-младо момиче, с което да си гали егото.
Ако един мъж открито ти казва, че не се интересува и не му пука за теб... повярвай му.

# 6
  • София
  • Мнения: 23 096
Ох, свил се е светът до един загорял чичко, който се държи по-зле и от пубер. Страхотна работна атмосфера цари сред вас. Колегите ви и те надали са слепи и гледат излагацията на шефа. Ти нямаш ли връстници или се се блазниш от опита, който евентуално имат мъжете на средна възраст. Ще те разочаровам може би, но не се заблуждавай, че са някакви супер-дупер мачовци.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 006
Кажи честно поне дава ли ти бонуси към заплатата, когато те докосва или там друго? Bowtie

# 8
  • Мнения: X
Смени работата и другия път си опичай акъла.

# 9
  • София
  • Мнения: 23 096
Кажи честно поне дава ли ти бонуси към заплатата, когато те докосва или там друго? Bowtie
Grin
Бонусът й, ако преспи с него, ще е път към необятния пазар на труда.
Не че в офис не могат да стават свалки и да пламва любов - аз се омъжих за колега, но и двамата бяхме свободни и млади хора на по 25 години. В този случай обаче положението е как да разнообразим работния процес и да се излагаме пред колегите.

# 10
  • Мнения: 18 298
Тамън щях да кажа, за колегите е развлекателно вероятно.

# 11
  • Мнения: 25 610
Чудя се как така още никой не е казал на жена му.
Те тогава вече ще стане най-интересно... Simple Smile

# 12
  • Мнения: 35 964
Смени работата и другия път си опичай акъла.

сериозният отговор
забавния ще го спестя

# 13
  • София
  • Мнения: 17 283
Ауу, какъв противен, отвратителен, гнусен чичак-коцкар! Направо ми се повдигна. Бррр.

# 14
  • Мнения: 4 208
Нищо весело и забавно в отношенията ви няма. Той с поведението си е за психиатър, а ти - напускай и внимавай много на следващото раб. място.

Общи условия

Активация на акаунт