майки на породени деца

  • 35 155
  • 304
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 089
ако е за раждане - тц, няма. секциото е на 26-ти и съм твърдо решила да избутам!

ако е за яслата - петранче се адаптира някак. имало деца дето бързо успявали, но тя явно е от другите. и като го няма детето до 3 часа, се отдавам на работа, а ако няма поръчки - на разходки, шляене, излишен пазар. тресе ме и някакъв шевен уклон - уших на ръка /т.е. не с машина, а на ръка  Wink/ 2 роклички на детето, сега ще бода чаршафи на дребното, абе домакиня за милион лева.

сега отиваме на целодневено /или колкото петра разреши/ семейно барбекю на витоша с други семейства, деца, бири, меса и прочие. ФРЪЦ!

# 256
  • Мнения: 4 520

сега отиваме на целодневено /или колкото петра разреши/ семейно барбекю на витоша с други семейства, деца, бири, меса и прочие. ФРЪЦ!
ПРЪЦ!  Mr. Green
Ние щяхме да ходим на пикник (също целодневен) на Поморие, но както винаги, като се уговорим за пикник, времето се разваля... Confused
Здравей, Звездица! welcome Какво е бъги под? newsm78 (сори за тъпия въпрос  Embarassed)

# 257
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Ей майчета,аз ви забравих.Пиша си в отчетната темичка и малко в многодетните и съвсем забравих за темата.Много ми е трудно това с разходките.Добре ,че под нас има детска площадка.Едното в количката , а другото пеша.И като излезем след нас бомба сякаш пада в къщи. JoyАма то луда работа.Особено след като и малкия проходи,хич не я виждам работата.Но да са живи и здрави децата,все ще пораснат.

# 258
  • Мнения: 4 520
Бут бут бут!
Колкото повече ставаме тука, толкова повече ни се забавя темата. Mr. Green
Majceto, стискам палци за безпроблемно секцио!  bouquet
Според личната ми лекарка, нося пак момче. Тя за първото позна, така че съм склонна да вярвам. И сега пак ми смята пола според смяната на кръвта и се оказа, че ако бях забременяла месец по-късно, съм щяла да имам момиче, а сега уж било момче. И ми вика: Е не можа ли да устискаш един месец, бе маце? Laughing

# 259
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ей, много назаднала темичката. Хайде да я дръпна малко напред. На мен ми остава още малко и влизам в джаза.  CrazyНай-вероятно до към 15-май трябва да съм родила. Hug

# 260
  • Мнения: 580
Здравейте!И аз се включвам към вашия отбор.Имам момче и момиче с разлика година и половина.Е, те вече са поотраснали, но за съжаление лудницата не е намаляла....знаете за какво ви говоря.
Ако мога да помогна на някой със съвет съм насреща.. Simple Smile
Искам и да ви попитам дали има работещи майки?И ако има как се справяте и как си рзапределяте време, задължения и т.н.

# 261
  • Мнения: 8 999
Ива78, когато децата ми навършиха възрастта на твоите ги разпратих по учебни заведения - малкият на ясла, а каката на градина. Те бяха доволни, аз - също. Не започнах веднага работа, защото боледуваха чат-пат, а нали знаеш - три дни едното, после три дни другото и накрая - 5 дни аз самата. Трудно би ме издържал дори най-либералния работодател. Нямаше на кого да разчитам за помощ. Сега и двамата ходят на детска градина, а аз работя от 2 години почти. Налага се понякога да отсъствам, но случих на шеф-мечта, а и децата не боледуват често. Денят ми започва в 7 часа - пия на спокойствие едно кафе и после будя народа, докато се натуткаме, едвам успявам да ги довлача до детската към 9 без нещо. После бегом до офиса /добре, че е на 10 мин. пеша/, след работа - децата, градинката, вечеря в къщи, къпане, оправяне и около 9.30, унищожена от умора се просвам пред телевизора /нямам сили за нищо друго, книга не съм чела от години, не сме ходили на театър, на кино, виждаме се повече с приятели, които също имат деца/. С една дума - животът ми се върти покрай тях двамата, а за себе си трудно намирам време. Но, така е. И не съжалявам.

# 262
  • Мнения: 3 506
Иве, радвам се да те видя - помня те от дир-а още, после и тук се засичахме и даже няколко пъти съм се чудила къде зачезна Simple Smile Аз ходя на работа на 6 часа, какво да ти кажа - чувствам се разкъсана - нито работата ми е работата, нито си гледам децата (иска ми се да съм повече около тях), нито къщата - къща (мъж ми само мърмори и лошото е, че има известни основания). Но това да са ми проблемите... Хубаво ми е с децата, благодарна съм, че ги имам и си мисля върху разни варианти. Засега само знам, че ще почакам със следващите две  до времето, когато мога да съм пълноценна майка Simple Smile Вие как сте?

# 263
  • Мнения: 580

Точно това имам в предвид...При мен е същата работа...И аз ходя на работа, дребната на ясла, баткото на градина ... Разкъсвам се между всички задължения...По някога просто не издържам...
Да не говорим, че децата се карат и бият постоянно  Tired ... редки са случайте когато има хармоиня и разбирателство между тях и цари тишина в къщи...Устата вече ме боли да говоря едно и също по два пъти...ти се съблечи, ти се облечи, измий ръцете, прибери играчките, не се бийте....ясно ви е за каво иде реч.
 Tired Tired

# 264
  • Мнения: 580
Здрасти Майче!
И аз се радвам да те чуя..Да ти кажа вече вобще нямам време да влизам по форумите да чета, камо ли да пиша...
Ние сме добре.Деята ходи на ясла, Митко на градина, аз на работа...като при тебе.Да чукнана дърво  всичко е ОК.
Като измислиш варианти за лавиране между всички задължения, да споделиш  Grinning
А Ния и Ники?Карат ли се като мойте зверчета?Дай снимка да ги видя...Аз също ще кача скоро някъде и ще дам линк..
А пък да ти кажа направо ме срази с твоя ентусиазъм за още деца.Аз също искам още, но само едно....след 10тина години..

# 265
  • Мнения: 3 506
Уф, все се каня да кача снимки, все не се наканвам... Ще ти пратя линк, ако стигна до снимките Wink

Моите деца много се карат, не се понасят направо, по-точно Ники не понася Ния. А тя отскоро му отвръща и налита и тя да го дразни и да го бие. Всъщност май това ми е основният проблем, че не могат и 5 минути да седят заедно, без да се скарат, иначе някак щеше да ми е по-леко. Уж исках да са с малка разлика, за да са приятели, но дали ще се получи някога, не знам Sad

За ентусиазъм не може да се говори. Беше то ентусиазъм. Сега е просто далечна мечта, някога, някъде, с мноооого "ако"...

Междувременно, ако случааааааайно открия "топлата вода", непременно ще се похваля  Laughing

# 266
  • Мнения: 1 461
Олее майчета за какво работи говорите ,това ли ме чака и мен. ShockedДали има значение от какъв пол са децата

# 267
  • Мнения: 3 367
iva78,az работя от 6та седмица и на 2те деца,справяме се чудесно,нямаме баби и пр,плащаме си на ситери и ясли; децата се разбират добре,време имаме за важните неща,търсят се много един друг. Готвено ядем всеки ден,пера 1/СЕДМИЦА,чистя рядко. Времето ми е доста плътно запълнено,но и аз искам 3то дете.

*
Има доста книги за организация на време,за мен най-важно е да знаеш кое ти е важно и кое не,не може да се огрее навсякъде.Ние излизаме сами 2/месец,викаме ситери,за да не се забравим съвсем; важно ни е да идем на парк,а не да търкаме паркет;да идем на вакация вместо да караме най0скупата кола и така..

Децата са огромна благословия,радавайте им се и не си късайте нервите с незначителности...

# 268
  • Мнения: 580
Олее майчета за какво работи говорите ,това ли ме чака и мен. ShockedДали има значение от какъв пол са децата
Със сигурност няма значение от какъв пол са децата и с каква разлика във възраста са.Сигурна съм че всички братя и сестри, сестри и сестри ит.н. се карат по някога..и се обичат в следващия момент...
Има моменти в които ми идва да ги изям мойте мушмуроци...толкова са сладки като се заиграят заедно, като се гушкат...Димитър сутринта разправяше на Дея "Дейче малко бебенце, ти си моята луничка" направо се размазах от кеф...Има и такива и такива моменти.Не го мисли от сега как ще бъде и какво ще стане.Мисли за продстоящото раждане.Успех!

Аз от опит стигнах до извода, че когато се скарат и започнат да се скубят, шамаросват.. просто ги оставям и гледам вобще да не съм им в полезрението и след известно време сами се оправят.Ако им обърна внимание се почва още по голямо реване, аз се изнервям, те пък още повече защото всеки иска него да защитя.

# 269
  • Мнения: 3 506
Напълно съм съгласна с последния извод, въпреки че много трудно приложимо е, когато малкото дете изглежда смазано от скубане, бой и т.н...... При нас засега "проблясъците", в които демонстрират братска обич, са много редки. Но ги има Grinning Преди няколко дни Ники научи Ния да се пързаля на пързалката в един Макдоналдс (нея до преди това я беше много страх), напълниха ми душата да ги гледам как се пързалят заедно.

Общи условия

Активация на акаунт