До кой месец ви гледаха на видеозон?

  • 3 123
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 598
и какви по-точно са рисковете? Защото бебо си се роди съвсем добре. Гледаха ме всеки месец, последно 2 дни преди да родя, а запис на тоновете ми е правен само в деня, в който родих, в предродилна зала, няколко часа преди раждането.

# 76
  • София
  • Мнения: 44 122
Гледаха ме на видеозон 4-5 пъти общо - като 3 бяха накрая, заради съмнения за тесен таз. Тонове - без запис , но ми ги слушаха всеки месец на редовната консултация. Записи от деня на термина, докато родих, всеки ден ходих за тях  в болницата Wink
Това за рисковете и моята д-рка ми го спомена и каза, че няма да ме гледа всеки месец. Според мен всеки месец се гледа главно, за да се задоволи любопитството на бъдещата майка, при една нормално протичаща бременност е напълно излишно.

# 77
  • Мнения: 3 161
А какви са рисковете от рентген при бременност? Нали не очаквате детето да се роди с явен дефект, та да кажете - ето това е от рентгена, респ. от УЗ? Не съм специалист, но рискове има, и вашият педиатър е длъжен да ги знае и да ви ги съобщи. Аз само подхвърлям, който се интересува, ще разбере; а който иска, да си гледа детето на видеозон всяка седмица.

# 78
  • Мнения: 1 353
До края на шестия.

# 79
  • Мнения: 1 272
До деня преди да родя са ме преглеждали с видеозон, а записи на сърдечните тонове на плода започнаха да правят след 26 седмица

# 80
  • Мнения: 22 935
А някога да са ви казвали докторите, че гледането на видеозон носи своите рискове, особено когато се прави твърде често и без нужда? Да са споменавали нещо за информирано съгласие за опреелена услуга?  Защото моят свекър с такава техника работи и съвсем не е фен на честото й използване при бебета. Даже каза, че би трябвало всяка майка да има паспорт за облъчванията и да не се надвишава определен лимит. Иначе е като да се облъчваш с рентген примерно - не че нещо ти става директно, но крие рискове и никой не знае какво може да се случи, а когато се случи, от какво точно се е случило.

По здравна каса за цялата бременност се предвиждат 2-3 безплатни ехографа. Останалите са от престараване на лекаря, а често и мотивирани от други нужди. Аз примерно съм по здравна каса на консултация и доки не пропуска да ме погледне за 20 лв всеки път, ако може (понякога обаче отказвам). Погледнете и в чужбина как е - много по-малко ги гледат там. Защо ли? Дали са по-изостанали, или за да пестят?
Абсолютно си права.Аз раждах в чужбина ,в частна клиника и въпреки това ме гледаха 4 пътина видеозон,цялата бременност,като 4-тият бе да проследят проблем с бъбрека на бебето.Преди раждането не са ме гледали,последният видеозон бе в 34 седмица,а а аз родих в 41,като бебето бе едро/знаеше се/ и 2 пъти увита пъпна връв.Записи ми правиха,след като минах 39 седмица и то 2-3 пъти,въпреки че преносих.Чела съм,че не се прави видеозон около 16 седмица,заради развитието на слуха на плода по това време и превантивно се избягва тази манипулация,тъй като не се знае още как влияе в дългосрочен план.

# 81
  • Мнения: 259
Почти в 9-ти месец съм - 1-ят път ме гледаха в 3-ти месец, след това в 6-ти и сега очаквам на прегледа да ме видят.

Аз съм по касата, може би затова не ме гледат всеки месец...

# 82
  • София
  • Мнения: 3 679
До края- дори в 9-я месец по честичко-а като преносвах и всеки ден-гледаха и записваха тоновете Hug

# 83
  • Мнения: 1 212
Здравей, аз съм в 8 ми месец и винаги като отида на консултация ме гледат на видеозон / включително и вчера/
А тоновете записват от началото някъде на 7 ми месец при мен.
Въпреки,че  в интерес на истината незнам каква информация дават тези тонове....?? newsm78

# 84
  • Мнения: 1 212
А някога да са ви казвали докторите, че гледането на видеозон носи своите рискове, особено когато се прави твърде често и без нужда? Да са споменавали нещо за информирано съгласие за опреелена услуга?  Защото моят свекър с такава техника работи и съвсем не е фен на честото й използване при бебета. Даже каза, че би трябвало всяка майка да има паспорт за облъчванията и да не се надвишава определен лимит. Иначе е като да се облъчваш с рентген примерно - не че нещо ти става директно, но крие рискове и никой не знае какво може да се случи, а когато се случи, от какво точно се е случило.

По здравна каса за цялата бременност се предвиждат 2-3 безплатни ехографа. Останалите са от престараване на лекаря, а често и мотивирани от други нужди. Аз примерно съм по здравна каса на консултация и доки не пропуска да ме погледне за 20 лв всеки път, ако може (понякога обаче отказвам). Погледнете и в чужбина как е - много по-малко ги гледат там. Защо ли? Дали са по-изостанали, или за да пестят?
Абсолютно си права.Аз раждах в чужбина ,в частна клиника и въпреки това ме гледаха 4 пътина видеозон,цялата бременност,като 4-тият бе да проследят проблем с бъбрека на бебето.Преди раждането не са ме гледали,последният видеозон бе в 34 седмица,а а аз родих в 41,като бебето бе едро/знаеше се/ и 2 пъти увита пъпна връв.Записи ми правиха,след като минах 39 седмица и то 2-3 пъти,въпреки че преносих.Чела съм,че не се прави видеозон около 16 седмица,заради развитието на слуха на плода по това време и превантивно се избягва тази манипулация,тъй като не се знае още как влияе в дългосрочен план.

Много интересно наистина  newsm78 newsm78 newsm78
Не бях чувала....
Някой друг компетентен да сподели нещо в тази връзка ?
Учудвам се много, но същевременно мисля че ако наистина е така, то би трябвало широко да се популяризира.....
Аз например ходя при 2 ма лекари - по здравната каса и съответно не и никога не съм ги уведомявала другият кога ме е гледал на ехограф.....пък и те не са ме питали въпреки, че принципно знаят за наличието си.....

# 85
  • Мнения: 3 092
Четири или пет пъти , а тоновете ми записваха накрая и когато започнах да преносвам също Simple Smile
Magesta как каква информация дават тоновете - те сигнализират за това как работи сърчицето на бебо

Общи условия

Активация на акаунт