До кой месец ви гледаха на видеозон?

  • 3 130
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 671
За последно с ултразвук ме гледаха няколко часа преди да родя  Grinning . Тоновете ми записваха от 30 седмица по веднъж в седмицата, а като влезнах в девети месец - по два пъти в седмицата. Между другото запис на тоновете в някои случаи (оплетена пъпна връв) дава по-точна информация от ултразвука  Peace .

# 61
  • Мнения: 3 334
на всяка консултация ме гледаха на видеозон,а тонове записваха само в последните седмици от бременноста.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 907
Ами гледаха ме докрая - няколко часа преди да родя, а за тоновете - от началото на деветия месец - всяка седмица.

# 63
  • Мнения: 4 621
До последно Peace

# 64
  • Мнения: 2 494
На видеозон от първия до последния преглед - всеки месец.
Като влязох в 9 месец всяка седмица ме гледаха на видеозон и ми записваха тонове  Peace Последно във вторник ме гледаха на ехограф, а в сряда като влязох в болницата до събота, когато родих, ми следяха през 4 часа тоновете!

# 65
  • Мнения: 795
Всеки месец, до последно. Тоновете - няколко дни преди раждането.

# 66
  • Мнения: 903
От началото на бременността та до края си ме гледаха на видеозон, а тоновете ми ги записваха като започнах да пренасям Simple Smile
Успех и леко раждане  Peace

# 67
  • Мнения: 23 119
За цялата бременност са ме гледали 4 пъти,последния в 34 седмица/говоря за Испаня,където се правят 3 видеозона за цялата бременност/

# 68
  • Мнения: 3 161
А някога да са ви казвали докторите, че гледането на видеозон носи своите рискове, особено когато се прави твърде често и без нужда? Да са споменавали нещо за информирано съгласие за опреелена услуга?  Защото моят свекър с такава техника работи и съвсем не е фен на честото й използване при бебета. Даже каза, че би трябвало всяка майка да има паспорт за облъчванията и да не се надвишава определен лимит. Иначе е като да се облъчваш с рентген примерно - не че нещо ти става директно, но крие рискове и никой не знае какво може да се случи, а когато се случи, от какво точно се е случило.

По здравна каса за цялата бременност се предвиждат 2-3 безплатни ехографа. Останалите са от престараване на лекаря, а често и мотивирани от други нужди. Аз примерно съм по здравна каса на консултация и доки не пропуска да ме погледне за 20 лв всеки път, ако може (понякога обаче отказвам). Погледнете и в чужбина как е - много по-малко ги гледат там. Защо ли? Дали са по-изостанали, или за да пестят?

# 69
  • Мнения: 4 978
....не че нещо ти става директно, но крие рискове и никой не знае какво може да се случи, а когато се случи, от какво точно се е случило.

Какви са рисковете?
И щом има такива, как така никой не знае какво може да се случи и от какво точно?

# 70
  • Мнения: 1 259
Всеки месец,ме гледаха.До 7 м. през две седмици,защото имах киста и я следяха.
След това по веднъж.

# 71
  • Мнения: 40
До края, абсолютно на всеки преглед. Тоновете последните две седмици.

# 72
  • Мнения: 6 461
През цялата бременност.

# 73
  • Мнения: 3 456
По последно Peace

# 74
  • Мнения: 2 577
колкото пъти отида - все ме гледаха Peace
последния път беше 15 часа преди да родя малката

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт