Коледа 2021/2022

  • 89 479
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 1 080
  • софия
  • Мнения: 2 917
Записвам се с голям ентусиазъм! Снощи се прибрах от море на топличко, днес вече ще си обсъждаме коледни сладки.

# 1 081
  • Мнения: 524
Здравейте,
миналата година тези сладки се "изпариха" за отрицателно време от коледните кутии

та вече заредих за идната Simple Smile .
И да попитам за тези дали си заслужават ?

Благодаря!

# 1 082
  • Бургас
  • Мнения: 16 337
Хайде и аз да се запиша!
Ще си правя традиционните за нашата къща сладки и соленки.
Ще ми е полезно да чета за маслото!
В чуденка съм,кое да взема.
Няма да е много,понеже няма да правя много неща.

# 1 083
  • Мнения: 5 383
Вчера в ИКЕА видях всичко за направата на коледна къщичка - и готови изпечени блатове, и украса, и лепило за слепване. Аз съм с едни морковени мъфини във фурната, вдъхновени от любима съфорумка . Тази зима няма да сме у дома за Коледа , но където и да съм, ще ухае на сладки . Пък ако ще да е и студентско общежитие Simple Smile

# 1 084
  • Мнения: 11 410
MG18, за това масло става дума. Не видях къде съм написала пармиджано? Simple Smile

Иначе го продават в Метро и Кауфланд. В София може и на други места.
Такова масло, но с различен малко етикет има тази седмица в Кауфланд на промоция за 400 грама на 9.99 лв. Вижте го на брошурата.

# 1 085
  • Мнения: 5 383
Вчера в ИКЕА видях всичко за направата на коледна къщичка - и готови изпечени блатове, и украса, и лепило за слепване. Аз съм с едни морковени мъфини във фурната, вдъхновени от любима съфорумка . Тази зима няма да сме у дома за Коледа , но където и да съм, ще ухае на сладки . Пък ако ще да е и студентско общежитие Simple Smile

# 1 086
  • София
  • Мнения: 3 838
Миналата година не намерих украсата - само лепило и стените/покрива. Затова и доста трудно се справих с украсата

# 1 087
  • Мнения: 1 304
Здравейте,
миналата година тези сладки се "изпариха" за отрицателно време от коледните кутии

та вече заредих за идната Simple Smile .
И да попитам за тези дали си заслужават ?

Благодаря!

От къде купувате тези сладки?

# 1 088
  • In transit
  • Мнения: 11 917
Здравейте,
миналата година тези сладки се "изпариха" за отрицателно време от коледните кутии


От къде купувате тези сладки?

Не са сладки, а смес за приготвяне на сладки. Има ги в момента в Лидл, до изчерпване са, така, че побързайте.

# 1 089
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
Утре ми пристигат ароматите, но ще споделя с вас една рецепта, която правих вчера и задължително ще направя за Коледа. Всъщност стават и за Бъдни вечер, че са постни, но някак не ми се изместват традиционните.  

Овесени бисквити със смокинов сироп
Продукти:
1 1/2 ч.чаша финни овесени ядки
1 ч.чаша брашно
1/2 ч. чаша смляно на едро слънчогледово семе
1/2 ч. чаша смляно ленено семе
2 суп. лъжици кафява захар
щипка сол
1 бакпулвер
1/2 ч. чаша сироп от сладко от смокини
2/3 ч.чаша олио

Начин на приготвяне:
Сухите продукти се поставят в купа и се объркват добре.
В друга купа се смесват течните съставки и се добавят към сухите.
Получава се твърдо тесто, от което се оформят топчета с големина на орех и леко се претискат.
Нареждат се в тавичка, намазана с олио или директно върху хартия за печене.
Пекат се в затоплена при Т 180º фурна за 7-8 минути, след което фурната се намаля до около 120º и се доизпичат за около 20 минути. Трябва да се внимава да не прегорят.
Още топли се вадят и се оставят да изстинат върху скаричка / решетка.

Последните поради липса на ленено семе и слънчоглед, сложих 1 яйце и ½ чаша натрошени орехи, ½ чаша сусам. Брашното ми е пълнозърнесто.  Получават се много хрупкави бисквитки.
Аз използвам сироп от смокинови листа. Още може да се направи,докато  листата не са окапали.

# 1 090
  • Мнения: 2 687
намалено масло президент имаше в събота във фантастико, но не помня подробности.

радвам се на темата и аз Simple Smile като цел - ще ми се да събера интересни нови идеи, както за сладки, така и за основни!

# 1 091
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Аз няма да бързам с маслото, защото не ми се замразява. Някой миналата година беше писал защо не е хубаво, но не помня подробности!

Билянка, отрано си захванала пробите. Ще се възползвам по постите, да знаеш!

# 1 092
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 760
Защо да замразявате? Просто като купувате, гледайте да е с по-дълъг срок на годност.

# 1 093
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
Tari, аз тези съм ги правила и преди време, но съм забравила, че лененото семе е на вилата и се наложи да ги префасонирам. Те търпят много промени - може да им се добавят сушени плодове например. Но ароматът от смокиновия сироп като отвориш фурната е Уау!

# 1 094
  • София
  • Мнения: 11 732
Понеже говорите са масло ,да споделя, че купих днес 2 пакета итал. масло FERRARINI,  беше в промоция , какво значи промоция като беше на 8 лв/пакет, ама хайде, взех, но изобщо не ми хареса, има някакъв лош аромат, не на хубаво масло. Не че няма да го използвам, но споделям, че не е добро.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт