Коледа 2021/2022

  • 89 486
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 360
Аз като невидяла днес купих 2 пакета марципан от Лидл.
И сега въпросът е - за какво го ползвате? Blush

# 1 096
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Аз като невидяла днес купих 2 пакета марципан от Лидл.
И сега въпросът е - за какво го ползвате? Blush
Аз не обичам много-много и не ползвам често, но сякаш най-честите рецепти са за капучиновите звездички (които се слепват с марципан) и за щолен.

Аз съм правила на 2 пъти и марципановите пръчици със сушени кайсии и филирани бадеми и се харесваха много, вкл. и на мен самата. Вече са ми в задължителните коледни сладки.

# 1 097
  • Мнения: 6 009
На мен с марципан тази рецепта ми е любима Simple Smile
https://www.kulinarno-joana.com/2018/12/bademovi-rogcheta-s-shocolad/
Правя я две поредни години, тази ще е трета.

Правила съм и капучино звездите, както и едни бонбони. Ще се ослушвам за още рецепти с него.
Харесва ми и само така да си го хапвам 🤭 и аз заредих от лидълския, благодаря за подсказката!
Chrissy може ли рецепта за тези пръчици със сушените кайсии?

# 1 098
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852

Chrissy може ли рецепта за тези пръчици със сушените кайсии?
Разбира се, заповядай 😃:
https://www.oetker.de/rezepte/r/mandel-aprikosen-stangen

Това е снимка от последната Коледа. Друг път топвам връхчетата в тъмен шоколад (по рецепта е бял, но не обичам), но след няколко хиляди сладки, изпратени към роднините и миналата година, времето не стигна за всичко. 😃



П.С. рецептата, която ти си пуснала, е на 90% същата май. 😃

# 1 099
  • Мнения: 11 411
Супер рецепта за сладки, ама тази година сиропа от смокини привърши Simple Smile .......

# 1 100
  • Мнения: 6 009
Доста подобна е, да Simple Smile
Аз само да вметна, че в рецептата, която дадох пише бадемова есенция, но никога не добавям. Ароматът от марципана е достатъчен.

Я кажете за маслото защо не трябва да се замразява? Досега винаги купувам по 1-2 кг (не само по Коледа) и държа във фризера.
В момента в Метро има президент 500 гр. за 14.30 лв.

# 1 101
  • Мнения: 9 050
намалено масло президент имаше в събота във фантастико, но не помня подробности.

8,99 за 250 гр. Техните промоции са от четвъртък до сряда, така че би трябвало все още да е на тази цена.

# 1 102
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
Реа, в магазини Зоя видях, че го има, ама аз съм скрънза и предпочитам сама да си го направя Wink

# 1 103
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 879
Аз като невидяла днес купих 2 пакета марципан от Лидл.
И сега въпросът е - за какво го ползвате? Blush
Вкъщи много вървят капучиновите звезди. Taзи година се бях наканила да не правя сладки по Коледа, защото уж цялото семейство органичаваме сладкото, но покрай раздвижването в темата, много ме расърбяха ръцете. Ще ви следя за нещо по-диетично евентуално.

# 1 104
  • София
  • Мнения: 10 944
Аз като невидяла днес купих 2 пакета марципан от Лидл.
И сега въпросът е - за какво го ползвате? Blush

Традиционни немски марципанови бисквитки



Марципанови бисквити с бадемова поръска

# 1 105
  • Мнения: 11 411
Реа, в магазини Зоя видях, че го има, ама аз съм скрънза и предпочитам сама да си го направя Wink
Сиропа от смокини ли? Това никога няма да стане да купя такова нещо, след като двора ми е пълен със смокини. Grinning Тази година що смокини набрах и правих от тях, и сироп правих, но го изпихме......Simple Smile може да измисля нещо от сладкото от смокини, че ми стана по течно сокчето.

# 1 106
  • In transit
  • Мнения: 11 922
Реа, в магазини Зоя видях, че го има, ама аз съм скрънза и предпочитам сама да си го направя Wink
Сиропа от смокини ли? Това никога няма да стане да купя такова нещо, след като двора ми е пълен със смокини. Grinning Тази година що смокини набрах и правих от тях, и сироп правих, но го изпихме......Simple Smile може да измисля нещо от сладкото от смокини, че ми стана по течно сокчето.

Със сладко от смокини ти препоръчвам тези сладки: https://www.mycookingcreations.com/2020/11/settembrini.html

# 1 107
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 761


Я кажете за маслото защо не трябва да се замразява? Досега винаги купувам по 1-2 кг (не само по Коледа) и държа във фризера.

никъде не съм написала, че не трябва да се замразява. Simple Smile просто маслата търпят, имат по-дълъг срок на годност.

# 1 108
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
Реа, става и със сиропа от сладкото!

# 1 109
  • Мнения: 1 725
И аз вече започнах да се приготвям за коледната пекарна.
Днес си купих тези красоти, допълвам моята колекция Grinning

Намислила съм да правя панетонета и големите купички ще са много подходящи, традиционени немски щолени и продълговатите форми са точно за тях, кексчета със сушени плодове и крем. Е това е част от плана ми. Другите неща като дребни сладки още се бистрят в главата ми Thinking

Общи условия

Активация на акаунт