Споделете най-странните съвети за отглеждане на децата ви?

  • 2 786
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 952
 Mr. GreenДа си сложа чесън в сутиена между циците Rolling Eyes докато кърмя ,че да не ми спре кърмата.Ба си миризлячката дето ще трябва да съм hahahaДалеч вампири и хора! JoyМи малкия- щеше сигурно да е пристрастен към чесън за цял живот после hahaha

# 46
  • Мнения: 6 442
Смешни съвети на мен ми е давала една 27 годишна жена, нея и възрастта не може да я оправдае.
1.Когато бях още бременна, това беше лятото:
"Внимавай да не изгориш на плажа(до тук добре), защотото и бебето ще изгори в корема ти Shocked
Ох,това ми напомни и на мен един съвет от млада майка.Докато си бременна да не пиеш газирано,защото от мехурчетата в питието които гълташ и ти бълбукат в корема,бебето може да оглушее!!! Shocked
Ей това с газираното направо ми скри шапката!по-голяма простотия не бях чувала.А ако пием студено газирано  може и да го простудим,нали!!! Joy hahaha Joy hahaha

# 47
  • Мнения: 3 092
А това с некъпането на родилката до 40-тия ден не знаете ли го  ShockedМен лично не са ме съветвали така .Чух го от трето лице , но се потресох. Cry

# 48
  • Мнения: 966
Свекървата ми каза да осоля бебето като рибка няколко пъти и после да го къпя.После да слагам сол във водата
 Да прибирам дрехите преди залез слънце....за сега това се сещам

# 49
  • Мнения: 3 835
Веднъж, като бяхме у моята баба на гости, Калина започна да дъвче една салфетка. Аз тръгнах да й я издърпвам от устата, но баба ми ме спря с думите: "Остави детето, сигурно има нужда от целулоза..."... Shocked #Crazy

Това просто ме разби, не си спомням откога не съм се смяла така със сълзи.  Joy  Joy
А другото за маста, газта и оцета, съм чувала, че се прави за гъста коса, но не мога да си представя как може да му хрумне на някой да го приложи в/у 9 месечно бебе...... newsm78 #Crazy
А иначе и моята, като беше бебе, не си спомням кой, съвсем сериозно ме посъветва, да я осоля.......!!!!!! #Crazy #Crazy #Crazy

# 50
  • Мнения: 2 818
Вуйчо ми (иначе много образован човек) ми разправяше да съм давала на Алина, тогава около годинката(аз захраних на 6м, многоооо бавно), кебачета, за да й се тренира стомаха и да не се изнежва.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 446
Не съм получавала кой знае колко по-странни съвети от това, което пишете, но една позната, която е на възрастта на майка ми, ми разказа как са осолили сина й като бебе. Значи бабите са го поръсили хубаво със сол, увили са го в пелени и така малкото бебе е спало 3 часа. Shocked Аз се чудя как е оживяло и изобщо как е спало спокойно така бебето. Така му се "изпичала кожата", каквото и да значи това.

# 52
  • Мнения: 5 362
Чувала съм за повечето неща,за които пишете,а за другите,които не знаех ми беше интересно да прочета.Изобщо не вярвам в подобни суеверия.

# 53
  • Мнения: 422
Ами май нищо по различно от казаните до тук неща. Laughing
За солта в коритото..да не му мерише потта после.
Да не пия вода по време на кърмене.
Да не стоя лятото на плажа, че ще ми кипне млякото.
Това с некъпането на родилката до 40-я ден и аз съм го чувала. SickАз не се стърпях и в родилното още се изкъпах...какво ли оставаше повече време да търпя. #Crazy
Да не купувам нищо преди да родя......незнам и други има сигурно..ама то едно ли е да запомниш Laughing

# 54
  • Мнения: 2 039
Смешни съвети на мен ми е давала една 27 годишна жена, нея и възрастта не може да я оправдае.
1.Когато бях още бременна, това беше лятото:
"Внимавай да не изгориш на плажа(до тук добре), защотото и бебето ще изгори в корема ти Shocked
Ох,това ми напомни и на мен един съвет от млада майка.Докато си бременна да не пиеш газирано,защото от мехурчетата в питието които гълташ и ти бълбукат в корема,бебето може да оглушее!!! Shocked
smile3532 smile3532 smile3532 ей тука не се стърпях  rotfImbo rotfImbo rotfImbo !!! Пък колкото до мен,аз не позволявам да ми се дават такива съвети и хората около мен си го знаят  Peace

# 55
  • Мнения: 11 004
А това с некъпането на родилката до 40-тия ден не знаете ли го  ShockedМен лично не са ме съветвали така .Чух го от трето лице , но се потресох. Cry

Това го знам за починал - до 40-тия ден близките му не бива да се къпят, освен това мъжете да не се бръснат  Sick Sick

# 56
  • Мнения: 5 391
Свекърва ми- да направя отвара от орехова шума и с нея да изплакна детето, за да не се изпотява Shocked

Общи условия

Активация на акаунт