Има ли фенове на йога или друг вид релакс?

  • 4 128
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 599
Има две студиа на Плиска... сравнително близо е с транспорт. И аз съм от Младост и мисля да се запиша в Гаятри студио ( другото е това ), защото имат по-удобни за мен часове...
И аз гледах, че Гаятри са удобни часовете  newsm78

Къде в интернет има полезна информация за йогата?
ето тук може да видиш
www.yogabg.com/
yoga.start.bg/ 
и въобще ако напишеш йога излизат много неща Wink

# 31
  • Мнения: 1 495
От тогава, и до ден днешен си нося страх от тъмното  Confused В Йога клуба към Дир.бг ми обясниха, че такива неща се случвали сравнително често, и се дължали на "задръстено подсъзнание" и било хубаво, че се освобождавам от тях. Да, но от тогава нямам желание да се занимавам с йога и релаксация Tired
Това е много интересно. Аз имам обратния проблем, имам страх от тъмното, колкото и да е тъпо на тези години, но като по-малка не се страхувах толкова. Мислите ли, че йогата би помогнала в този случай?
Това студио Гаятри изглежда добре, бихте ли споделили ориентировъчно какви са цените на занятие? 

# 32
  • Мнения: 1 073
http://www.yogainside.info/ - аз ходя тук.
Също е близо до х-л Плиска.
Доволна съм от курсовете, но за мен йогата е основно релаксация......

# 33
В България от няколко месеца също има хот йога – йога в затоплено до 37 градуса помещение. Студиото се казва 37 Градуса Йога и се намира на ул. Банат 26, Хладилника. Препоръчвам го горещо.
www.37yoga.com

# 34
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
направо е супер, че има толкова мами, които се интересуват от йога...

и аз се интересувам, но нямам много свободно време.
аюрведата също ме влече.

храненето ми е съобразено с дошата ми, правя упражнения за релакс, опитвам се и да медитирам. просто йогата помага за постигане на вътрешния баланс. и определено е филосовия и начин на живот, а не само сбор от упражнения.

помага доста при нервни заболявания, болки в гърба и мигрена - все модерни болежки...

някой занимава ли се по-задълбочено с хатха йога, ще се радвам да сподели малко инфо... Hug

# 35
  • Мнения: 9 095
леле, това за храненето и аз го спазвам, каквото ми душа иска си хапвам Mr. Green, но ми се ще вкъщи да се занимавам с упражнения и немога да се спра на четиво Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 2 818

аюрведата също ме влече.

храненето ми е съобразено с дошата ми, правя упражнения за релакс, опитвам се и да медитирам.

Благодарение на аюрведа се отървах от хроничен запек, който си влачих от ранно детство  Peace

# 37
  • Мнения: 9 095
може ли малко инфо за непросветените, що е аюрведа? Embarassed

# 38
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
може ли малко инфо за непросветените, що е аюрведа? Embarassed

"Аюрведа и Йога са част от ведическата традиция на Индия. Целта на Аюрведа е изцеляването на тялото и ума, а Йога цели разгръщане на нашите висши способности и съзнание, залегнали в нас като потенциал.  И двете системи са се развивали паралелно през хилядолетията и са се прилагали заедно. Те споделят много общи принципи. За постигане на съвършено здраве Йога си служи с различни прийоми, които се използват и от Аюрведа, но в облекчен вариант, пригодени за обикновения човек."

дОша не е грешно написани дУша. 2 различни неща са.

според аюрведа хората се делят на 3 основни доши. всяка доша си има подходящи за нея храни, физически упражнения и т.н.
смята се, че рядко човек е една точно определено доша. обикновено има характеристики и от другите.

за определяне на дошата има въпросник...

в аюрведата са застъпени ароматотерапията, масажите с етерични масла, храненето, т.е. грижата за тялото.
йогата е грижата за духовното. Peace

# 39
  • Мнения: 9 095
яйц, аз само направих сравнение, та има ли инфо на БГ нещо като основи за йога и за аюрведа, някакви практически книжки за домашна употреба да ми препоръчате?

# 40
  • Мнения: 153
В България от няколко месеца също има хот йога – йога в затоплено до 37 градуса помещение. Студиото се казва 37 Градуса Йога и се намира на ул. Банат 26, Хладилника. Препоръчвам го горещо.
www.37yoga.com

И аз да се включа Simple Smile 37 градуса йога им и в Спайдър Спорт на Плиска. Имат си и сайт с информация: http://spidersport.com/hot-yoga.php. Понеже се интересувам от тези неща, през февруари ходих на едно занимание и нещо не ми хареса. Инструктурката беше доста разпиляна и даже ни питаше коя асана искаме да правим сега, което ми се видя доста странно. Все пак в йогата всичко е много строго подредено. Всяка асана се яввява продължение на предната асана, за да може да се постигне пълно отпускане и в същото време тонизиране на тялото.

Аз най-добре се чувствам, когота ходя на йога при Мария във Фитнес център "Атлетик" на ул."Н. Коперник" (http://www.athletic-bg.com/?p=3&id=8-16&l=1). Тя преподава Аштанга йога и поне на мен страшно ми допада и като човек и като инструктор Simple Smile Жалко, че не води йога за бременни и сега се чудя къде да ходя.. Моля ви ако сте ходили на готина йога за бременни, препоръчайте ми зала и инструктор. Ако и часовете не се падат в работно време би било перфектно! Предварително благодаря   bouquet

# 41
Аз съм от феновете на другите видове релакс - ползвам рейки (завърших курс при единствената мастерка в Бг, която има сертификат от класическата школа по рейки) и освен това ходя от известно време на вътрешна китайска гимнастика.
Ако има и други, които предпочитат нетрадиционните методи на релакс, ще се радвам да обменим инфо...  Flutter

# 42
  • Мнения: 236
Йога ми помогна в много отношения. Психически и физически. Мисля, че това е най-доброто, което може човек да подари на тялото си. Не съм ходила от 2 месеца  Crazy Утре отивам!  Peace

# 43
  • Мнения: 704
Да,  Heart Eyes 4-ри пъти седмично на групова практика;

- в моя град има клуб към Българската Федерация Йога
http://www.yoga-bf.com/bfy.htm

У дома - йога-нидра /която има общо с о~съзнатото сънуване  Sunglasses/ ;
интересувам се и от техники за дишане и медитативни упражнения...

# 44
  • Мнения: 9 095
ами аз пак да питам за нещо като литература за вкъщи?

Общи условия

Активация на акаунт