Нашите цветя - обща тема 12

  • 29 889
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
# 706
  • Мнения: 18 542
Мерсаж! Няма ги тук, ще продължавам да търся. Трябват ми по-малки от 12см диаметър саксии.

# 707
# 708
  • Мнения: 18 542
Да, такива стават, ама искам и с индикатор Laughing

# 709
  • Мнения: X
Да, това е почти най- ценното.

# 710
  • Мнения: 10 735
На много места чета за обработка на листата на растенията със спирт срещу щитоносни въшки. (Аз водя неравна битка с тях вече година). Не ми се пръска сега с Моспилан, затова реших да пробвам със спирт.
Но какъв да е спиртът - лавандулов ли, етилов ли и колко процента?

# 711
  • Мнения: 18 542
Етилов, 70-90% е т.нар.rubbing alcohol който съм виждала да ползват.

# 712
  • Мнения: 14 827
Ето ми го дръвчето:

И бенджамина,от три клончета само едно се хвана,другите изсъхнаха:

# 713
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 080
До колкото съм чела тези спрейове за зелени листа (да са лъскави) не са препоръчителни. По-добре  минавай листата с влажна кърпа за да се поизчистят от прахоляка и те ще си блеснат с тяхния си естествен блясък.

# 714
  • Мнения: 6 180
А някой ако има решение как да се отърва от проклетите почвени мушички, че вече ме влудяват. Гледам само по торфената почва ходят. Слагах кибритени клечки, канела, активен въглен, пръсках със сапунена вода, слагах корички мандарина, засушавах ... каквото прочетох приложих и нищо. Намаляват и после пак ми се размотават щом полея. Остана ми само с калиев перманганат да пробвам.
И искам да помоля някой, ако има излишна Монстера - искам да закупя. Търся и Стрелиция. Много ми хареса и кактуса с шапката - Лунен видях, че се води, и него ще издирвам.

# 715
  • Мнения: 10 735
evencee,аз се спасих от мушичките с Биокил. Пръскаш обилно почвата и измират.
Мисля, че пръсках един път седмично, няколко пъти т.е. три последователни недели , да кажем... Ликвидирах ги гадовете преди две години и оттогава не са се завъждали.

За монстера - аз си я купих моята от един разсадник на бул. Владимир Вазов, малко преди Хоумакс.
За стрелицията - поръчах я от една жена от ФБ група

# 716
  • Мнения: X
Азалията ми така страдаше от мушички, с разни методи временно се махаха и после пак се появяваха. Накрая й смених пръстта, както и на всички останали растения. Без никаква торф.

evencee, бих пратила с удоволствие цветя, струва ми се и че са значително по-евтини отколкото в България, но като знам че докато ги донеса в къщи често има поражения, представям си с колет какво ще стане.

# 717
  • Мнения: 2 925
Еvencee, тук
https://www.plants.bg/staini-cvetia/monstera има наличност
https://cvetnaborsa.com/ proplants
https://www.home-max.bg/monstera-monkey-leaf/.

Последна редакция: сб, 08 яну 2022, 12:38 от Natt***

# 718
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 080
Мушичките с жълти лепки се ловят. Слагаш на няколко места около саксиите и ги забравяш там. След време може да ги смениш. Мушичките идват със субстрата при новозакупените цветя или субстрат.

# 719
  • Мнения: 300
Здравейте. Купих си ягода- малина разсад. Дойде на гол корен не някакъв голям проблем засадих в саксия и изкарах на терасата, обаче не ми е ясно да поливам ли? Зимоустоичиво е и според моята логика зимата не трябва да се полива или поне много рядко и много по малко когато времето е меко. Гледам на терасата едни кампанули и цяла зима не ги поливам и си оцеляват.  Не съм сигурна как да постъпя в този случай обаче, така че моля за съвет по-опитните.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт