Нашите цветя - обща тема 12

  • 29 892
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 180
Благодаря за съветите за мушичките. Ще продължавам борбата с тях. Разгледах сайтовете, леле колко неща харесах, аз затова не влизам. Софт, наскоро купих две цветя по куриер и си бяха на мармалад, така че представям си от чужбина какво ще е.
Иначе ето и новите ми попълнения


Имаше много пъпки и всичко изхвърли, а не го помръднах.

# 721
  • Мнения: 10 735
еvencee, на Коледничето първата година я брой за нулева и не очаквай цвят , дори и да има пъпки Simple Smile

# 722
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 080
еvencee, на Коледничето първата година я брой за нулева и не очаквай цвят , дори и да има пъпки Simple Smile
Е, мойто го купих с пъпки почти пред цъфване и хвърли малко. Другите си цъфнаха. Но забелязах, че има един вид цикламено с не много едри цветове, което е държеливо. Другите видове поне при мен не пожелаха да цъфтят изобилно и хвърлиха пъпките. Затова сега имам само цикламеното.

# 723
  • Мнения: 52
Здравейте,

Кажете какво му има на горкото растение Confused
Доскоро си вървеше съвсем добре, а напоследък клюмна, някои листа пожълтяха, а другите станаха тънки и слаби. Пробвах и с повече, и с по-малко поливане - нищо не помогна. Тези дни му налях малко (вероятно изветрял) Топсин, защото се съмнявам за гъбично заболяване.
 









Ще съм благодарна на всякакви съвети!


[/img][/img][/img][/img]

# 724
  • Мнения: 18 542
Подозирам изгнили корени, щом е имало цикли с повече вода.

# 725
  • Мнения: X
На много вода прилича. Извади го, изчисти от старата пръст и сложи нова, по възможност без торф. Ако и на дъното сложиш pon (не знам как е на български), още по-добре.

# 726
  • Мнения: 2 718
Здравейте!
Имате ли наблюдения за “ алергии” на цветя към плодове, за орхидеите знам да се държат далеч от цитруси.
Преди 7-8 години си “откраднах” малко клонче бенджамин, което в момента е метър и половина дръвче. Много ме радваше, като знам как го бях скрила в задния джоб на дънките.
Лятото е навън, много добре му се отразява престой до северен вход. Есента го прибрах временно в гаража до много касетки с прясно набрани ябълки. След дни листата на клона , който беше най- близо до плодовете, окапаха. Махнах го, обаче вече целият този клон е изсъхнал .
Много ме е яд, изгуби му се симетрията, отделно и листопад го налегна/ обикновено зимите листата му масово окапват в един период и после бързо се възстановяват/.
Имате ли наблюдения плодовете да влияят така на цветя?

# 727
  • Карлово
  • Мнения: 4 690
От плодове не знам, но на моя листата окапваха от недостатъчно светлина. Ако кл;нчето към ябълките е било на по-тъмно може да е оказало влияние.

# 728
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 080
И аз мисля, че е от промяната в условията. При промяна всички растения реагират с хвърляне на листа или пъпки или и двете. Затова, като се намери мястото, където виреят добре и са щастливи, не им се сменя мястото (по възможност).
Освен това фикусите обичат да засъхват клонки, така че това не е нещо необичайно за растението.

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 13:02 от Angela61

# 729
  • Мнения: 464
Моля за помощ Sad. Преместих драцената в по - голяма кашпа и от тогава листата и се свиха и започнаха да жълтеят. От какво може да е?

# 730
  • Мнения: 10 735
Моля за помощ Sad. Преместих драцената в по - голяма кашпа и от тогава листата и се свиха и започнаха да жълтеят. От какво може да е?


Снимай да я видим?
Да не би да е прекалено голяма новата саксия? Или да е преполята?

# 731
  • Мнения: 18 542
Вероятно проблем с водата - малко или прекалено много.
Как я премести, с пръстта или попочисти корените от субстрата?

# 732
  • Мнения: 464
Преместих я с пръста,но половината изпопада, доста се беше и укоренила другата саксия вече беше малка. Бях е сложила срещу прозореца, сега я преместих до него да видим. Много ми е жал, защото я гледам от много малка.

# 733
  • Мнения: 18 542
Значи е нещо с водата. Може би ще се наложи да я извадиш и да видиш как са корените. Като я вади първия път, за да я преместиш, пръстта беше ли изсъхнала? Поля ли я след като я сложи в новата саксия?

# 734
  • Мнения: 10 735
Според мен не е супер-зле. Махни долните листа, дръж я на светло и поливай умерено.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт