Не мога да преценя дали ще постъпя правилно за раждането!

  • 2 330
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • някъде
  • Мнения: 4 955
но познавам 3 мацки, които родиха напоследък със секцио (между 2001 и 2005) и това, което забелязах е, че след него по 2-3 месеца бяха пояти неспособни да се грижат сами за бебетата си.
Kity, aко имаш кой да ти помага по 24 часа в денонощието - ОК, но ако ще си повечко сама, "претегли" и този фактор.
Аз започнах да се грижа за моето бебче още от родилното- аз си го взимах да го кърмя, никой не ми го е подавал- тежеше 3700! Вкъщи пак аз се грижех за него, макар че не живеем сами, но просто не искам друг да ми гледа бебето! Единствено първият месец майка ми го къпеше и то защото ме беше страх че е толкова мъничко да не му направя нещо!
При всеки е различно, но мисля че ако имаш повече воля и се мобилизираш няма проблеми да не си гледаш сам детето! Peace

# 46
  • Мнения: 3 069
Каквото и решение да вземеш винаги ще се питаш дали е  било правилното....
За бебето е по-добре секцио, за теб с този диоптър пак е по-добре секцио.Не се притеснявай за това, че ще го извадят по-рано.Моето секцио беше направено на 5-я ден от влизането в деветия месец и Вики се роди 2'860 грама.Сега юнака на 5 месеца е 8'660....което значи дебел Simple Smile
Не се тревожи, на твойто бебче му трябва здрава мама, която да вижда.
Пожелавам ти леко раждане и сладко здраво бебоче Peace

# 47
  • Мнения: 3 069
Трябва да допълня, че от изписването до момента и за 5 минути никой не е гледал Вики.Сама си се оправям и до сега.На десетия ден нямах време даже да мисля , че съм оперирана.
Абсолютно съм съм съгласна с didi_81.

# 48
  • Мнения: 7 640
Тъкмо пишех възмущението си, как ме е обрал, но щом вече не се поема от касата ясно.

за това не съм особено сигурна, ще проверя.

Проверих- обработката на ретината с лазер се поема от здравната каса, безплатна е с талон 3 А. Иначе струва 30лв на око- говорим за най-добрата лазерна клиника в София и в страната, според мен,- Светлина. Който иска повече подробности- да пише.

Вероятно е станало недоразумение и с Танев сте говорили за резлични неща.

# 49
  • Мнения: 3 092
Имах едно тежко и запомнящо се нормално раждане.Възстанових се по-бавно от мама родила секцио. Sad
Пожелавам ти късмет и леко раждане. Peace
Вярвам че което и решение да вземеш ще е правилно.Вярвай в това. Grinning

# 50
  • Мнения: 1 701
Не виждам какво те притеснява... Кали се роди със секцио /по други причини/ и беше 2450 гр. /толкова я и изписаха/, като преди това доктора каза, че е напълно развита и че няма смисъл да се рискува, за да се дочака термина.  Peace А колкото до грижите - на мен първия месец ми помагаха, но това беше, за да мога повече да почивам, а не защото физически не съм била добре, но мисля, че това се отнася до всяка родилка.

# 51
  • Мнения: 1 212
Скъпи didi_81  , emoli ,
благодаря за куража, може би наистина вземе ли човек едно решение трябва да се придържа към него докрай.
Да се надяваме че живот и здраве ще съм от мамите възстановили се бързо  Peace
 Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 2 227
Здравей, кити, аз съм много подобен на твоя случай. Родих секцио преди 20 дена, въпреки нагласата ми за нормално раждане и още съжалявам. И при мен казаха, че имам изтънена ретина с вероятен риск от отлепяне и диоптер 4,5. Също ходих при проф. Танев ( при още 2-ма офталмолози, които казаха, че мога нормално, че рискът не е толкова голям)  и след безкрайно чакане не само правих болезнения преглед (за 3-ти път), но си направих и лазер за заздравяване на ретината. Проф. ми каза, че след лазерът мога спокойно да си родя нормално, но написа, че съм за секцио, в случай, че предпочитам. Моята гинеколожка се хвана за това и изобщо не даваше да се издума за нормално раждане, направо каза, тръшна се - Аз не се наемам! А аз бях като теб в последните дни вече и хич не ми се сменяше лекаря (което се оказа голяма грешка и не те съветвам да я правиш). С нея вече имахме някакви по-близки отношения, цялата ми документация беше там и някак си от глупост не я смених. Тя през цялото време ми разправяше, че бебето е над 3 кг, че си е големичко и ми го извади 9 дена преди термин. Бебето се роди 2950, изписаха ни 2750 и с тази малка шушка се прибрах в къщи след ужасните болки на секциото. Боля ме ужасно не само в реанимацята, в която никакви обезболяващи не ми помогнаха, а на следващия ден беше някакъв кошмар раздвижването. Течаха ми сълзи от очите, докато майка ми ме вдигаше. Знам, че някои са мн. доволни от секциото, но явно прага на болка при всеки е различен. За мен беше кошмар и хич не ми се спори с разни, които го пропагандират. Вярно, че нормалното раждане е също болезнено, но човек може да се възползва от епидурална упойка. Аз имах всички предпоставки за леко нормално раждане - неголямо бебе, нормален таз, нормално разположено. Даже като извадиха бебето и го видяха, какво е мънинко, в операционната някой попита: ама тя защо ражда секцио?? И док. смотолеви, ами тя не по гинекологични причини.

През цялото време бях убедена, че трябва да родя нормално с епидурална и ужасно съжалявам, че не потърсих друг док. Бебето беше немощно и не можа да засуче, сега цедя като ненормална и стерилизирам, за да й давам от шише. Сигурна съм, че ако беше останала още 10 дена в мен, щеше да си наддаде нормално и да има сила да суче, а не само да ми заспива на гърдата и да не може да захапе правилно.

Моят съвет - послушай сърцето си!
Не я плаши за болката при секцио, защото всичко е строго индивидуално. Мен лично контракциите ми бяха по-болезнени от секциото. Wink
Имам и един въпрос (имам съмнение): Коя гинеколожка ти водеше ж.к.?
Иначе на авторката на темата й пожелавам леко, бързо и безболезнено раждане с живо  здраво и красиво бебче на финала!!!

# 53
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз искам да те успокоя, в случай че раждаш секцио. Както са казали момичетата всичко е  строго индивидуално. Лично аз раждах секцио и се възстанових супер бързо и без  болки. 24часа след операцията ми махнаха катетъра и веднага станах да се разхождам, на 48 час Боряна беше при мен и се грижех сама за нея. От първия ден вкъщи не е имало баби, лели и др. и сме се грижили двамата с мъжа ми, но основно аз.  Пожелавам ти толкова бързо и безболезнено възстановяване като моето.

Аз също се колебаех до последно за секциото, но офталмолога ми беше категоричен. Освен диоптър -4 имам ретинопатия на дясното око, а и една друга операция преди това. Но относно килограмите не познаха особено, казаха ми че е над 3600 две седмици преди секциото, а тя се роди 3500 и спадна до 3270.

Каквото и да решиш леко раждане и бързо възстановяване ти пожелавам  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт