Как си представяте живота в ЕС?

  • 3 357
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 537
И аз не очаквам розово бъдеще! NaughtyПоне за нас,за децата ни може да е по-лесно! Tired

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И още:

http://dnes.dir.bg/2006/10/31/news871427.html

# 47
  • София
  • Мнения: 3 421
 
Защо ли и аз не си представям едно розово европейско бъдеще  Rolling Eyes.....
Страх ме е, че битието ни ще се стане по-бедно, по независими от нас причини и без да можем да му повлияем (както по времето на краха на Жан, когато взимахме заплата и до следващият ден вече нямаше какво да купим с нея  Confused)

И аз мисля така!
Може и да съм скептично настроена и с радост ще кажа сбърках, ако не е така, но едва ли ще се наложи да се извинявам.

# 48
  • Мнения: 1 520
Всъщност нямам никакво усещане. Странно, като се замисля.
Дано леко мине.

# 49
  • Мнения: 2 768

И не знам защо винаги сме толкова черногледи. ..........Особени промени няма да усетим поне 3-4 години, прословутия ценови шок няма от къде да дойде.  Stop



Имаме роднини в Гърция, основно по техните разкази си правя изводите! Казват, че преди с 5 дрх. е можело в магазина да си купиш хляб, мляко и цигари. Сега само цигарите струват повече от еквивалента им в евро. И други неща са разказвали, но никак не са успокояващи.  Confused  Дано при нас е по-леко, силно се надявам!

# 50
  • Мнения: X
За съжаление не си го представям никак, ама никак розов  Sad Даже напротив.
Ще вдигат заплатите - ми да, ама какво от това, като цените ще скачат два-три пъти повече от тях. Нека свалят цените, да не пипат заплатите  Rolling Eyes

Мисля, че ще ни е много трудно и сегашното ни положение, ще ни се струва по-добро. Това поне за нашето поколение, за децата ни.....не знам...дано е по-добро Thinking

# 51
  • Мнения: 1 840
Представям си живота в ЕС ето така:

- малкият бизнес ще си замине, защото няма да може да отговори на европейските изисквания;
- със спирането на 3 и 4 блок на АЕЦ ще се повиши цената на тока, независимо от това, че АЕЦ-а е доказано безопасен, но понеже така искат от ЕС, няма накъде да ритаме;
- ще живеем на "кредит, защото "така е в Европа" (това е един перфектен начин за заробване - няма мърдане), макар че аз предпочитам да живея на "дебит" (ама никой не ме пита);
- ще намерят начин да ни вземат жилищата (може да не стане много бързо, но полека-лека вървим натам), защото "така е в Европа" - всички живеят под наем, а пък ние, видите ли, живеем в собствени - къде дават така? - това ще стане чрез ипотеки, заради неплатени данъци, сметки и други начини;
- възрастните хора на село няма да имат право да гледат животни, защото няма да могат да настанят кравата си в тризведнен хотел с басейн и сауна и съответно няма да отговори на европейските нормативи.

Та това се сещам на първо четене. И между другото - общувам с много хора от всякакви социални групи, но повечето не се надяват, че ще дочакат хубаво от ЕС, само малка част от младежите, които познавам (но това е нормално - когато аз бях млада и аз вярвах, че нещо ще се оправи). Затова не допуснаха референдум.

# 52
  • Мнения: 377

Имаме роднини в Гърция, основно по техните разкази си правя изводите! Казват, че преди с 5 дрх. е можело в магазина да си купиш хляб, мляко и цигари. Сега само цигарите струват повече от еквивалента им в евро. И други неща са разказвали, но никак не са успокояващи.  Confused  Дано при нас е по-леко, силно се надявам!

Цигарите и алкохола са съвсем отделна категория стоки и цените им със сигурност ще растат и то не само в БГ. За Гърция съм чувала, че цените по принцип са доста по-високи спрямо почти всички страни от ЕС, но нямам преки наблюдения. Доколкото разбрах обаче оплакванията не са следствие от влизането в ЕС, а от въвеждането на еврото, при нас в близките 5-6 години няма опасност да стане.  Crazy

И ми е много любопитно как противниците на ЕС виждат бъдещето на България извън съюза. Моля да не се приема като заяждане наистина ми е интересно, защото труден или не според мен това е единствения път.

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 13:11 от Tangerine

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Представям си живота в ЕС ето така:
- ще живеем на "кредит, защото "така е в Европа" (това е един перфектен начин за

заробване - няма мърдане), макар че аз предпочитам да живея на "дебит" (ама никой не ме пита);

...вече много хора живеят така

Цитат
- ще намерят начин да ни вземат жилищата (може да не стане много бързо, но полека-лека вървим натам), защото "така е в Европа" - всички живеят под наем, а пък ние, видите ли, живеем в собствени - къде дават така? - това ще стане чрез ипотеки, заради неплатени данъци, сметки и други начини;


Това няма как да стане



-
Цитат
възрастните хора на село няма да имат право да гледат животни, защото няма да могат да настанят кравата си в тризведнен хотел с басейн и сауна и съответно няма да отговори на европейските нормативи.

И в Германия има фермери...гледат си крави, прасета, патици......

Дано като ни спрат АЕЦ, правителството да потърси начини и да внедри екологични енерго източници



# 54
  • Мнения: 6 993
(но това е нормално - когато аз бях млада и аз вярвах, че нещо ще се оправи)
Аз съм млада, ама не вярвам, че ЕС ще ни оправи...Не знам кой даде сравнението с Жановската криза, ама и на мен си се струва, че ни чака нещо такова.

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Представям си яки глоби:

- за собственици на кучета без намордник , каишка , акащи , където им падне
- за хвърляне на боклук
- за пушене на обществени места
- неправилно паркирали
- нарушители на движението
- шумящи съседи
- замърсители всякакви......

Затвор за:

 - иманяри
-  крадци
-  незаконно забогатели

Представям си, че ще се внедри наистина контрол за качество на :
храните, козметиките, лекарствата, ......

Европейски изисквания за строителните фирми на сгради, пътища.......освен като материзли и като  срокове

Иначе- голяма скъпотия.........

Това си представям, но дали ще стане.......ех

# 56
  • Мнения: 1 840
И още нещо много важно - това, дето позволиха на чужденците да купуват недвижима собственост в Б-я, въобще не ми харесва - ще бъдем чужденци в собствената си държава. Заради това явление, цените на имотите доста се вдигнаха и за обикновените хора стана невъзможно да си купят къща или апартамент, а масово продават и се радват на "добрата сделка", парите от която ще свършат до 2-3 години (като си купят по някоя кола, хладилник и ТВ) - и какво - нито пари, нито имот, а този имот не е в българи. Някога дедите ни са умирали за тази земя, която сега продаваме за жълти стотинки.

Всъщност тази система е пробвана и отработена - прочетете "Гневът на мравките" на Стайнбек и много неща ще ви се изяснят. Това, което става сега в България, е било в САЩ преди стотина години, но сега е по-рафиниран методът, за да бъде по-безболезнено. Системата е създадена така, че ние сами да си поискаме заробването.

Сикретгарден, завиждам ти за оптимизма, иска ми се и аз да съм като теб - така много по-лесно се живее. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 463
Представям си живота в ЕС ето така:

- малкият бизнес ще си замине, защото няма да може да отговори на европейските изисквания;
- със спирането на 3 и 4 блок на АЕЦ ще се повиши цената на тока, независимо от това, че АЕЦ-а е доказано безопасен, но понеже така искат от ЕС, няма накъде да ритаме;
- ще живеем на "кредит, защото "така е в Европа" (това е един перфектен начин за заробване - няма мърдане), макар че аз предпочитам да живея на "дебит" (ама никой не ме пита);
- ще намерят начин да ни вземат жилищата (може да не стане много бързо, но полека-лека вървим натам), защото "така е в Европа" - всички живеят под наем, а пък ние, видите ли, живеем в собствени - къде дават така? - това ще стане чрез ипотеки, заради неплатени данъци, сметки и други начини;
- възрастните хора на село няма да имат право да гледат животни, защото няма да могат да настанят кравата си в тризведнен хотел с басейн и сауна и съответно няма да отговори на европейските нормативи.

Та това се сещам на първо четене. И между другото - общувам с много хора от всякакви социални групи, но повечето не се надяват, че ще дочакат хубаво от ЕС, само малка част от младежите, които познавам (но това е нормално - когато аз бях млада и аз вярвах, че нещо ще се оправи). Затова не допуснаха референдум.

Бинго!

аз си го представям малко като приемането ни в НАТО. Големи вълнения, големи радости, а после - нищо. И с ЕС ще е така, ще влезем и ще забравим. А иначе по отношение на цените - унгарци са ми разказвали, че у тях даже са паднали малко след приемането им, защото са нахлули евтини стоки без мита (което аз го разбирам като нахлуване на генномодифицирани хранителни стоки и смърт на местния бизнес).

# 58
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

Цигарите и алкохола са съвсем отделна категория стоки и цените им със сигурност ще растат и то не само в БГ. За Гърция съм чувала, че цените по принцип са доста по-високи спрямо почти всички страни от ЕС, но нямам преки наблюдения. Доколкото разбрах обаче оплакванията не са следствие от влизането в ЕС, а от въвеждането на еврото, при нас в близките 5-6 години няма опасност да стане.  Crazy

И ми е много любопитно как противниците на ЕС виждат бъдещето на България извън съюза. Моля да не се приема като заяждане наистина ми е интересно, защото труден или не според мен това е единствения път.

кое няма да стане - да се въведе еврото ли???
ако питаш политиците ни, то още утре са го въвели.
а и нали 2009 г. е определена за въвеждане на еврото?
като знам с какъв манталитет сме, може и цените да задминат гръцките Confused
А и както са казали германиците - ойро/тойро (Euro/Teuro)

# 59
  • Мнения: 2 768

Звучи прекрасно! НО въпросът е КОЙ ще следи за спазването на правилата и КОЙ ще налага глобите...

Общи условия

Активация на акаунт