Как си представяте живота в ЕС?

  • 3 361
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 840
А иначе по отношение на цените - унгарци са ми разказвали, че у тях даже са паднали малко след приемането им, защото са нахлули евтини стоки без мита (което аз го разбирам като нахлуване на генномодифицирани хранителни стоки и смърт на местния бизнес).

И аз така го разбирам - по този начин вече съсипаха селското стопанство. Всъщност малкия бизнес е подложен на геноцид още от 1997 г. - който се е опитвал да прави "малък бизнес", ще ме разбере какво имам предвид.

# 61
  • Мнения: 377

кое няма да стане - да се въведе еврото ли???
ако питаш политиците ни, то още утре са го въвели.
а и нали 2009 г. е определена за въвеждане на еврото?
като знам с какъв манталитет сме, може и цените да задминат гръцките Confused
А и както са казали германиците - ойро/тойро (Euro/Teuro)



Няма да стане в близките 5-6 години, ние се напъваме за 2009, но според мен е абсурд да сме покрили критериите до тогава.  Peace
А за тойрото съм съгласна  Wink, това което се опитвам да кажа е, че от 01.01.2007 нищо няма да се промени, нещата ще станат постепенно и в много малка степен ще влияят пряко на живота ни.

# 62
  • Мнения: 1 840

...
А за тойрото съм съгласна  Wink, това което се опитвам да кажа е, че от 01.01.2007 нищо няма да се промени, нещата ще станат постепенно и в много малка степен ще влияят пряко на живота ни.


И аз се надявам нещата да стават постепенно, но много-много не вярвам. Абе ще поживеем, ще видим. И без това нищо не можем да направим. Имам чувството, че сме само зрители.

# 63
  • Мнения: 6 315
Зле си го представям и то много зле. И изобщо не го искам това влизане в ЕС, ама кой ли ме пита.

# 64
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

дано да си права Peace
добре е, че има и оптимисти, де Simple Smile

# 65
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Представям си живота в ЕС ето така:
....
- ще намерят начин да ни вземат жилищата (може да не стане много бързо, но полека-лека вървим натам), защото "така е в Европа" - всички живеят под наем, а пък ние, видите ли, живеем в собствени - къде дават така? - това ще стане чрез ипотеки, заради неплатени данъци, сметки и други начини;
Като нищо - По-високи данъците за коли и имоти (с 20%) Twisted Evil

# 66



  Ще ни разкажат играта и това е. Цените европейски, данъците европейски, всичко европейско, обаче без заплатите. Много се натискахме да влезем, но май два пъти повече ще се натискаме да излезем. Ама няма.

# 67
  • Мнения: 463
вие почакайте да влязат и Турция и Албания, и съвсем ще ни се разкаже играта Grinning

# 68
  • Мнения: 1 840



  Ще ни разкажат играта и това е. Цените европейски, данъците европейски, всичко европейско, обаче без заплатите. Много се натискахме да влезем, но май два пъти повече ще се натискаме да излезем. Ама няма.

Изобщо не се натискаме - натискат ни! Даже ми става смешно, когато понякога кажат по ТВ, че има опасност да не ни приемат в ЕС заради еди-какво си - като че много ни е страх нас обикновените хора. Манипулации. Понякога ми се струва, че все още сме в комунистическо - само дето хубавите неща отпаднаха. (Не съм комунистка, даже някога бях тъмносиня седесарка)

# 69
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Нищо не разбирате вие!  Naughty
Ето как ще се променят нещата за мен.
Хайде, не на 1 януари, ами да речем, на 5 ще дойде една европейска комисия в моя дом и ще каже (всички в един глас):
- Миличка ни Василиске, ти, безценно европейско съкровище! Стига си се гърчила като червей, душко. От днес - край, няма да работиш. Ще ти отпуснем една заплатка като на еврокомисар, ама няма да те мъчим, пиленце, да идваш в Брюксел и да миткаш по цял ден нагоре-надолу. Не. Ти, такова умно, прекрасно същество, ще имаш една единствена задача - да красиш света и когато ти се прииска, да даваш акъл. За каквото ти дойде, душко, не бери грижа.
- По цял ден ще сменяш фитнес с кафе, кафето със спа, маникюр, педикюр и прическа, после вулканични камъни (ма по-лекички, да не те премачкат, щастие наше), после ще те мажат с мед и ще те масажират, после ще те  водим по магазините да ти купуваме суджук, пармезан, рокли на Шанел, бижута на Картие и обувки от крокодил, както и чанти.
И да не си посмяла да се возиш в някоя трошка, ще ти пратим лимузина, ССС класа. С джанти. От злато, пиле наше шарено!
Ето така си представям как влизам аз, Василиса, в ЕО.
Пък за вас не знам.  Mr. Green

# 70
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
това, което сега е 1 лв., ще стане 1 евро. айде честито.

# 71
  • Мнения: 1 113
Ще се променят много неща щом влезем в ЕС. В бранша, в който аз работя, мисля, че ще стане по-трудно да се работи. ЕС предвижда субсидии, които ще се увеличават постепенно за няколко години, докато стигнат пълният си размер, съответстващ на този, който вече получават останалите страни-членки. Това пък, от своя страна, означава, че до тогава ние ще "борим" конкуренцията с по-малко средства и с повече вложения за достигане на европейските изисквания - себестойността на стоката ни ще е по-висока от същата тази стока, произведена в останалите страни от ЕС.
Вярвам, че ще има и положителни страни влизането ни в ЕС, но съм сигурна, че ще ни е много трудно в началото.
Маги, възрастните хора на село, ще могат да си гледат животни, но няма да могат да ги продават, ако не отговарят на изискванията.

# 72
  • Мнения: 14 490
Нищо не разбирате вие!  Naughty
Ето как ще се променят нещата за мен.
Хайде, не на 1 януари, ами да речем, на 5 ще дойде една европейска комисия в моя дом и ще каже (всички в един глас):
- Миличка ни Василиске, ти, безценно европейско съкровище! Стига си се гърчила като червей, душко. От днес - край, няма да работиш. Ще ти отпуснем една заплатка като на еврокомисар, ама няма да те мъчим, пиленце, да идваш в Брюксел и да миткаш по цял ден нагоре-надолу. Не. Ти, такова умно, прекрасно същество, ще имаш една единствена задача - да красиш света и когато ти се прииска, да даваш акъл. За каквото ти дойде, душко, не бери грижа.
- По цял ден ще сменяш фитнес с кафе, кафето със спа, маникюр, педикюр и прическа, после вулканични камъни (ма по-лекички, да не те премачкат, щастие наше), после ще те мажат с мед и ще те масажират, после ще те  водим по магазините да ти купуваме суджук, пармезан, рокли на Шанел, бижута на Картие и обувки от крокодил, както и чанти.
И да не си посмяла да се возиш в някоя трошка, ще ти пратим лимузина, ССС класа. С джанти. От злато, пиле наше шарено!
Ето така си представям как влизам аз, Василиса, в ЕО.
Пък за вас не знам.  Mr. Green


я виж ти - Василиса била всъщност Меглена Кунева!!! а си траеш Василиске в темата "дали пише тук някой известен" Crossing Arms

# 73
  • София
  • Мнения: 4 423
Зле си го представям и то много зле. И изобщо не го искам това влизане в ЕС, ама кой ли ме пита.
това е и моят отговор Peace

# 74
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
я виж ти - Василиса била всъщност Меглена Кунева!!! а си траеш Василиске в темата "дали пише тук някой известен" Crossing Arms
Шът! Тихо, че ще ми отиде рахатът!  Naughty
П.П. Пък и червени букви сложила, тцъ-тцъ.

Общи условия

Активация на акаунт